FK Poprad U19 – FC Spartak Trnava U19 0:2 (0:0)

V piatok sa po rannom tréningu a krátkom obede vydali najstarší mládežníci do Popradu, kde v sobotu zvíťazili 2:0. Všetko podstatné sa udialo v záverečnej desaťminútovke, kedy sa strelecky presadili Kotlár a Čiernik. Druhý menovaný má v posledných zápasoch výbornú streleckú formu. Bitka o ligový titul je štyri kolá pred koncom mimoriadne zamotaná, pretože prvé tri tímy, medzi ktoré patrí aj Spartak, delia iba dva body.

FCST U19: Klimek – Rusnák, Karhan, Ujlaky (C), Boledovič, Rojka (79. Slebodník), Polák, Repa (70. Sabol), Kotlár (82. Kurej), Čiernik, Masár (46. Kudlička)

Góly: 81. Kotlár, 90. Čiernik

ŽK: Karhan

Peter Gaži: „Proti kvalitnému súperovi sme podali dobrý výkon. V defenzíve sme pracovali bez chyby. V prvom polčase sme nevyužili tri gólové príležitosti, čím sme dali súperovi nádej na remízový výsledok. Druhý polčas sme začali lepšie pracovať s priestorom zásluhou striedajúceho Kudličku, na ktorom sa vykartoval domáci stredný obranca, čo bol dôležitý moment zápasu. Zaslúžený víťazný gól strelil desať minút pred koncom peknou individuálnou akciou Kotlár, ktorý podal v zápase nadpriemerný výkon. V závere zápasu pridal už svoj jedenásty gól v sezóne Čiernik, ktorý najprv loptu sám získal pri pressingu a po dobrej finálne prihrávke od Sabola uzavrel skóre zápasu. Jediné negatívum zápasu bolo zranenie Masára, naopak pozitívom bol návrat Sabola po dlhšom výpadku.“

MŠK Žilina U17 – FC Spartak Trnava U17 6:0 (2:0)

Prostrední dorastenci si v stredu vypili kalich horkosti až do dna. V Žiline nestačili na domácich a podľahli im vysoko 6:0.

FCST U17: Smieško – Šoóš, Rýzek, Stano, Bilčík (81. Wallner), Kubala (56. Krchnár), Slebodník (56. Kostolný), Horník (81. Író), Ilavský, Dadík (56. Justh), Masár (C)

ŽK: Wallner

Patrik Malý: „Tento zápas sa hodnotí veľmi ťažko. Prehrali sme si ho sami v hlavách. Kvalita súpera bola na vyššej úrovni ako naša.“

FC Spartak Trnava U17 – FK Poprad U17 0:0

Sedemnástka si nenapravila chuť po pokazenom zápase v Žiline a na domácej pôde iba bezgólovo remizovala s rovesníkmi z Popradu.

FCST U17: Smieško – Turoň (80. Baran), Rýzek, Stano (C), Krchnár (80. Wallner), Bilčík, Ilavský, Kostolný (63. Horník), Justh (80. Beňo), Író (61. Šoóš), Dadík

ŽK: Bilčík

Patrik Malý: „V zápase sme boli lepším mužstvom. Vytvorili sme si množstvo príležitostí pre zmenu stavu a mali sme veľa štandardných situácií. Hráči podali dobrý výkon, no bez gólového efektu.“

MŠK Žilina U16 – FC Spartak Trnava U16 4:0 (1:0)

Podobne nepriaznivý výsledok sa v Žiline zrodil aj v zápase dorastov do 16 rokov. Spartakovci inkasovali v tomto prípade „len“ štyri góly, z toho tri po výmene strán.

