FC Spartak Trnava U19 – MFK Dukla Banská Bystrica U19 4:2 (3:0)

Boj o titul v najstaršej mládežníckej kategórii pokračuje aj so Spartakom. Devätnástka zvládla domáci zápas s Banskou Bystricou a zvíťazila 4:2. Naši futbalisti viedli bez problémov o štyri góly, ale v posledných desiatich minútach nechali súpera sa nadýchnuť. Napokon z toho bolo iba skorigovanie.

FCST U19: Vasiľ – Rusnák, Karhan (75. Kumpan), Ujlaky (81. Šarmír), Boledovič, Rojka (C), Polák, Repa (65. Sabol), Kotlár, Čiernik, Kudlička (65. Kurej)

Góly: 17. Kudlička, 40. Repa, 45. Kotlár, 61. Ujlaky (z 11m)

ŽK: Ujlaky, Sabol

Peter Gaži: „Predviedli sme doposiaľ najlepší výkon v sezóne. Teší ma, že individuálne výkony a sebavedomie hráčov majú stále stúpajúcu tendenciu. Prvý gól strelil Kudlička peknou strelou spoza pokutového územia po prihrávke Kotlára. Na 2:0 zvýšil Repa, po ukážkovom centri Čiernika. Rozhodujúci gól pridal Kotlár, po asistencii Kudličku a dôležitej činnosti Čiernika. Všetci spomínaní ofenzívni hráči pre mňa aktuálne spĺňajú reprezentačné parametre. Počas prvého polčasu nám neboli uznané dva góly a ďalšie príležitosti sme nepremenili. V druhom polčase, po faule na Kotlára, premenil pokutový kop výborne hrajúci Ujlaky. Následne prišlo z našej strany k podceneniu herných situácií v oboch fázach hry, čo malo na svedomí, že sme ďalšie príležitosti neriešili gólom. Naopak, dvakrát sme v závere zápasu inkasovali.“

MFK Dukla Banská Bystrica U17 – FC Spartak Trnava U17 1:2 (1:2)

Po dlhšom čase sa podarilo zvíťaziť aj sedemnástke. Tá triumfovala v Banskej Bystrici najtesnejším rozdielom 2:1. Všetko podstatné sa udialo už v prvom polčase. Domácim sa podarilo znížiť stav stretnutia len pár minút pred polčasovým hvizdom, ale z ich strany to bolo všetko.

FCST U17: Bodo – Turoň, Stano (C), Horník, Baran (69. Kubala), Šoóš, Ilavský (76. Krchnár), Justh (84. Wallner), Bilčík, Dadík (84. Író), Slebodník (76. Kostolný)

Góly: 4. Slebodník, 24. Dadík

ŽK: Dadík

Patrik Malý: „Zápas sme zaslúžene vyhrali. Za stavu 2:0 sme mohli zvýšiť stav a tým si vytvoriť pohodlný náskok, avšak nestalo sa tak a súper znížil. Banskú Bystricu sme v druhom polčase do ničoho výrazného nepúšťali, za čo si družstvo zaslúži pochvalu.“

MFK Dukla Banská Bystrica U16 – FC Spartak Trnava U16 0:3 (0:1)

Všetko nasvedčuje tomu, že dorastenci do 16 rokov prekonali menšiu hernú krízu, pretože zvíťazili v druhom zápase v rade a navyše bez inkasovaného gólu. Trénerovi Adamovi Chorvathovi vyšli striedania na výbornú, keď sa rozhodol v 55. minúte k štvoritej výmene a hneď dvaja žolíci ho odmenili presným zásahom.

FCST U16: Húska – Duchovič (55. Šadibol), Bartoš, Kalman, Karhan, Molnár (C), Paulen, Adamkovič, Ostrovský (55. Vyskoč), Hesko (55. Prikryl), Špačinský (55. Trello)

Góly: 31. Molnár, 68. Vyskoč, 75. Trello

Adam Chorvath: „Podali sme dobrý výkon a veľmi nám pomohla predchádzajúca výhra s Popradom. V podstate sme celý zápas kontrolovali. Po prvom góle chalanom stúplo sebavedomie a vytvorili sme si veľké množstvo gólových príležitostí. Mrzí ma len slabá efektivita zakončenia, tých gólov sme mali dať viac. Zostáva nám už len nadviazať na tento výkon aj v ďalších zápasoch.“

FC Spartak Trnava U13 – ŠK Slovan Bratislava U13 2:4 (2:0)

Žiaci do 13 rokov vstúpili do derby na výbornú a prvé dejstvo ovládli v pomere 2:0. Po výmene strán však dávali góly už iba hostia, ktorí otočili vývoj stretnutia a zvíťazili 4:2.

