MFK Ružomberok U19 – FC Spartak Trnava U19 4:2 (1:1)

Jedenásťzápasovú šnúru bez porážky prekazili devätnástke rovesníci z Ružomberka. Na severe krajiny doťahovali naši mládežníci dvakrát nepriaznivý stav, no na tretí a štvrtý gól už odpovedať nedokázali. Prehrala však aj Žilina, a tak sa situácia v boji o titul nezmenila.

FCST U19: Vasiľ – Rusnák (70. Horník), Karhan, Boledovič, Rojka, Rýzek, Repa, Kotlár, Polák (76. Masár), Čiernik (85. Kurej), Kudlička (C)

Góly: 42. Kudlička, 59. Čiernik

ŽK: Čiernik, Rojka, Boledovič

Peter Gaži: „Prvých dvadsať minút zápasu sme nezachytili a súper viackrát ohrozil našu bránu. Počas tohto úseku sme inkasovali prvý gól. Následne, po zmene určitých systémových vecí, sme sa začali dostávať viac do zápasu a zaslúžene sme vyrovnali. V druhom polčase sme inkasovali gól na 2:1 po situácii, v ktorej túto sezónu dominujeme. Aj druhýkrát sa nám podarilo vyrovnať. Našou snahou bolo otočiť skóre zápasu, ale tretí inkasovaný gól bol zlomový, opäť po rovnakej akcii ako pri druhom góle. Napriek prehre, ktorá prišla až v dvanástom súťažnom zápase, som na toto družstvo hrdý za progres, ktoré urobilo za posledné obdobie.“

FC Spartak Trnava U17 – FC Petržalka U17 0:0

V súboji dorastencov do 17 rokov diváci presný zásah nevideli. Šance na to boli v oboch tímoch, ale výborne zachytali brankári.

FCST U17: Grúber – Baran, Šoóš, Turoň, Beňo (60. Šebek), Krchnár (60. Wallner), Ilavský, Slebodník, Kostolný (71. Stano), Bilčík (80. Író), Dadík (80. Kubala)

ŽK: Krchnár, Slebodník

Patrik Malý: „Do zápasu sme išli s jasným cieľom, a to zvíťaziť. Hralo sa vo veľmi veternom počasí, čo výrazne ovplyvnilo kvalitu stretnutia, avšak naši hráči sa s tým vysporiadali celkom dobre. Počas celého stretnutia sme boli aktívni, no iba po pokutové územie súpera. Ako som to už písal niekoľkokrát, hráčom chýba väčší hlad po góle, málo sa tlačíme do pokutového územia súpera. Chýba nám väčšia agresivita a kvalita prevedenia herných činností v útočnej fáze hry.“

FC Spartak Trnava U16 – FC Petržalka U16 1:3 (1:1)

V súboji tabuľkových susedov ťahali spartakovci za kratší koniec. Na úvodný gól Petržalky dokázal síce Špačinský odpovedať, ale to bolo z trnavskej strany všetko.

FCST U16: Hollósy – Karhan, Duchovič (56. Bartoš), Čavojský (C), Paulen (70. Prikryl), Molnár, Adamkovič, Vyskoč (70. Hesko), Trello (52. Nagy), Basár, Špačinský (52. Ostrovský)

Góly: 25. Špačinský

Adam Chorváth: „V prvom polčase to bol vyrovnaný zápas. Obe družstvá si vypracovali niekoľko príležitostí. V druhom polčase sme dostali dva rýchle góly, následne sme už so zápasom nedokázali nič spraviť. Chýbal nám väčší dôraz v súbojoch, agresivita a celková túžba po víťazstve.“

FC Spartak Trnava U15 – FC DAC 1904 Dunajská Streda U15 2:0 (1:0)

Najstarší žiaci vstúpili do nadstavbovej časti o titul na výbornú. Dunajskú Stredu, ktorá bola v základnej časti druhá práve za našim tímom, porazili spartakovci 2:0. Definitívu zápasu dal v 80. minúte Priecel.