FCST U16: Hollósy – Karhan, Kalman, Turoň (C), Čavojský, Molnár (65. Hesko), Adamkovič (72. Šadibol), Trello, Vyskoč (48. Špačinský), Ostrovský (65. Paulen), Basár (72. Bartoš)

ŽK: Špačinský

Adam Chorvath: „V tomto zápase sme podali bojovný výkon, no v útočnej fáze hry sme neboli dostatočne nebezpeční. Mali sme veľmi jednoduché straty lôpt a volili sme nesprávne riešenia herných situácií. Súper ukázal veľkú individuálnu kvalitu a zaslúžene zvíťazil.“

FC Spartak Trnava U16 – FK Poprad U16 2:0 (0:0)

Šestnástka dokázala zlomiť nelichotivú sériu a konečne sa dočkala víťazstva. Trnavčania rozhodli o plnom bodovom zisku v rozpätí dvoch minút, kedy sa presadili v 69. a 71. minúte.

FCST U16: Hollósy – Šadibol (41. Karhan), Bartoš, Kalman, Čavojský (41. Duchovič), Molnár (C), Paulen, Trello (41. Adamkovič), Ostrovský (49. Vyskoč), Hesko, Špačinský

Góly: 69. Karhan, 71. Hesko

ŽK: Vyskoč

Adam Chorvath: „V prvom polčase sme boli aktívni, chýbala nám len väčšia presnosť pri prechode do útočnej zóny. V druhom polčase sme hru oživili striedaniami, boli sme nebezpečnejší a podarilo sa nám streliť dva pekné góly.“

FC Spartak Trnava U15 – AS Trenčín U15 1:1 (0:1)

Najstarší žiaci vôbec prvýkrát v sezóne remizovali. Trenčín dokonca v Trnave vyhrával, čo znamenalo prvý inkasovaný gól v nadstavbe, ale na konečných 1:1 vyrovnal v 50. minúte Patrik Priecel. Pätnástka je momentálne na o skóre horšom druhom mieste práve za svojím utorňajším súperom.

FCST U15: Húska – Bohmer (41. Duchovič), Pristach, Velický (C), Molnár, Farkaš, Turanský (74. Kopaj), Kubovič, Priecel (74. Ptačín), Bukovský, Kocian (41. Špačinský)

Góly: 50. Priecel

Tomáš Kánik: „V prvom polčase súper využil nepriamy voľný kop z hranice pokutového územia a po dlhom čase sme sa dostali do situácie, kedy sme museli dobiehať súperov náskok. Z hráčov som cítil veľké odhodlanie a druhý polčas už jasne patril nášmu tímu. Dostatočne včas sa nám podarilo vyrovnať a následne sme si vypracovali veľa šancí na to, aby sme zápas otočili. Verím, že sme si streleckú smolu vybrali v tomto zápase a v nasledujúcich kolách budeme efektívnejší.“

FC Spartak Trnava U14 – AS Trenčín U14 3:2 (2:0)

V zápase štrnástky padalo podstatne viac gólov. Do polčasu viedli spartakovci 2:0, avšak Trenčínu sa podarilo vyrovnať. Z remízového stavu sa však dlho netešili, pretože o tri minúty poslal svoj tím do opätovného vedenia Samuel Fojta. Žiaci do štrnásť rokov majú po štyroch kolách plný počet bodov a pohodlný náskok piatich bodov.

FCST U14: Lukošík – Benkovský (49. Sobota), Noška, Daniel, Tittel (49. Števík), Benkovský (C), Repáň (59. Hruška), Slezák, Fojta, Terenkov, Polťák (36. Chnapko)

