FC Spartak Trnava U17 – MFK Ružomberok U17 1:4 (1:1)

Prostredná dorastenecká kategória vstúpila do zápasu s Ružomberkom mimoriadne aktívne a už od 6. minúty vyhrávala 1:0 vďaka gólu Masára. To bolo však z našej strany všetko. Súper ešte do polčasu vyrovnal a po výmene strán dokonal obrat.

FCST U17: Hollósy – Šoóš, Slebodník (68. Šebek), Baran (46. Stano), Wallner (68. Krchnár), Bilčík, Ilavský (C), Horník, Dadík (68. Kubala), Író (46. Kostolný), Masár

Góly: 6. Masár

ŽK: Masár, Baran

Patrik Malý: „Úvod stretnutia sme zachytili solídne a vsietili sme vedúci gól zásluhou Masára. Následne sme sa dostali do dvoch ďalších dobrých príležitostí, avšak tie sme nevyužili. Od tohto momentu sme začali postupne strácať zápas a v 38. minúte sme po individuálnej chybe darovali súperovi gól. V druhom polčase sme vytvorili niekoľko individuálnych chýb, ktoré súper potrestal. Je škoda, že sme nevydolovali z posledných troch zápasov viac ako sme dokázali. Neostáva nám nič iné ako zlomiť aktuálnu negatívnu minisériu už v najbližšom zápase.“

FC Spartak Trnava U16 – MFK Ružomberok U16 0:2 (0:1)

Na rovesníkov z Ružomberka nestačili ani dorastenci do 16 rokov. Tí inkasovali v oboch polčasoch po jednom góle a v konečnom súčte prehrali 0:2.

FCST U16: Smieško – Karhan, Kalman, Turoň (C), Paulen (60. Šadibol), Molnár, Adamkovič (51. Hesko), Trello (51. Basár), Vyskoč, Špačinský, Ostrovský (61. Prikryl)

Adam Chorvath: „Podali sme v útočnej fáze podpriemerný výkon. Hlavne v strede ihriska sme veľmi nepresní a máme veľmi jednoduché straty lôpt. Do defenzívy to bolo relatívne v poriadku, súper si nevypracoval nejaké vyložené šance, napriek tomu dal po našej chybe a štandardnej situácii gól. My sme sa nedokázali presadiť v útočnej zóne, mali sme niekoľko pološancí, ale neboli sme nebezpeční.“

ŠK Slovan Bratislava U15 – FC Spartak Trnava U15 0:3 (0:1)

Starší žiaci pokračujú vo fantastických výkonoch. Po triumfe rozdielom triedy nad odvekým rivalom je zatiaľ pätnástka v nadstavbe stopercentná.

FCST U15: Húska – Kováč (49. Bohmer), Pristach, Velický (C), Duchovič, Farkaš, Turanský, Kubovič (55. Ptačín), Priecel (49. Kopaj), Bukovský (77. Baranovič), Kocian (55. Molnár)

Góly: 20. a 75. Bukovský, 43. Pristach (z 11m)

ŽK: Bohmer

Tomáš Kánik: „V prvom polčase sme súperovi umožnili niekoľko striel spoza pokutového územia, ale rovnakým spôsobom sme sa práve my dostali do vedenia. Hneď v tretej minúte druhého polčasu sme aktívnym vstupom získali pokutový kop a išli do dvojgólového vedenia. Následne naši hráči ovládli väčšinu osobných súbojov a súpera sme do ničoho nepustili. Tu sme už predvádzali veľmi dobrý výkon po všetkých stránkach a v závere naše víťazstvo skvelou akciou potvrdil Bukovský. Za predvedený výkon patrí pochvala celému tímu.“

ŠK Slovan Bratislava U14 – FC Spartak Trnava U14 2:3 (1:1)

Nie tak hladko, ale predsa nadviazali na svojich starších spoluhráčov aj žiaci do 14 rokov. Vo vyrovnanom zápase napokon v Bratislave zvíťazili 3:2 a v tabuľke sú jediným stopercentným tímom.

FCST U14: Lukošík – Benkovský (62. Hruška), Noška, Daniel, Tittel (51. Števík), Benkovský (C), Repáň, Slezák (62. Sobota), Fojta, Terenkov, Polťák (53. Chnapko)

Góly: 22. Polťák, 49. Daniel, 66. Fojta

Filip Nádaský: „Zápas sme nezačali podľa predstáv, keď sme dostali v piatej minúte zbytočný gól po rohovom kope. Aj napriek nepriaznivému výsledku som chlapcov nabádal, aby sme boli aktívni a trpezliví. Začali sme hrať viac na lopte, medzihra nám fungovala a podarilo sa nám vyrovnať po peknej finálnej prihrávke za obranu. Druhý polčas sa nám podarilo otočiť výsledok a vďaka Danielovej hlavičke sme vyhrávali 2:1. Avšak opäť nastala situácia, kde sme darovali súperovi lacný gól. Po štandardnej situácii súpera sme nechali nepokrytého hráča na päťke a z voleja nedal nášmu brankárovi šancu. Chalani však ukázali tímového ducha a neskutočnú bojovnosť a pár minút pred koncom sme nádherným gólom rozhodli o víťazstve nad rivalom. Pripísali sme si tak tretiu výhru z troch zápasov v boji o titul. Chcel by som chalanov pochváliť za výkon a nasadenie. Zápas mal všetko, čo má derby mať, bojovnosť, odhodlanie a neskutočné emócie.“

AS Trenčín WA – FC Spartak Trnava WA 1:3 (1:2)

V ženskom ligovom zápase sa pod hradom Matúša Čáka ujali vedenia domáce futbalistky. Nepriaznivý stav trval len pár minút. Trnavčanky vyrovnali a pred polčasovým hvizdom aj otočili vývoj stretnutia. Po výmene strán pridali ešte jeden presný zásah a pokračujú v skvelej forme.

