Po sobotňajšom 22. kole Fortuna ligy sa rozhodne, ktoré mužstvá sa pridajú k trojici Slovan, Žilina a D. Streda. Tie už majú dávnejšie istotu účasti v skupine o titul a o zvyšné tri miestenky sa pobije päť mužstiev. Šlágrom kola bude bezpochyby súboj medzi DAC Dunajská Streda a Spartakom Trnava, ktorý bude mať aj dodatočný náboj. Kým Dunajskostredčania bojujú so Žilinou o druhé miesto v tabuľke, Trnava je ťažšej situácii a musí v poslednom súboji základnej časti bezpodmienečne bodovať.

„Situácia v kabíne je normálna, no uvedomujeme si dôležitosť zápasu. Sústredíme sa, nechceme si pripúšťať tlak. Sme si vedomí toho, že sa bude hrať v búrlivej atmosfére, o ktorú sa postarajú oba tábory a dúfam, že odohráme dobrý zápas,“ hovorí rumunský legionár Bogdan Mitrea, ktorý pri neúčasti Erika Grendela nosí na rukáve kapitánsku pásku. Brankár Dobrivoj Rusov sa na takéto vybičované zápasy teší. „Takto to vyšlo a čaká nás také malé finále základnej časti. Každý chce hrať takéto zápasy, kde ide o veľa. Dunajská Streda má postup istý, ale má vyššie ciele, takže každý bod bude potrebovať. Nemáme to vo svojich rukách, no nič iné nám neostáva ako pokúsiť sa vyhrať. V tomto zápase bude najdôležitejšie mať dobre nadstavenú hlavu. Tlak bude isto veľký“

Podľa vývoja v tabuľke nemusí Spartaku stačiť na postup ani výhra na Žitnom ostrove, no môže mu napokon stačiť aj bod. „Tak ako v predošlých zápasoch, ani teraz nechceme myslieť na to, že nám za istých okolností bude stačiť remíza. Nechcem myslieť na to, ako sa vyvíjajú ostatné zápasy, ale musíme sa naplno koncentrovať na náš výkon a urobiť všetko pre to, aby sme boli úspešní.“ Mitreu doplnil Rusov, ktorý tiež nechce hrať na remízový rezultát. „Ísť do zápasu s tým, že budeme hrať na remízu, je samovražda, to vám potvrdí každý. Spoliehať sa na to, že nám bude stačiť bod je detinské a mohlo by sa nám to vypomstiť. Verím, že sa k nám aj šťastie prikloní, zabodujeme a uvidíme, či niekto z našich konkurentov zakopne.“

Obaja súperi sa v tejto sezóne stretli už dvakrát. Najskôr na jeseň na Štadióne Antona Malatinského vyhrala Dunajská Streda 2:1 a krátko nato sa v osemfinále Slovnaft Cupu zrodila bezgólová remíza. Po penaltách sa však tešili z postupu domáci. Najlepší strelec Spartaka B. Mitrea verí, že na tretí pokus sa budú po poslednom hvizde tešiť jeho spoluhráči. „V oboch predchádzajúcich zápasoch sme podali celkom dobrý výkon. V tom domácom zápase nám chýbalo trocha viac šťastia, aby sme vyhrali. Namiesto toho sme vlastnými chybami ponúkli súperovi víťazstvo. V pohári sme tiež neboli horším mužstvom, ale nezvládli sme penaltový rozstrel. Verím, že do tretice sa už budeme radovať my.

Dunajskú Stredu čaká dnes ešte náročný štvrťfinálový zápas s Popradom. V prípade postupu si pomôžu psychicky, no únavu v nohách môžu cítiť. „V tejto fáze pohára už budú hrať naplno, aby postúpili do semifinále. Hrať dva ťažké zápasy cez týždeň nie je jednoduché, nie sme na to zvyknutí, tak by sme aj tento fakt mohli využiť. V tých dvoch vzájomných zápasoch, ktoré sme spolu túto sezónu hrali sme mali na víťazstvo a verím, že aj teraz to tak bude. DAC má však kvalitné mužstvo a nebude to jednoduchý zápas. Na druhej strane, ak by to vyšlo, tak nám to veľmi pomôže. Zocelí to kolektív, aj ľudia by nám začali viac veriť a jar by bola rozhodne zaujímavejšia v prvej šestke,“ hovorí Dobrivoj Rusov, ktorý by si v nadstavbovej časti zápasy s Dunajskou Stredou, Slovanom a Žilinou rád zopakoval.