FC Spartak Trnava dnes podpísal novú zmluvu s talentovaným stopérom Sebastiánom Kóšom. Obe strany predĺžili spoluprácu do roku 2025.

Osemnásťročný futbalista prestúpil do Spartaka vlani v lete a postupne sa udomácnil v základnej zostave Michala Gašparíka, kde nastupuje v stopérskej dvojici s Martinom Škrtelom. V tejto sezóne nastúpil vo všetkých ligových zápasoch a pridal aj 5 vystúpení v Európskej konferenčnej lige.

„Sú to neopísateľné pocity. Som veľmi vďačný klubu za túto príležitosť, že vo mňa veria a v tie výkony, ktoré sme ako tím dosahovali. Pre mňa je to plus a motivácia robiť. Pôsobenie v Spartaku zatiaľ prekračuje moje očakávania. Nečakal som, že tak skoro budem dostávať takéto príležitosti. Zo začiatku som nerátal s tým, že budem mať takú minutáž. Keby mi pred rokom niekto povedal, že mi ponúkne klub novú zmluvu, tak neviem, či by som veril. Sú to všetko príjemné prekvapenia, ktoré zatiaľ futbalový život prináša,“ povedal po podpise zmluvy Sebastián Kóša. Pred vyše rokom strelil svoj prvý ligový gól za Spartak, čím sa stal historicky najmladším strelcom červeno-čiernych. Napriek svojmu veku, len v septembri dovŕšil plnoletosť, nastupuje pravidelne aj v slovenskej dvadsaťjednotke.

„Sme radi, že máme takéhoto hráča v našom klube. Svojím prístupom k futbalu a k povinnostiam nám za ten čas ukázal, že sme sa rozhodli správne. Som presvedčený, že Sebastián je stále iba na začiatku svojej kariéry, ktorá bude mať stúpajúcu tendenciu. Držím mu palce, aby na sebe pracoval stále rovnako a postupnými krokmi sa posúval vyššie. Rastie v ňom futbalista aj pre slovenskú reprezentáciu a teší ma, že práve Spartak mu dal dôveru,“ povedal prezident klubu Peter Macho.