Paulína Tonkovičová je momentálne na svojom prvom oficiálnom reprezentačnom zraze. Slovenské dorastenky aktuálne hrajú v Andorre o postup do skupiny A, čo by znamenalo ich boj o európsky šampionát.

„Som veľmi vďačná za to, že mám možnosť tu byť. Po viacerých kontrolných zrazoch som dostala šancu v tejto kvalifikácii, čo si veľmi vážim. Avšak nie je to vždy ľahké, pretože si uvedomujem zodpovednosť, ktorú som dostala,“ začala o svojom pôsobení v najcennejšom drese Paulína Tonkovičová. Slovenské reprezentantky do 19 rokov majú za sebou zatiaľ zápas s Arménskom, ktoré zdolali vysoko 8:0. Trnavská hráčka nastúpila do zápasu od začiatku. „V našom tíme je naozaj veľká kvalita a som veľmi rada, že práve aj ja som dostala možnosť ukázať sa v základnej zostave.“


Na slovenský výber čakajú ešte zápasy s domácou Andorrou a Gruzínskom. „Z takého vysokého víťazstva sa tešila každá jedna hráčka a aj celý realizačný tím. Na ďalšie dva zápasy sa snažíme plne sústrediť, trénovať a budeme sa snažiť uspieť tak ako aj v zápase s Arménskom.“ V prípade víťazstva v skupine postúpia slovenské reprezentantky do skupiny A, v ktorej budú bojovať o majstrovstvá Európy. Tie odštartujú 26. júna v Českej republike. „Každým jedným zápasom sa snažíme napredovať a byť stále o niečo lepšie. Preto si myslím, že si návrat do A skupiny zaslúžime.“Okrem Paulíny mala byť v reprezentácii aj Juliana Pivarčiová. Tá bude musieť vynútene pauzovať kvôli zraneniu, ktoré si vyžaduje operáciu. „July mi na zraze naozaj chýba a verím, že jej operácia dopadne dobre. Dúfam, že bude čím skôr späť na ihrisku, aby sme spolu mohli opäť dávať góly, najmä z rohových kopov,“ ukončila rozhovor milým odkazom pre spoluhráčku naša reprezentantka.

Juliana sa zranila v zápase s Nitrou, po ktorom lekári zistili, že má roztrhnutý predný krížny väz. „Bola som strašne sklamaná z toho, že nemôžem ísť pomôcť babám k postupu. Taktiež je to zrejme posledný zraz môjho ročníka, takže ma mrzí, že tam nie som. Držím babám palce, aby to zvládli a dotiahli do úspešného konca,“ odkázala na diaľku svojim reprezentačným spoluhráčkam Juliana Pivarčiová, ktorú čaká v pondelok operácia.