FCST U15: Húska – Bohmer, Pristach, Velický (C), Kopaj, Turanský, Farkaš, Ptačín, Priecel, Bukovský, Kocian

Góly: 26. Velický, 80. Priecel

ŽK: Priecel

Tomáš Kánik: „I keď sme sa trochu dlhšie rozbiehali, tak celkovo sme v zápase predviedli slušný výkon a vo väčšine herných činností sme ukázali väčšiu kvalitu ako súper. V prvom polčase sme nepremenili jednu veľkú šancu a tým pádom sme na prvý gól museli dlhšie čakať. Ten prišiel po dobrej štandardnej situácii. Hlavne za výkon v druhom polčase musím hráčov pochváliť, kedy sme súpera zatlačili a zaslúžene zlomili zápas na našu stranu.“

FC Spartak Trnava U14 – FC DAC 1904 Dunajská Streda U14 2:1 (1:1)

Proti rovnakému súperovi odohrali vyrovnaný duel aj žiaci do 14 rokov. Tí viedli prakticky okamžite, pretože v prvej minúte premenili pokutový kop. Naň dokázali Dunajskostredčania ešte odpovedať, ale na víťazný gól Terenkova boli už prikrátki.

FCST U14: Lukošík – Benkovský, Noška, Molnár, Tittel (41. Števík), Benkovský (C), Repáň (50. Hruška), Slezák, Fojta (65. T. Vilkovský), Terenkov, Polťák (65. Chnapko)

Góly: 1. Fojta (z 11m), 56. Terenkov

Filip Nádaský: „V sobotu nás čakal prvý zápas v play-off o titul. Fanúšikovia a rodičia oboch mužstiev mohli vidieť zaujímavý a atraktívny zápas z oboch strán. Úvod nám vyšiel na výbornú, keďže sme hneď z prvej akcie vydolovali penaltu a otvorili skóre. Avšak gólom sme sa uspokojili a prenechali sme iniciatívu súperovi s čím som nebol spokojný aj z toho pohľadu, že sme hrali s pomocou silného vetra a vôbec sme neohrozovali súpera streľbou z vzdialenejších pozícií. Za stavu 1:0 sme mali výbornú príležitosť, ktorá však gólom neskončila a ako sa hovorí – nedáš, dostaneš, tak sa to aj potvrdilo. V strede ihriska sme nedostúpili hráča, dali sme mu moc priestoru, ktorý využil na finálnu prihrávku a dostali sme gól. V polčasovej prestávke som sa snažil hráčov ešte viac nahecovať a nakopnúť, čo sa podarilo a druhý polčas ukázali bojovnosťou, že chcú výhru viac ako súper. Po individuálnej akcii Terenkova sme strelili krásny gól a skóre 2:1 sme dotiahli do úspešného konca. Treba vyzdvihnúť výkon stredného obrancu Marka Nošku, ktorý odohral výborný zápas a v druhom polčase vystavoval stopku nebezpečným hráčom súpera a taktiež nás v závere podržal náš brankár, ktorý znemožnil dve súperove šance. Som hrdý na chlapcov za dnešný výkon, no nesmieme zaspať na vavrínoch a musíme sa už hlavou pripraviť na ďalšieho súpera, ktorí nás čaká budúcu nedeľu.“

FC Spartak Trnava WA – MFK Dukla Banská Bystrica WA 4:1 (4:0)

Ženy zvládli dôležitý súboj v boji o záchranu viac než výborne. Už do polčasu viedli s Banskou Bystricou 4:0. O tri presné zásahy sa postarala Barbora Bederková. Trnavské ženy sú po dvoch nadstavbových kolách na čele spodnej päťky. V tomto a aj v zápase dorasteniek chýbali tímu Juliana Pivarčiová a Paulína Tonkovičová, ktoré majú reprezentačné povinnosti.

FCST WA: Králiková – Belicová (81. Obuchová), Čoknayová, Vulganová (75. Eckerová), Čambalová, Žigová, Bajerová (C), Martišková (75. Voščinárová), Konečná (63. Cedulová), Poláková (63. Luptáková), Bederková

