FC Spartak Trnava U19 – AS Trenčín U19 1:1 (0:0)

V rámci tretieho kola hostili najstarší dorastenci na svojom trávniku minuloročného víťaza z Trenčína. Góly padali až v druhom polčase, a to na oboch stranách. Tímy sa napokon rozišli po remíze 1:1. V nasledujúcom kole čaká na naše dorasty súper zo Žiliny.

FCST U19: Vasiľ – Rýzek, Vaško (C), Šoóš, Kurej (79. Bilčík), Slebodník (46. Šarmír, 74. Popik), Kumpan, Repa, Rusnák, Nagy, Masár (85. Kucharík)

Góly: 57. Masár

ŽK: Slebodník, Kurej

Peter Gaži: „Prvý polčas sme odohrali vo veľmi dobrej intenzite. Súpera sme vysoko napádali, čím sme ho prinútili k viacerým stratám. Hneď v prvej minúte mohol dať gól Kurej po výbornom centri Rýzeka. Následne sme nepremenili tri veľké príležitosti. Trenčín vo svojej jednej veľkej šanci takisto neuspel. Do druhého polčasu sme vstúpili dobre a po pripravenej situácii sme dali gól. Následne sme veľmi dobre pracovali v defenzíve, súpera sme nepustili do žiadneho nebezpečného ohrozenia našej brány. O to viac mrzí inkasovaný gól po našej chybe. Naša výkonnosť má oproti prvému kolu určité zlepšenie. O týždeň v Žiline však očakávam na ich umelej tráve ešte náročnejší súboj.“

AS Trenčín U17 – FC Spartak Trnava U17 3:0 (1:0)

Aj sedemnástka hrala proti minuloročnému víťazovi. V zápase však po individuálnych chybách ťahali naši hráči za kratší koniec a stretnutie prehrali rozdielom triedy.

FCST U17: Smieško – Čavojský (46. Henyig), Turoň, Pristach, Karhan, Molnár (C), Farkaš (69. Paulen), Vyskoč (81. Šadibol), Ostrovský (81. Hesko), Bukovský, Beňo

Patrik Malý: „Minuloročnému majstrovi sme chceli byť zdatným súperom. Zápas sa pre nás nezačal dobre, dostali sme gól po hrubej individuálnej chybe už v 9. minúte. Paradoxne, po tomto momente sme prebrali iniciatívu my, boli sme aktívni na lopte, mali sme dobrý pohyb a súpera sme nepustili do vyloženej šance. Tento stav trval do polčasu. Takže prvý polčas môžeme zhodnotiť, že spĺňal z našej strane veľmi vysoké kritériá. Druhý polčas sme si vytvorili za stavu 1:0 obrovskú príležitosť. Následne sme inkasovali gól po rohovom kope, kde sme túto štandardnú situáciu absolútne nezvládli. Tretí gól bol znovu po individuálnej chybe nášho hráča. Ak chceme poraziť Trenčín, musíme hrať celý zápas tak ako prvý polčas, byť efektívni, dôrazní a najmä zodpovední v defenzíve. Avšak osobne si myslím, že máme na čom stavať, no musíme sa poučiť z chýb.“

AS Trenčín U16 – FC Spartak Trnava U16 2:2 (1:1)

V treťom dorasteneckom zápase sa zrodila remíza. Hráči do 16 rokov siahali v Trenčíne na plný bodový zisk, ale pár minút pred koncom zápasu inkasovali smolný gól na konečných 2:2.

FCST U16: Húska – Duchovič, Velický (C), Konopka, Bohmer (41. Kováč), Ležák, Kubovič (70. Suchoň), Ptačín (48. Kluka), Trello (66. Kocian), Priecel, Špačinský (48. Kopaj)

Góly: 36. Priecel, 48. Velický

Adam Chorvath: „Do zápasu sme vstúpili aktívne, no paradoxne z prvej akcie súpera sme si dali smolný vlastný gól. Počas prvého polčasu sme boli opticky lepším tímom, dobre sme pressovali, no nedokázali sme si vytvoriť výraznejšie príležitosti. Vstup do druhého polčasu sme mali výborný, súpera sme zatlačili, strelili sme pekný druhý gól a mohli sme pridať aj ďalšie. V závere zápasu sme dostali druhý lacný gól po sérii individuálnych chýb v čase, kedy by sme si už víťazstvo mali ustrážiť. Celkovo však chalani predviedli viacero dobrých individuálnych výkonov, mrzí len výsledok, lebo tento zápas sme mali dotiahnuť do víťazného konca.“

FC Spartak Trnava U15 – AS Trenčín U15 2:2 (1:1)

Trenčín bol súperom aj našich žiackych tímov. Tri minúty pred záverečným hvizdom poslal domácich do vedenia svojím druhým gólom Polťák, ale hosťom spod hradu Matúša Čáka sa podarilo vyrovnať z poslednej akcie zápasu. V nasledujúcom kole čaká na našich žiakov súper zo Slovana Bratislava.