FCST U13: Kostelný – Ušák, Bohunický, Bartovič, Bartaloš, Augustín, Zemko, Marčiš (C), Pospíšil, Slovák, Hečko, Černý, Fraňo, Fehér, Gerčák, Fojta, Mišo, Brestovanský

Góly: 14. Augustín, 26. vlastný

Dávid Miškovič: „V anglickom počasí sme sa pustili do súpera od prvej minúty a v prvom polčase sme predviedli na ťažkom trávniku veľmi pekný ofenzívny futbal. Súpera sme k lopte pustili len sporadicky a vypracovali sme si viacero gólových šancí. Začiatok druhého polčasu bol podobný, ďalšie šance ostali nevyužité a náš narastajúci počet chýb v defenzíve súper potrestal postupne štyrmi gólmi. Prehra nás mrzí, nakoľko sme boli dve tretiny zápasu dominantným mužstvom. Vôľa a emócia vyhrať zápas bola na vysokej úrovni, avšak aj takéto zápasy nás posúvajú vpred.“

FC Spartak Trnava U12 – ŠK Slovan Bratislava U12 6:4 (5:2)

Najmladším žiakom sa darilo lepšie ako ich starším spoluhráčom. Po prvom polčase viedli nad Slovanom už 5:2 a síce druhý polčas prehrali, aj tak sa tešili zo zisku troch bodov. Hetrikom sa zaskvel Filip Zlatňanský, ktorý naň potreboval len štvrťhodinku.

FCST U12: Lehocký, Vlkovič – Belmechri, Böhmer, Dunár, Ďuriš, Fenič, Hanzel, Kalamár, Koreň, Lenghardt, Martinkovič, Rakús, Svetlík, Vlkovič, Zajánoš, Zlatňanský

Góly: 8., 19. a 23. Zlatňanský, 12. Dunár, 27. Svetlík, 48. Zajánoš

Oliver Burian: „Derby je pre nás vždy špecifický zápas a v Trnave sa to vníma už aj v takomto veku. Som rád, že tam bolo presne také nasadenie, emócia a bojovnosť, aká sa na takýto zápas patrí. Prvý polčas sa nám vydaril na výbornú. Na našej strane bola veľmi veľká individuálna kvalita, vysoká úspešnosť hry 1 na 1 a celkovo nám herná inteligencia smerom dopredu priniesla krásne akcie a aj góly. Dozadu sme správne riešili situácie, boli dôrazní v súbojoch a nepúšťali sme súpera do šancí. Druhý polčas nám už toľko ofenzívnych šancí nepriniesol, no dobre sme pracovali smerom dozadu, za čo musím počas celého zápasu chalanov pochváliť. Celkovo som s výkonom mužstva spokojný, no hlavne druhý polčas nám ukázal veci, na ktoré sa musíme v tréningovom procese zamerať.“

FC Spartak Trnava U13 – FK Dubnica nad Váhom U13 2:2 (1:1)

V anglickom týždni odohrala trinástka cez víkend s Dubnicou nad Váhom remízový zápas 2:2. Spartakovci neodohrali po prehre so Slovanom vôbec ideálny zápas.

FCST U13: Pavelka, Lehocký – Fraňo, Bartovič, Fehér, Ušák, Marčiš (C), Zemko, Hečko, Pospíšil, Mišo, Fojta, Bartaloš, Gerčák, Hrachovský, Slovák, Brestovanský, Augustín

Góly: 11. Fojta, 42. Marčiš

Dávid Miškovič: „Vo víkendovom zápase na nás po Slovane padla deka a nevyšlo nám prakticky nič. Hráčom nejde vytknúť snaha pobiť sa o víťazstvo, bojovnosť, ale herne to bolo jeden z najhorších zápasov sezóny.“

FC Spartak Trnava U12 – FK Dubnica nad Váhom U12 5:5 (4:1)

Nič nenasvedčovalo tomu, že by sa remízou mal skončiť aj zápas najmladších žiakov, najmä, keď bol polčas 4:1. Po výmene strán však Dubnica nad Váhom zabrala na plné obrátky a dokázala vyrovnať na konečných 5:5.

