Futbalisti Spartaka Trnava po piatich víťazných zápasoch na ihriskách súperov tentoraz nezvíťazili a v Zlatých Moravciach prítomní diváci gól nevideli. Napriek územnej a streleckej prevahe chýbal gól v Kirovej sieti.

„Mali sme tam pomerne dosť gólových príležitostí, ale nedokázali sme streliť gól. Z našej strany nebol ten postupný útok taký dobrý, ako po iné zápasy. Aj preto, že mali lepšiu tú defenzívu a ťažšie sme sa tam dostávali. Napriek tomu sme tam mali nejaké šance,“ povedal po zápase stredopoliar Spartaka Jakub Grič. On sám mal v prvej polovici dve dobré šance, no najskôr hlavou a potom ani technickou strelou nevyzrel na brankára.

„Chýbalo možno niekoľko centimetrov, aby to tam padlo, ale Kira predviedol dobrý zákrok,“ pochválil Grič gólmana domácich, ktorý mu vyškriabal strelu smerujúcu presne k tyčke. Obaja sa veľmi dobre poznajú ešte z pôsobenia v Michalovciach a doberali sa aj po zápase. „Bavili sme sa aj pred zápasom, sme priatelia, ale v zápase ide všetko bokom a ten gól som chcel tak či tak streliť.“

ViOn bol po zápase spokojný aj s bodom, kým Trnavčanom sa nerozhodný rezultát málil. Médiá po stretnutí zisťovali, či to bolo spravodlivé. „Zápas sa hrá na góly, a keďže sa to skončilo 0:0, tak asi bol remíza spravodlivá. Mali sme viac šancí ako súper, ale na to sa nehrá. Dnes sme dva body stratili. Spokojný nie som, máme na viac. Musíme sa dostávať do viac šancí a do lepších, aby sme dávali viac gólov,“ uzavrel debatu Grič.

Hoci Trnava bola favoritom, keďže oboch súperov delí 22 bodov, v zápase nebol rozdiel až taký priepastný. Domáci sa sústredili na defenzívu a bojovali skutočne statočne. Nečudo, veď do zápasu naskočilo až osem hráčov so spartakovskou minulosťou, ktorým motivácia zrejme nechýbala. Naopak, Michalovi Gašparíkovi chýbali viacerí hráči zo základnej zostavy. K Twardzikovi, Procházkovi a Mikovičovi pribudol Kóša, ktorý sa vrátil chorý z reprezentačného zrazu, Koštrna, ktorý sa konečne vystrábil zo zranení, ale skolila ho choroba a napokon aj Cabral, ktorého tesne pred zápasom vyradilo svalové zranenie.

Napriek tomu to Michal Gašparík nepovažoval za kľúčové vo vývoji zápasu. „Mali sme možno tri vyložené šance, ktoré sa mohli skončiť gólom. V zápasoch predtým sme súpera prvým gólom zlomili. Myslím, že aj teraz by bol ten obraz podobný, ale nepodarilo sa nám to.“ Spartak v tejto sezóne len štyrikrát neviedol už v polčase, naposledy v Trenčíne. Tentoraz sa mu nepodarilo udolať defenzívu protivníka ani po deväťdesiatich minútach. Potešiteľná je aspoň nula vzadu.

Tentoraz hral po Škrtelovom boku Gergely Tumma a aj táto dvojica fungovala spoľahlivo. Kým mladíci v spartakovskom drese si užívajú chvíle po boku skúseného reprezentanta, hráči súpera akoby si potrebovali v súbojoch so Škrtelom dokazovať, že naňho majú. V minulom zápase v Poprade si naňho vyšliapol na ihrisku, aj slovne Bartoš, tentoraz mu nechcel nič darovať len sedemnásťročný Švec. Odniesol si to Gamboš a po faule naňho videl Škrtel už v 20. minúte žltú kartu. Michal Gašparík však priznal, že nemal obavy z toho, že by trnavský kapitán musel odísť predčasne pod sprchy, hoci nastavený meter pri posudzovaní zákrokov od rozhodcu Sedláka sa mu nepozdával.

„Nemal som obavy, Škrto je skúsený a vie kedy môže dostať žltú kartu. Tá nervozita vyplynula aj z toho, že tam boli zákroky, ktoré sa mohli odpísať inak a bol by pokoj. Martin si to postrážil.“

Najbližšie sa Spartak po dlhšom čase predstaví na svojom ihrisku, keď v nedeľu privíta v šlágri druhého s tretím rozbehnutý Ružomberok.