MFK Dukla Banská Bystrica WA – FC Spartak Trnava WA 2:2 (2:0)

Ženy zaznamenali v nadstavbe prvú stratu bodov. Do zápasu v Banskej Bystrici nevstúpili ideálne, keď už od deviatej minúty prehrávali. Dukla ešte do konca prvého polčasu zvýšila svoj náskok. Krátko po výmene strán skorigovala Tonkovičová, ktorá sa napokon stala trnavskou hrdinkou, keď v poslednej minúte zariadila pre Spartak aspoň bod. Trnavčanky sú na čele boja o záchranu s pohodlným náskokom šiestich bodov.

FCST WA: Králiková – Vulganová, Čoknayová, Voščinárová, Belicová, Žigová, Bajerová (C), Cedulová, Tonkovičová, Bederková, Martišková

Góly: 55. a 90. Tonkovičová

ŽK: Martišková

Cyril Janoško: „Víkendový zápas bol veľmi náročný. Vedeli sme, že budeme hrať proti súperovi, ktorý bráni v bloku na vlastnej polovici a čaká na svoju šancu cez rýchly protiútok alebo štandardné situácie. My sme sa chceli presadiť kombinačne cez vertikály. V zápase sme jasne dominovali, ale súper využil dve štandardné situácie a polčas sme prehrali 2:0. Do druhého polčasu sme išli s cieľom otočiť zápas v náš prospech. Dievčatá zvýšili aktivitu, boli sme viac nebezpeční a odmenou bol gól v 90. minúte na konečných 2:2.“

FC Spartak Trnava WU19 – FC Baník Prievidza WU19 4:2 (3:0)

Dorastenky vstúpili do zápasu s Prievidzou viac než dobre. Niečo málo po štvrťhodine viedli už rozdielom triedy. Navýšenie skóre prišlo prakticky okamžite po výmene strán. V záverečných piatich minútach však prišlo k strate koncentrácie a hosťujúce hráčky znížili na konečných 4:2.

FCST WU19: Nemochovská – Obuchová, Borysiuk (41. Horňáková), Čambalová (C), Voščinárová (41. Bondareva), Izotova, Strmenská, Trajlínková, Eckerová (48. Čeriová), Konečná, Cedulová (41. Gáliková)

Góly: 4. a 11. Cedulová, 17. Borysiuk, 44. Gáliková

ŽK: Borysiuk

Marián Kováčik: „Zápas s množstvom šancí na našej strane, pričom ak by to skončilo aj 10:0, súper by sa nemohol hnevať. Od začiatku sme boli lepším tímom, dobre sme napádali súperovu rozohrávku a dostávali sme sa do gólových šancí. Veľa gólov sme však nedali, a to z viacerých dôvodov, ktoré si musíme s dievčatami prejsť na tréningoch. Škoda toho, pretože dievčatá, hlavne do 60. minúty, boli dominantné a víťazstvo by chutilo viacej. Potešený som však s nasadením dievčat, nakoľko väčšinou sa dostali do zápasu tie s menšou minutážou, pretože niektoré hráčky dostali voľno, respektíve ich čakal na druhý deň zápas za ženy. Tie, ktoré nastúpili, dokázali, že oprávnene patria do tímu a svojej šance sa chytili. Ku koncu zápasu sme zbytočne poľavili a súperovi sa podarilo dvakrát skórovať.“

FC Spartak Trnava WU15 – FC Baník Prievidza WU15 9:1 (5:0)

Podobne výborný vstup do zápasu s Prievidzou mali aj žiačky. Tie viedli po pätnástich minútach taktiež 3:0. Ešte do polčasu pridali ďalšie dva góly a po záverečnom hvizde sa tešili z vysokého triumfu 9:1. Hetrikom sa zaskvela Sofia Halásová.

FCST WU15: Bukrotinová – Voleková, Stanková, Geschwandtnerová, Barutová, Z. Horváthová, Polačková (C), Suchoňová, S. Horvathová, Pekárová, Halásová, H. Bačiková, Tančoková, Petranská, Reháková, Hudecová

Góly: 2., 50. a 51. Halásová, 6. a 15. S. Horváthová, 28. Suchoňová, 29. Pekárová, 53. Hudecová, 56. H. Bačiková

Róbert Halada: „Dievčatá nastúpili do druhého zápasu nadstavby s cieľom zopakovať a ešte vylepšiť výkon z posledného majstrovského zápasu. Hlavne vylepšiť prechodovú fázu do útoku výmenou miesta a kolmými prihrávkami. Súpera sme opäť zatlačili od začiatku stretnutia a vypracovali sme si veľa gólových príležitostí. Z tohto pohľadu sa nám darilo napĺňať stanovený cieľ, avšak stále musíme popracovať na zakončení a premieňaní gólových príležitostí. Veľakrát sme stroskotali na výborne chytajúcej brankárke hostí a tiež veľa striel skončilo tesne vedľa brány. V druhom polčase dievčatá zopakovali výkon z prvého polčasu, lepšie komunikovali medzi sebou, avšak z množstva šancí premenili len niektoré. Chceme pokračovať a nadviazať po hernej stránke v tejto sérii v nadstavbe a cieľ zostáva nezmenený. Lepšia koncentrácia, pokoj a presnosť v zakončení. Dievčatám ďakujem za výkon.“