FK Lokomotíva Trnava U19 – FC Spartak Trnava U19 1:1 (0:0)

Na najstaršiu mládežnícku kategóriu čakal anglický týždeň. O to viac bol náročnejší, že až 8 hráčov je na Malte na sústredení s A mužstvom. V stredu sa zrodila v mestskom derby remíza 1:1. Do siete súpera zapadla iba exportná strela Šimeka.

FCST U19: Grúber – Kumpan, Rojka, Terlanda, Kusý – Polák, Karhan, Šimek – Bilčík, Čiernik, Malovec

Striedali: Rýzek, Íro

Góly: Šimek

Peter Gaži: „V zápase sa nám podarilo vytvoriť viaceré gólové príležitosti, z ktorých bola úspešná iba strela z diaľky v podaní Šimeka. Druhý polčas sa odohrával na polovici Lokomotívy. Ďalší gól sme nepridali a naopak, súper nás potrestal po našej chybe v zakladaní útoku. Celkovo som s výkonom nespokojný. Očakávam väčšiu intenzitu v hre proti lopte, a takisto väčšiu kvalitu v poslednej tretine ihriska.

FC Spartak Trnava U19 - KFC Komárno U19 6:0 (2:0)

Do víkendového zápasu nastúpila devätnástka výrazne omladená o spoluhráčov z mladších dorastov. Poznať to však vôbec nebolo, pretože druholigové Komárno inkasovalo poltucet gólov. Hetrikom sa blysol Ivan Kostolný.

FCST U19: Klimek – Krchnár, Turoň, Terlanda, Šebek – Ilavský, Horník, Kostolný – Wallner, Dadík, Beňo

Striedali: Vasiľ - Rusnák, Rýzek, Kumpán, Kurej, Stano, Polák, Čiernik, Sabol

Góly: Kostolný 3x, Dadík, Wallner, Čiernik

Peter Gaži: „Nakoľko má kategória U19 viacero hráčov na sústredení s A mužstvom, do zápasu sme zapojili aj hráčov patriacich do kategórie U16 a U17. Počas zápasu sme súpera pustili k jednému ohrozeniu našej brány v druhom polčase, inak sme celozápasovo ako tím fungovali bez lopty veľmi dobre. Naopak, v ofenzíve sme boli zaujímaví v rýchlom aj postupnom útoku a strelili sme šesť gólov. Hráči z mladších kategórií svoju premiéru v najstaršom dorasteneckom tíme zvládli výborne. Zaujala ma dvojica najmladších hráčov na ihrisku ročníka 2006 Turoň a Beňo, ktorí ukázali potenciál smerom do budúcna a takisto Kostolný, ktorý tri góly dal a na dvoch sa podieľal.“

AS Trenčín U15 – FC Spartak Trnava U15 3:1 (0:1)

Najstarší žiaci nastúpili na úvodný zápas zimnej prípravy proti protihráčom z ligy. V Trenčíne síce Trnavčania do polčasu vyhrávali, ale po výmene strán dokázali domáci stav stretnutia otočiť.

FCST U15: Húska – Böhmer, Pristach, Kožuský, Kováč – Kubovič, Ležák, Farkaš – Kocian, Priecel, Kopaj

Striedali: Fenes – Baranovič, Molnár, Kozachok, Turanský

Góly: Kocian

Tomáš Kánik: „Úvodný zápas v novom roku považujem za nie príliš vydarený, keďže náš výkon neodpovedal tomu, ako dobre hráči vyzerali v doterajších tréningoch. V zápase sme mali veľa nepresností a zlých prvých dotykov s loptou. Obidva tímy si striedali úseky, kedy boli aktívnejšie a viac na lopte. Po zmene strán sme súperovi darovali vyrovnávajúci gól veľkou individuálnou chybou a v úplnom závere zápasu aj pokutový kop. Snahu určite hráčom nemôžem uprieť, i keď si myslím, že za stavu 1:2 sme mohli ukázať o niečo väčšie odhodlanie zápas zvrátiť a viac sa tlačiť do streľby.“

AS Trenčín U14 – FC Spartak Trnava U14 3:8 (3:4)

S rovnakým súperom hrala aj štrnástka. Prvé dejstvo bolo jednoznačne vyrovnanejšie, pretože skončilo 3:4. Po výmene strán však padali góly už iba do domácej brány, a preto vyhrali spartakovci 8:3.

FCST U14 1. polčas: Lukošík – Benkovský, Daniel, Molnár, Tittel, Benkovský, Slezák, Repán, Terenkov, Fojta, Polťák

2. polčas: L. Vilkovský – Sobota, Daniel, Molnár, Števík, Benkovský, Jankových, Slezák, Kollár, T. Vilkovský, Chňapko

Góly: Polťák 2x, Fojta, T. Vilkovský, Terenkov, Benkovský, Chňapko, vlastný

Filip Nádaský: „Prvý polčas sme mohli vidieť atraktívny futbal na oboch stranách s množstvom gólov. My sme inkasovali tri góly po našich chybách, prepadávali sme na krajoch obrany, nevedeli sme zachytiť pohyb útočiacich krídelníkov a už v 20. minúte sme prehrávali 3:1. Chcem však chalanov pochváliť, že sa nevzdali, verili si a peknými útočnými hernými kombináciami sme ešte do polčasu dokázali otočiť skóre na našu stranu a polčas sme vyhrali 4:3. V druhom polčase sme hru kontrolovali, tempo sme udávali my a taktiež sa nám podarilo pridať ešte štyri góly. S celkovým výkonom a výsledkom som spokojný aj napriek tomu, že v zápase boli aj slabé miesta. Tomu sa však budeme venovať v tréningovom procese.“

FC Spartak Trnava U13 – ŠK Svätý Jur U15 9:1 (5:1)

Starší z dvojice mladších žiakov najprv cez víkend hrať nemali, pretože sa im zrušil zápas s maďarským celkom MTK Budapešť, ale na posledný chvíľu sa im podarilo vybaviť konfrontáciu so žiakmi do 15 rokov zo Svätého Jura.

FCST U13: Pavelka – Studený, Beňo, Bartovič, Ušák – Bohunický, Zemko, Marčiš – Hrachovský, Slovák, Hečko

Striedali: Kostelný – Augustín, Pospíšil, Gerčák, Brestovanský, Mišo

Góly: Slovák 3x, Hečko 2x, Mišo 2x, Gerčák, Marčiš

Dávid Miškovič: „Po zrušení zápasu s MTK Budapešť sa nám narýchlo ozval súper zo Svätého Jura, vďaka čomu sme mohli vyplniť víkend zápasom. Po dlhšom čase mohli hráči konfrontovať svoje sily proti inému tímu. Nasadením aj herným výkonom od prvej minúty zamurovali súpera na vlastnú polovicu. Pozitívom je značný progres v spolupráci dvoch-troch hráčov v krajných vertikálach a kombináciách s pomocnými prihrávkami, načo sme v posledných tréningoch bazírovali.“

FC Spartak Trnava WA – AŠK Slávia Trnava U19 1:7 (1:4)

Na ženský tím nečakal ľahký súper. S dorastencami Slávie držali naše hráčky aký taký krok len v prvom polčase, no potom sa prejavila fyzická rozličnosť celkov.

FCST WA: Králiková – Belicová, Pivarčiová, Čoknayová, Voščinárová – Žigová, Bajerová, Trajlínková – Martišková, Tonkovičová, Gáliková

Striedali: Nemochovská – Horňáková, Žuffová, Bederková, Kormúthová

Góly: Bederková

Marián Kováčik: „Išlo vôbec o prvý zápas v zimnej príprave, pričom za súpera sme si zvolili chlapčenský dorast Slávie. Pre dievčatá možno náročný súper, fyzicky aj rýchlostne, ale aj napriek tomu sme videli veľa pozitívnych vecí, hlavne v technicko-taktickej činnosti dievčat. Neboli sme zakríknutí, práve naopak, snažili sme sa byť aktívni aj smerom dopredu, pričom sa nám podarilo vsietiť ešte v prvom polčase gól, ktorým sme skorigovali skóre na 1:2. Postupom času sa prejavila väčšia fyzička chalanov, ale opakujem, zápas mal svoju kvalitu a dievčatá sa nestratili. Práve takéto zápasy s ťažkými súpermi nám dávajú veľa. Dievčatá môžem aj napriek prehre pochváliť za ich výkon, stálo ich to veľa síl.“

FC Spartak Trnava WU15 – AŠK Slávia Trnava U15 0:4 (0:1)

Proti rovnakému súperovi nastúpili aj žiačky do 15 rokov. Tie hrali s chlapcami vyrovnanú partiu po celý čas. Dôkazom toho je aj polčasový stav o jeden gól. V tomto prípade sa však Trnavčankám nepodarilo ani skórovať.

FCST WU15: Pavlovičová – Fedorišinová, Geschwandtnerová, E. Bačiková, Barutová, Gregušová, Pekárová, Stanková, Halásová, Suchoňová, H. Bačiková, Horvathová, Kurpová, Voleková, Rumančíková, Krištofiaková

Róbert Halada: „Dnešný zápas bol naším prvým prípravným zápasom tejto zimy. Dievčatá sa naň veľmi tešili a celkovo ich do hry zasiahlo 16. Po zápase však boli smutné, že aj napriek vypracovaným gólovým príležitostiam sa im nepodarilo ani raz skórovať. To, na čo sme sa hlavne zamerali v tomto zápase, bolo rýchlejšie odovzdávanie lôpt, prudkejšie prihrávky a neustále uvoľňovanie sa, vzhľadom k lepšie fyzickej dispozícii chlapcov. Z taktického hľadiska sme dievčatá usmerňovali na prehustenie stredného pásma a získavanie lôpt v tomto priestore, čo sa dievčatám aj napriek zopár tréningom darilo. Veľmi dobre sa dopĺňali, bojovali a hrali odvážne, čo je veľmi pozitívne do ďalšej prípravy a zápasov. Ďakujem dievčatám za prístup k zápasu a tešíme sa na ďalšie.“