Tesne pred zajtrajším vstupom do Európskej konferenčnej ligy sa Spartak posilnil o krídelníka Erika Daniela. Tridsaťročný futbalista sa narodil v Hodoníne, vďaka čomu má české občianstvo. Je odchovancom holíčskeho futbalu, no najväčšiu časť svojej kariéry strávil v slovenských kluboch. Najviac zápasov odohral za Myjavu, výborné meno si získal výkonmi v Ružomberku, odkiaľ prestúpil pred tromi rokmi do Slovana Bratislava. Poslednú sezónu však strávil na hosťovaní v poľskom celku Zaglebie Lubin.

Tam hrával pravidelne a patril medzi najvyťaženejších hráčov tímu. V lige vynechal iba tri zápasy a dovedna v 34 zápasoch strelil 3 góly a na 4 prihral. Celkovo v slovenskej najvyššej súťaži nastúpil na 241 zápasov a nastrieľal v nich 31 gólov. Zaujímavosťou je, že svoj prvý ligový gól strelil práve do siete Miroslava Filipka, v zápase Myjava – Trnava (6:2) v roku 2013.

„Som rád, že nám podarilo tento prestup sfinalizovať. Bol od začiatku v našom hľadáčiku a zhodli sme sa na tom, že takýto hráč by nám mohol pomôcť. Erik je rýchly, dynamický a ja už veľmi teším na to, ako bude svojimi nábehmi za súperovu obranu bude trnavských fanúšikov dvíhať zo sedadiel,“ tešil sa z novej posily prezident klubu Peter Macho.

„Viem, že v Trnave sú veľké očakávania, no nikdy to nie je o jednotlivcovi, ale o celom mužstve ako vystupuje. Proti Trnave som hral veľakrát, veľmi dobre poznám mužstvo aj prostredie, do ktorého prichádzam. Prajem si, aby ľudia chodili na futbal v čo najväčšom počte, podporovali nás. Nech je tu dobrá atmosféra, ktorá nás vyhecuje,“ povedal po podpise dvojročnej zmluvy Erik Daniel.