Dopoludňajší tréning sa niesol v znamení súťaže zručností. Aby to nebolo také jednoduché, tak počas celého času bez ustania pršalo. Okrem brankárov sa do hry nezapojili ani Vlasko s Tummom, ktorí majú ľahšie zranenia a trénovali individuálne.

Zvyšní hráči sa vyžrebovali do štyroch tímov po štyroch. Ristovski, Olejník, Koštrna, Sabol – Kóša, Bolaji, Savvidis, Jendrek – Ujlaky, Ferenčík, Rusnák, Kozák – Procházka, Mikovič, Iván, Boledovič. Kvartetá čakalo šesť súťaží a víťazný tím lákadlo v podobe pizze na večeru. Naopak, najslabšia štvorica musela chlapcom k večeri zaspievať.

Čo sa začalo uvoľnene a s humorom, postupne prerastalo v hecovačku. V záverečnej disciplíne, ktorou bola snaha o skórovanie z bránkovej čiary na hranici šestnástky, potvrdila svoje víťazstvo štvorka okolo Ristovskeho. Hrozba spevu visela nad tímom, v ktorom boli aj Procházka s Mikovičom. Všetko mohol zmeniť Mikovič, keby ľavačkou na istotu premenil svoj pokus, na čo ho vehementne nabádal Procházka. Miki nezaprel, že po večeroch hráva poker, vsadil all in, vybral si opačnú stranu a slabšiu nohu za tri body v snahe zvrátiť poradie, pekelne sa sústredil a....bola z toho Bosorka od Elánu pred večerou v podaní tohto acapella kvarteta, na ktorej si Alex Iván skoro jazyk polámal.

Toto hazardovanie mu neodpustil Roman Procházka a Mikovičovi vypucoval žalúdok dôraznejšie ako keď zahodil penaltu v rozstrele Európskej ligy proti Austrii. Zo zvady vznikla stávka, v ktorej bol Prochi bohorovne presvedčený, že Mikovič z desiatich pokusov nedá ani jeden, ale treba objektívne potvrdiť, že bez stresu bol Miki úspešnejší, hoci jeho spoluhráča to príliš neuchlácholilo. „Ani jeden bod nezískal!“, frflal Roman ešte po večeri.

V oveľa lepšej nálade sa vracal z večere Kristián Koštrna, ktorý bol vo víťaznom tíme a „trofej“ mu padla vhod. „Tešil som sa hlavne na tú pizzu, lebo jediné, čo sa dá tomuto pobytu vytknúť je jednotvárna strava a mám pocit, že každý deň máme to isté. Preto som si užil, že tá pizza ponúkla aspoň nejakú zmenu. Inak mi bolo jedno, či by som vyhral alebo prehral. Hlavné bolo, že na tréningu bola dobrá atmosféra, užili sme si zábavu.“

Koštrna zasiahol prvýkrát do zápasu počas prípravy až na Malte, keď odohral celý zápas proti Tirolu. Zajtra ho čaká Olomouc. „Príprava je náročná, doma na Slovensku sme veľa behali, teraz je to viac herné. Musím povedať, že kondične sa cítim dobre, aj herne v tom prvom zápase to bolo v poriadku. Verím, že si v nasledujúcich prípravných zápasoch pripíšem ďalšie minúty a naberiem viac hernej praxe, aby sa forma pred štartom ligy doladila.“

Trnavčania chodia dvakrát denne do areálu, kde jednak trénovali už vlani na turnaji, no v lete tu nastúpili aj proti maltskému celku FC Mosta v 1. predkole Európskej konferenčnej ligy. Nielen, že tu prehrali 2:3 (a bolo aj 0:3), ale Koštrna sa tu v prvom zápase sezóny zranil a dokopy sa dal až v samom závere. Až v posledných troch zápasoch odohral dokopy 26 minút. „Zranenia sú doliečené. Koleno, aj lýtko sú v poriadku a som stopercentne pripravený. Keď sme sem znova prišli, tak sa mi nevynorili spomienky kvôli môjmu zraneniu, ale na ten zápas sa mi nespomína dobre, keďže sme tu prehrali, hoci sme boli jasný favorit. Už sa stalo, bol to zlý zápas, ale našťastie sme postúpili aj tak a už je to za nami.“ povedal Koštrna na záver.