Kým väčšina spartakovcov sa po poslednom kole rozbehla na zaslúžené dovolenky, nie všetci mali toľko voľna, aby to stihli. Okrem mládežníckych reprezentantov do 19 rokov Kóšu a Ujlakyho, ktorí bojujú ma európskom šampionáte, si takýto luxus nemohla dovoliť ani dvojica reprezentantov Dominik Takáč a Milan Ristovski. Oboch čakali v asociačnom termíne povinnosti v Lige národov.

Dominik Takáč sa po prvýkrát ocitol v nominácii seniorského áčka a hoci príležitosť v bránke nedostal v ani jednom zo štyroch zápasov, pozvánku si cení. Jeho spoluhráči dva razy vybuchli v zápasoch s Kazachstanom a tréner Štefan Tarkovič prišiel počas zrazu o svoje miesto.

V o čosi lepšej pozícii sú v rovnakej C kategórii Severní Macedónci. Po dvoch povinných víťazstvách nad Gibraltarom prehrali v Gruzínsku a vybojovali cennú remízu v Bulharsku 1:1, o ktorú sa svojím gólom postaral práve útočník Spartaka Trnava. Ten nastúpil v troch zápasoch proti každému zo súperov.

Obom doprial Michal Gašparík trochu dlhší oddych, no už sú s mužstvom na sústredení v Slovinsku. V prvom zápase proti Mariboru ešte nenastúpili, ale v tých ďalších už budú trénerom k dispozícii. S brankárskou jednotkou, aj s najlepším strelcom minulej sezóny sme sa v Radenci nakrátko pozhovárali a rozhovory si môžete pozrieť na našom youtube kanáli: