V úvodnom súboji na sústredení v Turecku si andeli zmerajú sily s ukrajinským celkom Arsenal Kyjev. Okrem spomínaného stopéra Myentyho Abenu doplnil mužstvo najnovšie skúsený brankár Petr Bolek.

Tréner Michal Ščasný má k dispozícii dvadsiatku hráčov. Na ihrisku sa nepredstaví Jakub Rada, Gergely Tumma a ani Lukáš Lupták s Petrom Urminským. Všetci štyria mali ráno tréning. Naopak, prvý raz sa v drese andelov predstaví stopér Myenty Abena, ktorý prišiel z holandskej Eredivisie. Na hrote útoku bude o priazeň bojovať skúšajúci Ernist Batyrkanov.

Do brány sa premiérovo v zimnej príprave postaví po zranení Dobrivoj Rusov. Zostava, ktorá od úvodu nastúpi:
Rusov – Turňa, Abena, Košút, Lovat – Kulhánek, Janečka – Brigant, Grendel, Miesenbock – Batyrkanov
Na lavičke sú pripravení: Takáč, Horvát, Dangubič, Yilmaz, Mihálek, Dudl, Mesík a Pekár.

V miestnom tréningovom centre sa andeli postavia proti Arsenalu Kyjev – účastníkovi najvyššej ukrajinskej ligy. Postúpili do nej v minulom ročníku. Po jesennej časti je tím vedený trénerom Vyacheslavom Hroznyim na poslednom mieste. V priebehu osemnástich kôl získali jeho zverenci osem bodov.

Brankársky post sa doplnil o skúseného Boleka

Do tureckej metropoly sa k červeno-čírnym pripojil brankár Petr Bolek. Dôvodom sú dlhodobé zdravotné problémy Dobrivoja Rusova. Aj keď sa už dostáva do tréningového a zápasového rytmu, jeho zdravotný stav nie je ideálny. Skúsený tridsaťštyriročný rodák z Ostravy obliekal posledný polrok dres treťoligového Dolného Benešova. V Česku pôsobil tiež v Slovácku či Plzni.

„Ostatný polrok bol pre mňa špecifický, pretože v lete som sa pripravoval s juniorkou Plzne, riešili sme viacero klubov. Vždy však z toho vzišlo pre nejaký dôvod. Posledný prestupový deň som vzal tretiu ligu, 20 km od Ostravy. Som rád, že to ale vyšlo, aspoň som chytal,“ uviedol Bolek.

Slovenskú ligu pozná veľmi dobre z pôsobenia v Senici a predtým aj Zlatých Moravciach. Neprichádza tak do úplného neznáma.

„Síce je to už nejaký piatok, keď som chytal na Slovensku, ale ligu som sledoval i po odchode. Videl som viacero zápasov, špeciálne Spartaka, ktorý hral skupinu Európskej ligy,“ pokračuje Petr.

Bolek prichádza do mladého kolektívu. „Som na izbe s Marekom Janečkom a sme sa smiali, že sme tu najstarší. Po nás je tu ľahká veková jama. Vek nezastavíte, rád by som v akejkoľvek forme pomohol mladým chalanom a tiež mužstvu,“ doplnil s úsmevom na perách.

S klubom z malého Ríma sa dohodol na kontrakte do leta 2020.

„Brankársky post sme chceli doplniť o skúsenosti. Verím, že nám Petr pomôže, keď to budeme potrebovať,“ vyjadril sa na záver tréner brankárov Pavel Kamesch.

Bolek sa v súboji s Arsenal Kyjev do brány ešte nepostaví.