Cez víkend boli naplánované kvôli reprezentačnej prestávke iba zápasy žiackych kategórií. Svojimi výkonmi si vypýtali reprezentačnú miestenku na zápasy v Egypte Marek Ujlaky a Michal Boledovič zo staršieho dorastu. V Holandsku bojuje o ME do 17 rokov Martin Rýzek. Reprezentačnú prestávku majú aj dievčenské kategórie. Do Andorry vycestovali s tímom WU19 Juliana Pivarčiová a Paulína Tonkovičová. O európsky šampionát do 17 rokov bojujú aj Trnavčanky Jana Belicová, Ela Žigová a Michaela Martišková.

Žiacke súťaže sa hrajú podobným štýlom ako mužská Fortuna liga, a teda po odohratí základnej časti sa rozdelí liga na vrchnú a spodnú časť. Trnavské žiacke tímy obstáli v základnej časti na výbornú. S výnimkou kategórie U14, ktorá stratila na líderskú priečku tri body, boli všetky žiacke tímy na prvom mieste. Dievčatá hrajú rovnakým systémom, ale ešte ich čaká v základnej časti, v ktorej sú prvé, niekoľko zápasov. Tento víkend odohrali majstrovské zápasy iba tímy mladších žiakov, pretože v tíme Karlovej Vsi mali potvrdený výskyt koronavírusu.

FC Spartak Trnava U13 – FK Inter Bratislava U13 8:1 (6:1)

V poslednom kole si trinástka upevnila vedúcu pozíciu a stala sa tak víťazom základnej časti. O osude zápasu s Interom Bratislava bolo rozhodnuté už v prvom polčase, pretože ho spartakovci vyhrali vysoko 6:1.

FCST U13: Kostelný, Lehocký – Studený, Marčiš (C), Pospíšil, Hečko, Ušák, Augustín, Mišo, Gerčák, Fojta, Fehér, Fraňo, Slovák, Brestovanský, Hrachovský

Góly: 2. a 24. Fojta, 17. Hečko, 20. Mišo, 23. a 63. Gerčák, 33. Augustín, 36. Hrachovský

Dávid Miškovič: „V poslednom zápase základnej časti sme ukázali proti súperovi vysokú kvalitu prevedenia jednotlivých herných činností jednotlivca. Súpera sme prevyšovali hlavne v strede poľa, kde naša trojica pôsobila veľmi kompaktne. V krídelných priestoroch sa výborne individuálne presadzovali naši krídelní hráči a odmenou za dobrý výkon bolo vysoké víťazstvo.“

FC Spartak Trnava U12 – FK Inter Bratislava U12 5:6 (1:3)

Dvanástka síce zaknihovala gólom v poslednej minúte prvú ligovú prehru, ale o majstra základnej časti to zverencov Olivera Buriana nepripravilo.

FCST U12: Černý, Lehocký, Vlkovič – Belmechri, Böhmer, Fedorišin, Fenič, Hanzel, Kalamár, Koreň, Martinkovič, Nejedlík, Rakús, Svetlík, Zajánoš, Pavlis, Lenghardt, Ďuriš, Dunár, Zlatňanský, Bošanský

Góly: 15. Rakús, 45. Fenič, 46. a 55. Dunár, 50. Pavlis

Oliver Burian: „Dnes to nebol náš zápas. Už od úvodu sme pôsobili veľmi kŕčovito a neuvoľnene, robili sme zbytočné chyby, či už systémové, ale hlavne aj v riešení herných situácií. Viezlo sa to s nami prakticky po celý zápas, kedy sme sa nedokázali dostať do futbalovej pohody a naplniť tímový potenciál. Aj keď sme si vypracovali pomerne dosť šancí, ich riešenie nebolo správne, miestami až nešťastné. Súper išiel oveľa viac za víťazstvom, mal správne nasadenie a motiváciu. Na tomto musíme popracovať aj my, to nám v posledných zápasoch chýba. Každopádne verím, že dáme hlavy hore, zomkneme sa ako tím a ukážeme už v najbližšom zápase akú obrovskú kvalitu toto mužstvo má.“