Dnes nastúpia zverenci trénera Michala Gašparíka na druhý prípravný zápas v rámci sústredenia v Slovinsku. Po NK Maribor bude ich súperom Partizan Belehrad.

Jeden z najúspešnejších juhoslovanských a teraz už srbských futbalových klubov má na svojom konte 17 federálnych a 10 titulov v ére srbskej samostatnosti. Posledný domáci titul majú však bielo-čierni spred piatich rokov. V domácej súťaži nazbierali v minulej sezóne neuveriteľných 98 bodov zo 111 možných, prehrali počas celého ročníka len raz a predsa to na titul nestačilo. Konkurenčná CZ Belehrad získala ešte o dva body viac. Aj to svedčí o výnimočnej dominancii týchto dvoch gigantov v domácej lige.

V roku 2010 sa Partizan prebojoval z prvého predkola až do skupiny Ligy majstrov. Deväťkrát sa však predstavil v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA. V sezóne 2017/18 sa mu podarilo postúpiť z druhého miesta do vyraďovacej fázy, no v úvodnom kole play off ho vyradila Viktoria Plzeň.

V minulej sezóne účinkoval Partizan v Európskej konferenčnej lige, kde hneď v 2. predkole narazil na DAC D. Streda, ktorý vyradil po výsledkoch 1:0 a 2:0. Cez Soči a Santa Claru prešiel až do skupiny, kde obsadil druhé miesto za Gentom. V 16-vyradil vyradil aj pražskú Spartu a vypadol až v osemfinále s holandským Feyenoordom.

. V jeho drese hralo viac ako 150 reprezentantov a zaujímavosťou je, že v dvoch obdobiach ho viedol Vladimír Vermezovič, ktorý v roku 2008 trénoval aj trnavský Spartak. V tomto prípravnom období odohrali zverenci trénera Iliju Stolicu, ktorý pred sezónou vymenil Aleksandara Stanojevica, len jeden prípravný zápas, v ktorom v sobotu podľahli Klužu 0:1

Zápas s trnavským Spartakom sa odohrá v utorok 28. júna od 18. hodiny v Kidričeve. Vysielaný bude naživo prostredníctvom klubového youtube kanála Partizanu Belehrad.