Ján Vlasko neodcestoval s mužstvom na sústredenie do Slovinska a prípravný zápas proti Petržalke bol jeho posledným v trnavskom drese. Kreatívnemu stredopoliarovi sa končí zmluva v Spartaku a v novej sezóne už nebude v klube pôsobiť. 32-ročný futbalista pôsobil v červeno-čiernom drese v troch obdobiach, počas ktorých odohral vo všetkých súťažiach 174 zápasov a strelil 32 gólov. Pamätný je najmä jeho pohotový lob do siete Legie Varšava v predkole Ligy majstrov, ktorý sa napokon ukázal ako postupový. Bol členom majstrovskej zostavy El Maestra spred 4 rokov a v práve skončenom ročníku vybojoval so Spartakom Slovenský pohár. V poslednej sezóne ho sužovali zranenia a vynechal skoro celú jarnú časť. Stihol odohrať 16 ligových zápasov.

Za svoju kariéru, ktorú prepojil najmä s trnavským Spartakom si zaslúži úctu a poďakovanie. Fanúšikovia si ho budú pamätať ako futbalistu, ktorý na ihrisku dokázal vymyslieť niečo nezvyčajné a prekvapivé. V mene klubu ďakujeme Jánovi za odvedené služby a prajeme mu veľa úspechov v ďalšej futbalovej kariére.

„Chceme mužstvo troch okysličiť a máme na tento post vytypovaných iných hráčov. Janovi patrí veľká vďaka, získal s Trnavou titul aj pohár a zapísal sa do histórie Spartaka veľkým kusom roboty. To sa počíta a to by mali všetci oceniť,“ povedal tréner Michal Gašparík, pre ktorého to bolo ťažké rozhodnutie, vzhľadom na to, že ich spája aj osobné priateľstvo.