FCST U15: Lukošík – Noška, Daniel, Pittel, Sobota, Benkovský (C), Tejzr, Repáň (41. Maťo), Terenkov, Slezák (59. Veteška), Polťák

Góly: 9. 77. Polťák

Tomáš Kánik: „Vstup do zápasu sme mali veľmi dobrý, boli sme aktívni a viac na lopte. Podarilo sa nám po výbornej akcii dostať do vedenia, ktoré sme ale dlho neudržali. V druhom polčase boli obidva tímy dosť nepresné, čo viedlo k častým protiútokom a tým pádom hráči už hrali so značnou únavou. Po dobrom zisku lopty zo súperovho zakladania útoku sa nám podarilo premeniť veľkú šancu, následne sme ale v samom závere zápasu spravili zbytočnú chybu a stretnutie sa skončilo remízou. Myslím si, že pre divákov to bol pekný mládežnícky zápas.“

FC Spartak Trnava U14 – AS Trenčín U14 0:1 (0:0)

Smola. Aj tak sa dá v jednoduchosti opísať zápas žiakov do 14 rokov. Napriek dominancii sa im nepodarilo prekonať súperovho brankára ani raz a naopak, hostia recept našli. Aj preto sa zrodila naša najtesnejšia prehra.

FCST U14: Slimák – Slovák (53. Bartaloš), Bartovič, Bohunický (60. Fehér), Ušák, Kostoláni (60. Studený), Zemko, Hečko, Pospíšil (36. Marčiš), Ševčík, Fojta (53. Magdolen)

Dávid Miškovič: „V prvom polčase nám chýbala kreativita a ponuková činnosť stredovej trojice. Nabehali sme kvôli ľahkým stratám veľké množstvo šprintov bez lopty. Podržal nás brankár Slimák. V druhom polčase sme zavreli Trenčín na ich polovici a nasledoval festival nepremenených šancí. Z ojedinelého útoku Trenčín skóroval a pre nás zostala súperova brána zakliata. Na túto vekovú kategóriu videli diváci herne nadštandardný výkon z oboch strán.“

AS Trenčín U13 – FC Spartak Trnava U13 2:5 (1:1)

Vo vôbec prvom tohtosezónnom zápase mladších žiakov síce viedli domáci, ale Trnavčania dokázali odpovedať najlepším možným spôsobom. Celkovo sa po záverečnom hvizde tešili z triumfu 5:2.

FCST U13: Lehocký, Vlkovič – Lenghard (C), Bošanský, Kalamár, Böhmer, Martinkovič, Koreň, Rakús, Fenič, Ďuriš, Holbík, Zajánoš, Kráľovič, Dunár, Zlatňanský, Kasan, Hanzel, Svetlík

Góly: 33. Martinkovič, 44. a 55. Böhmer, 44.Ďuriš, 50. Kasan

Oliver Burian: „V prvom ligovom kole nás čakal kvalitný súper, kde sme si znovu mohli nastaviť kritérium z hľadiska výkonnosti. Bol to náš prvý ligový zápas na celé ihrisko, nastupovali sme s jasným cieľom, a to s čo najväčšou snahou o postupný útok, o čo najrýchlejšie menenie ťažiska hry a prácu s čo najväčšou šírkou ihriska. Úvod zápasu nám absolútne nevyšiel, kedy prvých 10-15 minút bol dominantný súper, vysoko nás napádal, my sme mali veľmi jednoduché straty, a tak aj zaslúžene išiel do vedenia. Postupom polčasu sme prebrali iniciatívu, začali sme byť dominantní na lopte, vyhrávať osobné súboje, vytvárať si gólové príležitosti a zaslúžene sme vyrovnali. Druhý polčas spĺňal všetky potrebné kritéria. Veľmi dobre sme začali držať loptu, mali sme výborný pohyb a ponukovú činnosť, vypracovali sme si obrovské množstvo šancí. Jediné negatívum druhého polčasu je efektivita v zakončení. Som rád, že sa v zápase, hlavne v druhom polčase, objavovalo veľké množstvo vecí z tréningového procesu a verím, že si kvalitu a nasadenie prenesieme aj do nasledujúceho tréningového mikrocyklu.“

AS Trenčín U12 – FC Spartak Trnava U12 8:4 (5:4)

V zápase najmladších žiakov sa oba celky v prvom polčase doťahovali na rozdiel jedného gólu. Po výmene strán sa však strelecky presadili už iba Trenčania, a preto zostali body u nich doma.

