Futbalistov Spartaka Trnava čaká v rámci sústredenia prvý zahraničný súper. V Radenci narazia na NK Maribor.

Klub z druhého najväčšieho slovinského mesta je aktuálnym majstrom svojej krajiny, keď úspešne zvládol ligový finiš a v posledných dvoch kolách preskočil Koper. Mariborčania si tak vynahradili vlaňajšiu sezónu, keď o titul prišli v poslednom kole. V nadchádzajúcej sezóne bude teda slovinský majster účinkovať v majstrovskej vetve Ligy majstrov. V prvom predkole mu žreb určil bieloruský Šachťar Soligorsk, v prípade postupu sa „fialoví“ stretnú s lepší z dvojice Zrinjski Mostar – Šerif Tiraspoľ.

NK Maribor je 16-násobný majster svojej krajiny a medzi jeho najúspešnejších trénerov patrí aj u nás dobre známy Darko Milanič, ktorý klub priviedol k šiestim titulom a štyrom víťazstvám v domácom pohári. Najväčším úspechom klubu je postup do skupiny Ligy majstrov v roku 1999. V play off vyradil Maribor Lyon a v skupine si zahral s Dynamom Kyjev, Bayerom Leverkusen a Laziom Rím.

Klub vedie Radovan Karanovič, ktorý počas minulej sezóny vystriedal talianskeho kouča Maura Camoranesiho a doviedol mužstvo k titulu. V posledných zápasoch v lige bol jednotkou v bránke Holanďan Menno Bergsen, ktorý do Mariboru prestúpil pred sezónou z AS Trenčín. Najlepším strelcom mužstva bol 30-ročný srbský útočník Ognjen Mudrinski so 17 gólmi.

Pre NK Maribor bude zápas so Spartakom tretí prípravný. V úvodnom zdolali NK Carda Martjanci 5:0 (Vipotnik 2, Popovic, Cuk, Sirk), v druhom podľahli macedónskej Shkediji 0:1.

Zápas sa dnes začína od 17:30 v Radenci a bude streamovaný na youtube kanáli. Link, na ktorom sa bude dať zápas sledovať: https://youtu.be/UUxDbexQ1s0