Na záver sústredenia v Slovinsku odohrajú futbalisti Spartaka Trnava prípravný zápas s Dinamom Záhreb. Aktuálny chorvátsky majster si v práve skončenej sezóne pripísal už 27 titul, pričom 4 získal ešte v spoločnej Juhoslávii.

Tento klub netreba veľmi predstavovať, vo svojej krajine je suverénne najúspešnejší a dostatočne viditeľný je aj v Európe, kde sa pomerne úspešne presadzuje. V minulom roku sa Dinamo prebojovalo až do štvrťfinále Európskej ligy, kde vypadlo s neskorším víťazom Villarealom. V uplynulej sezóne znova postúpili Chorváti zo skupiny, no opäť narazili na španielskeho súpera a vypadli so Sevillou.

Svoje skúsenosti s Dinamom Záhreb má zo skupinovej fázy Európskej ligy aj Spartak. V Roku 2018 spolu obaja súperi hrali v skupine. V Záhrebe na hranici regulárnosti v hustej hmle prehral Spartak 1:3, doma v odvete pre zmenu 1:2. Dinamo skupinu vtedy vyhralo.

Dres Dinama Záhreb obliekalo množstvo skvelých chorvátskych futbalistov ako napríklad Prosinečki, Ladič, Šuker, Boban či Modrič. Dinamo v tomto prípravnom období odohralo dva priateľské zápasy a oba vyhral zhodne 3:0. Najskôr s macedónskou Škendijou a potom aj so slovinskou Lendavou. Práve v tomto slovinskom meste sa Dinamo stretne aj so Spartakom. Zápas sa odohrá v piatok o 18. hodine.