Góly: 7. a 28. Polťák (2. z 11m), 63. Fojta

Filip Nádaský: „V zápase sme mali možnosť vidieť naše družstvo v dvoch rozdielnych sférach. Prvý polčas totálna prevaha nášho mužstva, bol to asi najlepší herný prejav v celej sezóne. Súpera sme do ničoho nepustili, prehrávali sme ho vo všetkých etapách hry a bola radosť sa na nás pozerať. Disciplinovaní v defenzíve a kreatívni v ofenzíve. Naše útočné akcie mali hlavu a pätu a vytvorili sme si viacero tutoviek, avšak polčas skončil iba 2:0. Dovolím si tvrdiť, že keby sa skončil 5:0, nik by nepovedal pol krivého slova. V polčasovej prestávke som venoval celú energiu tomu, aby chalani nezaspali na vavrínoch a neuspokojili sa s výsledkom, pretože nás čakal ešte jeden polčas. Bohužiaľ, do druhého dejstva sme nastúpili s vedomím, že je rozhodnuté a tak to aj vyzeralo. Strácali sme lopty, prehrávali sme väčšinu súbojov a súper sa dostal po individuálnych chybách do výhody a strelil dva góly. Čo sa týka herného prejavu v druhom polčase, odohrali sme najhorší a najslabší výkon v celej sezóne. Z druhého polčasu nás môže tešiť akcia Samuela Fojtu, ktorý, opäť ako minulý zápas, rozhodol o troch bodov, keď sa presadil sedem minút pred koncom. S výkonom a herným prejavom mužstva som bol spokojný, ale iba v prvom polčase. Spoločne si musíme na tréningu rozobrať druhý polčas a urobiť všetko preto, aby sa to už v ďalších kolách neopakovalo.“

FC Spartak Trnava U13 – AS Trenčín U13 3:0 (1:0)

Trinástka zvládla zápas s Trenčínom a zvíťazila rozdielom triedy. Vďaka tomu figuruje naďalej na špici ligovej tabuľky.

FCST U13: Kostelný, Vlkovič – Ušák, Bohunický, Bartovič, Studený, Zemko, Augustín, Marčiš (C), Hečko, Pospíšil, Fojta, Bartaloš, Fehér, Fraňo, Gerčák, Slovák, Mišo, Hrachovský, Brestovanský

Góly: 32. Zemko, 46. Slovák, 62. Hečko

Dávid Miškovič: „Do zápasu sme nastúpili približne od 10. minúty. Od tohto momentu sme sa priblížili k pre nás typickej hre s aktívnym pressingom a rýchlym držaním lopty. Pribúdajúcimi minútami, aj vďaka výbornému súperovi, sme videli veľmi pekný futbal. Vypracovali sme si viacero vyložených šancí, z ktorých sme tri premenili. Na druhej strane nás podržal brankár Kostelný. Svojím nastavením, vôľou, emóciami a výkonom si hráči víťazstvo jednoznačne zaslúžili.“

FC Spartak Trnava U12 – AS Trenčín U12 17:1 (10:1)

Najmladší žiaci svojho súpera nešetrili a nastrieľali mu až 17 gólov. Strelecky explodoval štvorgólový Filip Zlatňanský, ktorému sekundovali až piati dvojgóloví strelci.

FCST U12: Černý, Lehocký – Belmechri, Böhmer, Bošanský, Dunár, Ďuriš, Fenič, Hanzel, Kalamár, Koreň, Martinkovič, Lenghardt, Nejedlík, Pavlis, Rakús, Svetlík, Zajánoš, Zlatňanský

Góly: 4., 19., 36. a 51. Zlatňanský, 5. a 22. Fenič, 7. a 18. Koreň, 9. a 30. Belmechri, 15. Zajánoš, 23. a 31. Dunár, 39. Martinkovič, 42. a 50. Ďuriš, 55. Nejedlík

Oliver Burian: „Chalanov musím pochváliť. Proti kvalitnému súperovi sme predviedli počas celého zápasu výborný výkon. Vytvárali sme si šance po krásnych akciách, veľmi dobre sme striedali rýchly a postupný útok. Teší ma aj hra smerom dozadu, kedy sme výborne riešili osobné súboje a čítali defenzívne herné situácie. Zápas mal dobré tempo, správne nasadenie a hlavne tam bola emócia a túžba baviť sa futbalom. Celkovo som bol spokojný s herným prejavom či už kolektívu alebo z hľadiska individualít.“

FC Spartak Trnava WA – FC Nitra WA 10:2 (5:0)

Trnavčanky pokračujú nadstavbou hladko ako nôž maslom. Tentokrát nadelili Nitre až desať gólov. Vysoký triumf svojho tímu režírovala štvorgólová Paulína Tonkovičová. Keďže hlavný tréner Cyril Janoško mal povinnosti pri reprezentácii WU15, v ktorej sú aj Trnavčanky Simona Horváthová, Natália Poláčková a Zuzka Barútová, zápas zhodnotil jeho asistent a hlavný tréner kategórie WU19 Marián Kováčik.