Góly: 17., 20. a 42. Bederková, 41. Martišková

ŽK: Čambalová

Cyril Janoško: „Prvý zápas v nadstavbe sme výsledkovo a herne zvládli výborne. Prvý polčas zápasu bol z našej strany veľmi dobrý a zaslúžene sme strelili štyri góly. Súpera sme vysoko napádali a neustále sme vytvárali tlak na obranu, aby robila chyby. Kľúčové boli vyhraté osobné súboje v strede ihriska a následná hra v krídelných priestoroch 1 na 1, kde sme sa presadili a vytvárali gólové príležitosti. Do druhého polčasu sme vstúpili vlastným gólom, ktorý našu hru znervóznil a neboli sme už tak dominantní na ihrisku ako prvý polčas. Do zápasu sme vstúpili striedaniami, a to povzbudilo dievčatá k lepšej hre. Vypracovali sme si ďalšie veľmi pekné šance z krídelného priestoru, ale zakončenie bolo nepresné. Každým zápasom náš výkon napreduje, máme väčšie sebavedomie, a to trénerov najviac teší. Dievčatá si zaslúžia pochvalu za predvedený výkon.“

FC Spartak Trnava WU19 – FC Union Nové Zámky WU19 3:1 (1:0)

Dorastenky a žiačky odohrali svoje zápasy už v stredu. Staršie dievčatá viedli s Novými Zámkami do polčasu najtesnejším rozdielom. Po výmene strán sa však hostkám podarilo vyrovnať. Po štvrťhodine išli do vedenia opäť Trnavčanky a zisk troch bodov spečatila desať minút pred koncom striedajúca Žuffová.

FCST WU19: Králiková – Čambalová (66. Koštrnová), Čoknayová, Voščinárová, Obuchová, Polačková, Bajerová (C), Tonkovičová, Eckerová (70. Žuffová), Gáliková (49. Čeriová), Bederková

Góly: 13. Čoknayová, 65. Bederková, 80. Žuffová

Marián Kováčik: „Zápas bol od začiatku v našej réžii. Hrali sme kombinačne pričom sme prenášali do zápasu veci z tréningu. Vychádzali nám nacvičené veci, ale opäť sme sa trápili v koncovke. Zaslúžený prvý gól padol po rohovom kope a peknej hlavičke Čoknayovej. V druhom polčase sme chceli navýšiť náskok, možno sme sa zbytočne tlačili dopredu a súper nás zaskočil rýchlym únikom do otvorenej obrany a vyrovnal. Dievčatá však ukázali túžbu po víťazstve a prekonať súperovu, inak skvelo chytajúcu brankárku. Podarilo sa to Bederkovej individuálnym presadením sa cez obranu súpera a na konci zápasu aj Žuffovej, ktorá využila načasovanú prihrávku za obranu a už len potvrdila tri body pre náš tím. Musím pochváliť dievčatá ako zápas zvládli a vybojovali zaslúžené víťazstvo.“

FC Spartak Trnava WU15 – FC Union Nové Zámky WU15 5:2 (2:0)

Priebeh zápasu žiačok bol o niečo jasnejší. Trnavčanky viedli 4:0, no potom na malý moment poľavili a nechali súpera nadýchnuť dvomi gólmi. Posledné slovo mali opäť naše hráčky a napokon získali tri body za triumf 5:2.

FCST WU15: Bukrotinová – Gregušová, S. Horváthová, Krupová, Barutová (C), E. Bačiková, H. Bačiková, Stanková, Voleková, Pekárová, Krištofiaková, Suchoňová, Geschwandtnerová, Reháková, Halásová, Hudecová, Petranská, Tančoková

Góly: 5. S. Horváthová, 7. Suchoňová, 36. Halásová, 54. Pekárová, 65. Stanková

Róbert Halada: „Stredajší zápas proti tímu zo stredu tabuľky naše dievčatá nezastihol v úplnej hernej pohode a víťazstvo sa nerodilo úplne ľahko. Pritom vstupy a prvé minúty do oboch polčasov boli výborné, podarilo sa nám streliť góly, ale s pribúdajúcimi minútami sa vytrácala aj spomínaná herná pohoda. Myslím, že to bolo spôsobené prechodom na prírodnú trávu, na ktorej sme nemali možnosť trénovať. Dievčatá sa snažili hrať rýchlo dopredu proti stiahnutému súperovi, avšak chýbala nám trpezlivosť a hlavne presnosť. Celkovo sme herné situácie neriešili správne. Aj bežné situácie sme si sťažili dotykom navyše a aj slabou ponukou. Súper dokázal naviac skórovať dvakrát v priebehu jednej minúty, kedy potrestal našu slabšiu koncentráciu. Zo zápasu si zoberieme pozitívne veci a z tých negatívnych sa poučíme, aby sme mohli ďalej napredovať.