Spartak získal zaujímavú posilu do svojich radov, keď sa dohodol so Samuelom Štefánikom. Tridsaťročný stredopoliar naposledy pôsobil v poľskej Ekstraklase. Štefánik je mládežnícky reprezentant Slovenska a na svojom konte má aj dve vystúpenia v najcennejšom drese medzi seniormi, keď nastúpil v priateľských zápasoch Slovenska proti Rumunsku a proti Izraelu. Štefánik je odchovancom trenčianskeho futbalu, odkiaľ prestúpil do holandského Nijmegenu. Neskôr hrával v bratislavskom Slovane a v Podbrezovej, ako aj v poľských kluboch Podbeskidzie a Termalica.

„Trnava má veľkú históriu, v minulej sezóne vyhrala pohár,poznám niektorých chalanov, cítim sa fajn a som šťastný, že sme sa dohodli so Spartakom. S Mikovičom som hrával v Poľsku, niektorých poznám z mládežníckych reprezentácií a viacerých ako súperov zo zápasov. Bližšie sa spoznáme počas nadchádzajúceho sústredenia,“ tešil sa na novú výzvu nový stredopoliar Spartaka Trnava.

V práve skončenej sezóne v Termalice absolvoval 30 ligových zápasov a tri pohárové duely. Gólom sa podieľal na výhre 4:3 nad Slaskom Wroclaw, no v konečnej tabuľke jeho tím napokon za Wroclawom zaostal o tri body a patrila mu prvá priečka pod čiarou. Za posledné dva roky teda zažil postup aj zostup.


„Hľadali sme alternatívy do stredu ihriska, aby sme mali o niečo kreatívnejších hráčov. Stred nám fungoval výborne v defenzíve, ale niekedy sme mali problém so strieľaním gólov a finálnymi prihrávkami. Od Sama očakávame, že najmä v tej ofenzíve nám pridá na kvalite. Je zvyknutý na náš systém, vyrastal v ňom a verím, že je to hotový hráč, ktorý môže okamžite nastúpiť,“ povedal tréner Michal Gašparík.