Ofenzívny stredopoliar, ktorý 4. júla oslávi okrúhlu tridsiatku, je odchovancom žilinského futbalu. Pred jedenástimi rokmi hosťoval v Zlatých Moravciach a tri roky strávi aj v trenčianskom drese. Okrem týchto zastávok bol verný Žiline, ktorú v minulej sezóne viedol ako kapitán. V 182 zápasoch strelil v jej drese 38 gólov.

„Mal o mňa záujem tréner Gašparík a som za to veľmi rád. Bude to pre mňa nová výzva. V pondelok oslávim tridsiatku a bude to zároveň aj môj prvý tréning s mužstvom, rovno teda aj niečo prinesiem do kabíny. Po tých troch rokoch v Žiline bude pre mňa pôsobenie v Trnave pozitívna zmena. Opadne zo mňa zodpovednosť, ktorú so mal v Žiline a viac mi to rozviaže nohy na ihrisku,“ povedal po podpise dvojročnej zmluvy ofenzívny stredopoliar Jakub Paur


„Po odchode Ramadana, Vlaska a Griča z pozície stredného ofenzívneho hráča, tak sme potrebovali mužstvo doplniť. Namiesto nich prišili Oseni, Štefánik a teraz k nim do partie Paur. Myslím, že v našom systéme je zvyknutý hrať a nemalo by mu to robiť problém. Je to skúsený hráč, ktorý má pre na našu ligu nadštandardnú kvalitu. Páči sa mi na ňom, že súčasťou jeho hry sú emócie a tie sa hodia do nášho trnavského prostredia,“ okomentoval príchod bývalého žilinského kapitána do svojho mužstva tréner Michal Gašparík.

„Príchod Paura si vyhliadol tréner Gašparík a dnes sa tento prestup stal skutočnosťou. Je to skúsený futbalista, čo dokázal v drese Trenčína a Žiliny. Ako futbalista je použiteľný na viacerých postoch. Verím že sa mu trnavské prostredie bude páčiť a bude pre naše mužstvo prínosom. Ako súpera som si ho vždy všimol a páčila sa mi jeho dravosť a túžba zvíťaziť. Verím, že mu ostane aj v našom drese,“ povedal prezident klubu Peter Macho.