FCST WA: Nemochovská – Vulganová (55. Voščinárová), Čoknayová, Čambalová, Belicová, Žigová, Bajerová (C), Cedulová (63. Luptáková), Tonkovičová (66. Trajlínková), Konečná, Bederková (73. Žuffová)

Góly: 28. Bederková, 45. Bajerová, 66. Tonkovičová

Cyril Janoško: „Úvod zápasu bol z našej strany nervózny a nevedeli sme sa presadiť v útočnej fáze. Zobudili sme sa až po inkasovanom góle. Dievčatá začali lepšie napádať súpera pri rozohrávke a tým sme si vytvorili gólové šance. Veľmi dobre sme zareagovali vyrovnávajúcim gólom a naša hra sa zlepšovala. Do polčasu sme strelili ďalší gól po štandardnej situácii, a to bol veľký zlom. V polčase sa dievčatá upokojili, začali si viac veriť. Druhý polčas sme zvládli veľmi dobre po taktickej stránke. Čakali sme na chybu súpera, a to sme využili aj na strelenie tretieho gólu. Dievčatá odovzdali maximum a zaslúžia si pochvalu za predvedený výkon.“

Spartak Myjava WU19 – FC Spartak Trnava WU19 4:0 (1:0)

V dohrávke 16. kola, ktoré bolo zároveň posledným základnej časti, nestačili naše dorastenky na líderky z Myjavy a ukončili tak svoju niekoľkozápasovú šnúru bez porážky.

FCST WU19: Králiková – Čambalová, Čoknayová (67. Gáliková), Vulganová, Belicová, Žigová (67. Eckerová), Bajerová (67. Koštrnová), Tonkovičová (C), Martišková (37. Cedulová), Bondareva (56. Borysiuk), Bederková (67. Čeriová)

Marián Kováčik: „Musím po pravde povedať, že súper bol lepší a zaslúžene vyhral. Dievčatám nemôžem nič vyčítať, snažili sa, bojovali a mali túžbu vyhrať. Do polčasu bolo iba 1:0, pričom začiatok druhého polčasu patril nám a škoda obrovskej šance Bederkovej, ktorá zoči voči brankárke trafila priamo do nej. Po tejto šanci sme prakticky hneď dostali gól a tu sa zápas zlomil v náš neprospech. Následne sme vystriedali, nakoľko dievčatá majú skutočne nahustený zápasový program. Aj napriek prehre sme ukázali progres a dievčatá pôjdu len vyššie. Úspech ich ešte len čaká. Musia ešte viac na sebe popracovať. Úprimne prehra mrzí, ale posilnila nás, budeme silnejší.“

Spartak Myjava WU15 – FC Spartak Trnava WU15 1:3 (1:0)

Žiačky zvládli zápas s Myjavou na výbornú. Aj v poslednom zápase základnej skupiny bodovali naplno. Doposiaľ nezažili trpkú chuť prehry a z 18 zápasov zaváhali iba raz pri remíze so Slovanom Bratislava v jesennej časti.

FCST WU15: Bukrotinová – Z. Horváthová, Gregušová, Barutová, E. Bačiková, H. Bačiková, Stanková, Pekárová, Krištofiaková, Suchoňová, Geschwandtnerová, Halásová, Polačková (C), Tančoková, S. Horvathová

Góly: 47. S. Horváthová, 52. Suchoňová, 67. Halásová

Róbert Halada: „Dievčatá nastúpili na posledný zápas základnej časti na horúcej pôde Myjavy, ktorá je na treťom mieste. Dôležitosť zápasu spočívala v tom, že získané body sa prenášajú do skupiny o umiestnenie. Dievčatá vstúpili do zápasu aktívne, v novom útočnejšom zložení, avšak bránka súpera bola akoby začarovaná. Mali sme veľa streleckých pokusov, ktoré však skončili vedľa alebo ich zastavila konštrukcia bránky. Naopak, súper sa po štandardnej situácii, kedy bol prakticky prvýkrát na našej polovici, ujal vedenia. To znamenalo pre dievčatá novú výzvu, novú skúsenosť ako otočiť nepriaznivý polčasový stav. Potrebovali sme ešte zvýšiť úsilie, pokračovať v dobrých veciach z prvého polčasu a preukázať túžbu po víťazstve a ísť si za svojím cieľom. Dievčatám sa to podarilo, uzavreli súpera pred jeho šestnástkou, pridali gól a vytvorili si veľa gólových príležitostí. Dievčatá úspešne zvládli základnú časť a čakajú ich ďalšie kvalitné zápasy, tešíme sa na nové výzvy.“