FCST U12: Hambálek, Krchnák – Poliak, Ličák, Repáň, Podolinčiak, Marčiš, Kollár, Polaček, Tančoková, Miklovič, Piešťanský, Kohutovič, Junas, Fojta, Strojný, Dzielava, Macho

Góly: 10. Fojta, 22. a 25. Junas, 27. Kohutovič

Filip Nádaský: „V prvom polčase sme hrali so súperom vyrovnanú partiu, kde sme sa dostávali do veľa šancí, ktoré sme však nevedeli efektívne dotiahnuť do úspešného konca. Z jednej stránky som rád, že si vieme šance vypracovať, avšak na efektivite zakončenia musíme popracovať. V druhom polčase mi však chýbala väčšia aktivita, ponuková činnosť a bojovnosť. Taktiež v defenzívnej oblasti musíme byť opatrnejší a pokojnejší, pretože prakticky polovicu gólov súpera sme mu darovali my po individuálnych chybách.“

MFK Dukla Banská Bystrica WA – FC Spartak Trnava WA 1:3 (0:0)

Po bezgólovom prvom polčase zapli naše ženy na plné obrátky a v rozmedzí dvadsiatich minút si vytvorili pohodlný náskok o tri góly. Banskobystričankám sa v poslednej desaťminútovke už len podarilo skorigovať na konečných 3:1. Po piatich kolách sú naše ženy naďalej stopercentné.

FCST WA: Červíková – Servátková (70. Čoknayová), Randová, Čeriová (C), Tóthová, Mudráková, Hanková, Žigová, Martišková, Bederková (80. Cedulová), Bajerová (75. Tyčiaková)

Góly: 53. Bederková, 60. Mudráková, 73. Bajerová

ŽK: Červíková

Marián Dlobík: „Celý týždeň sme vedeli, že nás v Banskej Bystrici nečaká nič jednoduché. Domáce na nás vyrukovali s jasnou taktikou, boli zatiahnuté, čakali na našu chybu a snažili sa o streľbu z väčšej vzdialenosti. Do tempa sme sa dostali až v závere polčasu, keď sme nepremenili dve stopercentné šance. Úvod druhého polčasu sme začali aktívne z čoho pramenil vytúžený gól. Zápas sme mali pevne pod kontrolou, ale opäť sme sa dopustili chyby, samostatný nájazd hostí naša brankára bravúrne zneškodnila. Dievčatám patrí vďaka, že dokázali zlomiť odpor súpera, ale stále nás čaká veľa práce v tréningovom procese.“

FC Spartak Trnava WU19 – SK Sigma Olomouc WU19 7:5 (4:2)

Kvôli reprezentačnej prestávke, ktorej súčasťou sú vo výbere do 15 rokov aj Trnavčanky Suchoňová, Halásová a Pekárová, sa dievčenské súťaže nehrali. V rámci zápasovej praxe sa uskutočnil prípravný zápas s českým Olomoucom, v ktorom naše dievčatá zvíťazili 7:5. Zápas žiačok sa napokon kvôli chorobe v tíme súpera neuskutočnil.

FCST WU19: Nemochovská – Voščinárová, Horňáková, Čeriová, Obuchová, Poláčková, Trajlínková, S. Horváthová, Eckerová, Galiková, Krištofiaková

Striedali: Reháková, H. Bačiková, Barutová, Z. Horváthová

Góly: 3x S. Horváthová, Krištofiaková, Gáliková, Trajlínková, Reháková

Matej Chocina: „Do zápasu sme vstúpili opäť aktívne a už v úvodných pätnástich minútach sme si vypracovali pohodlné vedenie 4:1. Vychádzali nám herné kombinácie, dobre sme menili ťažisko hry, čo malo za následok otvorené priestory pre finálnu prihrávku. Druhý polčas sme mierne poľavili z aktivity, kazili sme jednoduché prihrávky a súper nás dokázal za naše chyby potrestať. Musíme naďalej pracovať na koncentrácii a aktivite počas celého zápasu. Pozitívum zápasu bolo, že do neho zasiahli 4 hráčky vekom patriace ešte medzi žiačky a ukázali obrovský potenciál smerom do budúcnosti.“