Andeli podali s Ružomberkom ďalší dobrý výkon v defenzíve. Naopak, v ofenzíve sa naďalej trápia. Aj preto sa duel skončil bezgólovou remízou.

Po šiestich kolách majú spartakovci vyrovnanú bilanciu – po dve víťazstvá, remízy i prehry. S ôsmimi bodmi sú siedmi. Strelili štyri góly (z toho tri Michalovciam, pozn. red.) a dva inkasovali.

„Táto sezóna je špecifická. V minulom roku sme to nezažívali, tento rok áno. V Európe šliapeme. Dozadu je to, myslím, v poriadku. Strieľame však veľmi málo gólov. Dnes sme mali šance, ktoré zostali nepremenené. Hrozili sme tiež zo štandardiek, bolo tam viacero centrov. Nula teší, ale radšej by som vyhral 10:9 ako remizoval 0:0. Musíme zlepšiť efektivitu,“ uviedol v mixzóne kapitán Boris Godál, ktorý vo štvrtok chýbal spoluhráčom pre tri žlté karty.

Po úvodnom dueli play-off Európskej ligy na pôde Ľubľany (víťazstvo 2:0, pozn. red.), urobil tréner Látal opäť niekoľko zmien. Oddychovali Grendel, Rada, Greššák, Čonka, Kadlec či Jirka s Bakošom. Priestor dostali menej využívaní futbalisti. Premiérovo sa tak v zostave od úvodu objavil napríklad krídelník Brigant. Okrem neho si zahrali Janso, Lupták, Oravec i Yilmaz. Legionár z Rakúska si vyliečil zranený bok.

„Teším sa, že som dostal šancu, ďakujem za ňu. Chcel som ukázať, že tréner so mnou môže počítať. Teraz je už iba na ňom, či mi bude veriť. Každý, kto hráva menej, sa snažil ukázať čo najlepšie. Na ihrisku sme nechali maximum. Žiaľ, stretnutiu chýbal gól. Vypracovali sme si naň viacej príležitostí ako súper. Cítim sklamanie, no dúfam, že sa nám vo štvrtok podarí postúpiť do skupinovej fázy,“ zdôraznil Tomáš Brigant. Pred zápasom s Ružomberkom mal na konte iba dvanásť minút.

Z doterajších 71 vzájomných súbojov videli diváci dvadsiatu remízu. Červeno-čírni mohli rezultát nakloniť na svoju stranu. V sľubných príležitostiach sa ocitol dvakrát Dangubič, z diaľky to skúšal Brigant. Neujala sa ani jedna.

„V prvom dejstve sme sa im nedokázali vyrovnať v agresivite. Prehrávali sme súboje, strácali lopty a hrali veľmi otvorene. Plynuli z toho pološance pre nich. Našťastie, nedali gól. Z našej strany bolo niekoľko náznakov. Po zmene strán sme si povedali čo to v kabíne a začali hrať podľa predstáv. Boli sme lepší, vypracovali si príležitosti. Mrzí nás, že sme v závere nerozhodli. Práve v minulej sezóne nám vychádzali konce, aj keď sme nehrali až tak dobre. Bod je zaslúžený. Musíme ho zobrať. Chceli sme, samozrejme, vyhrať, aby nám neodskočili prvé celky a udržali sa na dosah,“ okomentoval brankár Martin Chudý. Skúsený strážca svätyne zaskočil za kolegu Dobrivoja Rusova, ktorý laboruje so seknutým krkom.

Cez víkend vycestujú andeli na Myjavu, kde ich hostí trenčiansky AS. Mužstvo spod hradu Matúša Čáka tam má prechodné bydlisko. Bude to konfrontácia tabuľkových susedov a do tejto chvíle jediných dvoch slovenských zástupcov v Európskej lige. Odveta s Ľubľanou čaká Spartak vo štvrtok.

„Sústredili sme sa na ligu a teraz prepíname na Európu. Veľmi sa tešíme. Môže to byť v našich kariérach pozitívny krok. Okrem Bakoša s Grendelom si skupinu jednej či druhej európskej súťaže nikto z nás nezahral. Bolo by krásne po toľkých rokoch urobiť takýto úspech nielen pre klub, ale tiež slovenský futbal. Urobíme všetko pre to, aby sme to zvládli. Nebude to ľahké, majú nepríjemných hráčov. Môže prísť červená karta a opäť sa všetko začne vyvíjať inak. Očakávame, že na nás vybehnú, aby čo najskôr skórovali a prinavrátili si šancu. Keď budeme hrať tímovo, agresívne, strelíme gól, verím, že ich to psychicky nalomí a uspejeme,“ uzavrel Chudý.

Výkop je na programe o 20.30 hod.