FCST WA: Králiková – Vulganová (46. Eckerová), Voščinárová (66. Trajlínková), Čambalová, Belicová (66. Luptáková), Žigová, Bajerová (C), Cedulová (71. Strmenská), Tonkovičová, Konečná, Bederková (46. H. Horňáková)

Góly: 3., 34., 58. a 68. Tonkovičová, 14. a 24. Bederková, 36. a 84. Bajerová, 48. Cedulová, 63. Konečná

Marián Kováčik: „Do zápasu sme nastúpili zodpovedne, nakoľko Nitra aj napriek výsledku nebola ľahkým súperom. Svedčí o tom aj jej predchádzajúce víťazstvo v Petržalke. Od začiatku sme boli dominantnejším tímom, ktorý si neustále vypracovával gólové šance. Podarilo sa nám vsietiť prvý gól už na začiatku, čo dievčatám pridalo na sebavedomí a od toho momentu ukazovali veľmi veľa zo svojho futbalového umenia. Nestrannému divákovi sa musel zápas páčiť. Veľa gólov, šancí, pekných kombinácií, pričom súperovi slúži ku cti, že nebránil, ale stále sa snažil byť nebezpečný a mal túžbu streliť góly, čo sa mu aj dvakrát podarilo. Dievčatá musím len chváliť, a to nielen tie, ktoré hrali od začiatku, ale aj striedajúce hráčky. Dnes vyhral kolektívny výkon.“

FC Petržalka WA – FC Spartak Trnava WA 1:2 (0:1)

Ženy ťahajú po triumfe nad Petržalkou päťzápasovú sériu víťazstiev. V Bratislave ju zariadila dvoma presnými zásahmi Barbora Bederková, ktorej sa v posledných zápasoch strelecky darí.

FCST WA: Králiková – Vulganová, Čoknayová (70. Voščinárová), Čambalová, Belicová, Žigová, Bajerová (C), Trajlínková (57. Cedulová), Tonkovičová, Konečná (90. Kaniariková), Bederková (70. Poláková)

Góly: 14. a 66. Bederková

Cyril Janoško: „Zápasy s Petržalkou sú stále fyzicky náročné a dnes sa to potvrdilo. Dievčatá na ihrisku nechali srdce, bojovnosť a predviedli výborný kolektívny výkon. Ukázali sme aj pekné akcie, ale trápili sme sa v zakončení. Úvod zápasu nebol podľa predstáv, ale od 20. minúty sme už boli lepším družstvom na ihrisku a mali sme viacero príležitostí na góly. Premenili sme len jednu, keď sa v pokutovom území výborne zorientovala Bederková. V druhom polčase sme dominovali a znova sme nepremenili gólové šance. Po výbornej individuálnej akcii Tonkovičovej v krajnej vertikále a následnej finálnej prihrávke na Bederkovú sme viedli 0:2. Vzápätí sme inkasovali na 1:2, a to bol zlom v psychike našich dievčat. Začali sme kaziť ľahké prihrávky a hra nebola dobrá. Záver zápasu sme zvládli a konečne sme v tejto sezóne s Petržalkou zvíťazili. Musím vyzdvihnúť, že ťaháme sériu piatich víťazných zápasov v rade, čo je veľká pochvala pre dievčatá a veľká odmena pre celú ženskú sekciu v klube, ktorá vytvára výborné podmienky pre rozvoj a napredovanie dievčat.“