FCST U12: Černý, Vlkovič, Lehocký – Belmechri, Böhmer, Bošanský, Dunár, Ďuriš, Fenič, Hanzel, Kalamár, Koreň, Pavlis, Rakús, Lenghardt, Nejedlík, Zajánoš, Zlatňanský, Svetlík, Martinkovič

Góly: 12. Martinkovič, 18. Lenghardt, 22. a 41. Koreň, 27. Pavlis

Oliver Burian: „V tomto zápase nás čakal súper, ktorý sa prezentuje pozornou mnohopočetnou defenzívou a veľmi veľkým dôrazom v súbojoch, niekedy až na hranici únosnosti. Vedeli sme o tom a pripravili sme sa na to, no aj tak nám to robilo problémy. Ťažko sa nám postupným útokom prechádzalo cez zatvorenú defenzívu súpera a náš rýchly protiútok sme riešili veľmi pomaly alebo nepresne. Boli tam aj pekné momenty, šancí sme si vypracovali dosť, no dnes nás tak isto trápila aj ich finalizácia. Všetky naše inkasované góly padli po individuálnych chybách, a tak sme súpera zbytočne dostávali na koňa, aby mohol pokračovať vo svojom zaujímavom štýle hrania.“

AS Trenčín WU19 - FC Spartak Trnava WU19 1:2 (1:1)

Zápas medzi dorastenkami Trenčína a Trnavy priniesol veľkú futbalovú drámu. Po záverečnom hvizde boli spokojnejšie naše futbalistky, ktoré zvíťazili najtesnejším rozdielom 2:1.

FCST WU19: Nemochovská (C) – Belicová (55. Voščinárová), Čambalová (41. Čambalová), Borysiuk, Vulganová, Žigová, Izotova (55. Bondareva), Bajerová (55. Obuchová), Tonkovičová (80. Čeriová), Bederková (80. H. Horňáková), Eckerová (55. Strmenská)

Góly: 38. Eckerová, 48. Bederková

ŽK: Borysiuk

Marián Kováčik: „Zápas bol od začiatku veľmi kvalitný. V prvom barážovom stretnutí o titul sme narazili na tím z druhej skupiny, ktorý za celú svoju základnú časť prehral iba raz. Aj napriek tomu sme boli, hlavne na začiatku, lepším tímom. Vychádzali nám kombinácie v krajoch a v strede sme dôrazne dostupovali súpera pri jeho rozohrávke. Po prvých pološanciach nám vyšla kombinácia, ktorej vyústením bol gól Eckerovej. Na konci prvého polčasu mal aj súper veľkú šancu, ale podržala nás naša brankárka. Do druhého polčasu sme išli s cieľom navýšiť skóre, ale naopak, Trenčín bol aktívnejší a aj skóroval po zlej a pomalej rozohrávke nášho tímu. Nezlomilo nás to a ďalej sme pokračovali v našej hre. Nakoniec sme to boli práve my, kto dal víťazný gól zásluhou Bederkovej. Potešilo ma nasadenie všetkých dievčat, aj tých striedajúcich.“

AS Trenčín WU15 – FC Spartak Trnava WU15 0:9 (0:2)

S Trenčínom zvíťazili aj žiačky, a to podstatne vyšším rozdielom. Polčas bol síce iba 0:2, no napokon zvíťazili Trnavčanky o deväť gólov. Štyrmi presnými zásahmi sa blysla Emily Suchoňová.

FCST WU15: Bukrotinová – E. Bačiková, Voleková, Stanková, Geschwandtnerová, Barutová, Z. Horváthová, Polačková (C), Suchoňová, S. Horváthová, Pekárová

Góly: 4x Suchoňová, Halásová, Bukrotinová, S. Horváthová, Geschwandtnerová, Pekárová

Róbert Halada: „Dievčatá nastúpili do prvého zápasu nadstavby s prvým so súperov, ktorý hrá v stredoslovenskej skupine 1. ligy. Predchádzajúce zápasy, vrátané prípravných, boli zakaždým vyrovnané, preto sme očakávali vyrovnaný duel. Naším cieľom bolo vstúpiť úspešne do nadstavby a s motiváciou a koncentráciou sa posunúť ďalej. Súpera sme zatlačili od začiatku stretnutia, vypracovali sme si veľa gólových príležitostí, dievčatá sa dobre pohybovali, kombinovali po krajoch ihriska aj stredom, avšak gólovo sa presadili iba dvakrát. V druhom polčase dievčatá ešte zvýšili úsilie, lepšie medzi sebou komunikovali, súpera dostávali pod väčší tlak a dali ďalšie góly. Určite chceme pokračovať a nadviazať na tento zápas v nadstavbe a zároveň chceme popracovať na zakončení po centrovaných prihrávkach. Dievčatám ďakujeme za výkon.“