Spartak ani v šiestom zápase na jar neokúsil radosť z víťazstva a nebyť pohárových zápasov, tak by možno kabína aj zabudla ako chutí víťazný pokrik v šatni. Napriek tomu, remízy v priamych súbojoch nemožno hodnotiť ako neúspech, skôr ako uhájenie vybojovaných pozícií z jesene. Takto to bolo aj včera na Liptove, kde domáci Ružomberok ohlásil útok na druhé miesto.

„Prišli sme sem po tri body, no bol to ťažký zápas, ktorý by rozhodol jeden gól. Tých šancí však nebolo na oboch stranách veľa, a preto je to zaslúžená remíza. Ten bod je nakoniec lepší ako nič,“ povedal po zápase Matej Čurma, ktorý veľmi dobre pozná ružomberský štadión a vlani o takomto čase vybiehal na zápasy z domácej šatne. „Zo začiatku to boli divné pocity, lebo som tu niečo odohral a po dlhšej dobe som sa vrátil. Som rád, že mi aj domáci poďakovali z tribúny. Prišla sa pozrieť priateľka, mal som tu aj známych.“

Prvý polčas bol obojstranný boj v strede ihriska, keď lopta bola viac vo vzduchu ako na zemi. Kvalita kombinácie bola prispôsobené kvalite trávnika. Hrboľatý terén mohol pomôcť ku gólu jedine v prípade, že Takáčovi na nerovnosti lopta preskočila nohu pri odkope, no našťastie nesmerovala do bránky.

„Ten prvý polčas nám nevyšiel vôbec, chýbala nám tam nejaká kombinácia, pokoj na lopte. Niečo sme si povedali cez polčas a ten druhý bol lepší z našej strany. Dokázali sme sa dostávať do šestnástky, aj nejaké centre sme mali, ale bohužiaľ, nejako sa to tam neodrazilo. Chýbali čisté, vyložené šance, ani Ružomberok žiadne nemal, tak preto sa to skončilo 0:0. Škoda, druhý polčas sme tam mali nejaké príležitosti, mali sme menší tlak, dobrú pasáž hry a mohli sme z toho vyťažiť viac, ale berieme aj bod,“ zhrnul zápas Roman Procházka, ktorý nastúpil s kapitánskou páskou v strede poľa, keďže Jakub Grič sa zasunul hlbšie do obrannej formácie.

Spartakovci tak s výnimkou domácej prehry so Sereďou všetky zápasy remizovali, z toho tretíkrát bezgólovo. Na jar zaknihovali v šiestich zápasoch o dva nerozhodné výsledky viac ako za celú jeseň. „Neteší nás to, chceme vyhrávať zápasy. Je dobré, že neprehrávame, ale verím, že to zlomíme, začneme dávať góly, presadia sa nám ofenzívni hráči a začneme vyhrávať. Je čo zlepšovať a my na tom budeme pracovať.“

Najvyššia súťaž má teraz reprezentačnú prestávku a po nej sa opäť predstaví Spartak na domácej pôde. Po dlhšom čase bude hrať na svojom ihrisku a navyše, proti lídrovi súťaže z Bratislavy. Dočká sa konečne víťazstva? „Ideálny čas a ideálny súper. Dáme do toho všetko, pripravíme sa, máme pauzu a verím, že páve Slovan bude ten zápas, kedy to zlomíme a začneme víťaziť,“ verí Roman Procházka.

Celý rozhovor s Matejom Čurmom a Romanom Procházkom si môžete pozrieť na klubovom youtube kanáli:


Zápas so Slovanom je na programe v nedeľu 3. apríla od 17. hodiny a lístky si môžete zakúpiť v sieti maxiticket: https://cityarena.maxiticket.sk/fc-spartak-trnava-vs-sk-slovan-bratislava-2022.