Bez ohľadu na udalosti, ktoré ostatný týždeň hýbu futbalovým Slovenskom v súvislosti s nedohraným derby, Fortuna liga pokračuje ďalším kolom. Základná časť sa prehupne do odvetnej časti a v jej úvodnom kole sa spartakovci predstavia v Žiari nad Hronom.

„Je to horšie, zasiahlo to celú kabínu, realizačný tím a každého, komu na trnavskom Spartaku záleží. Pracujeme na tom s hráčmi a som zvedavý, ako to vyústi zajtra v zápase,“ hovorí tréner Michal Gašparík, ktorý dúfa, že hráči v sebe nájdu dosť motivácie, aby rozhodnutia a tresty neovplyvnili ich výkon.

Hráči považujú kontumáciu zápasu so Slovanom na nespravodlivú voči nim. Nijako sa neprevinili, sami mohli byť na ihrisku terčom ohrozenia, no nechcú sa obzerať späť a stratené body chcú dohnať už v nasledujúcom zápase. „Bude to ťažký zápas, ale v hlavách sme nastavení dobre a nemôžeme sa tými rozhodnutia trápiť, lebo to nedokážeme ovplyvniť. Musíme sa sústrediť na našu prácu a pokúsiť sa pokračovať v tej sérii. Chceme sa pozerať na to, čo nás čaká a nie na to, čo bolo a ideme tam vyhrať,“ povedal za hráčsku kabínu Martin Bukata.


Bez ohľadu na kontumáciu derby, na trávniku spartakovci naposledy prehrali v 2. kole v Senici a v tomto chcú pokračovať. „Chceme nadviazať na to, čo máme úspešné. Chceli by sme odohrať zápas, v ktorom by sme neinkasovali gól a pokúsiť sa zvíťaziť. Zdravotný stav je taký, že nejakí hráči sú otázni, uvidíme po dnešku a zajtra, či budú schopní nastúpiť. Zostava je do zajtrajška otvorená,“ hovorí M. Gašparík, ktorý však nevie odhadnúť, ako sa môže zápas odvíjať. „Vzhľadom na okolnosti a na to, že sme tri týždne nemali zápas, sme v očakávaní, ako to zajtra bude vyzerať. Určite to bude ťažký zápas, Trnava tam nikdy nemala ľahký zápas.“

Pohronie pred zápasom získalo zaujímavú posilu. Do kádra pribudol 36-ročný Brazílčan Raffael, ktorý má za sebou zaujímavý životopis, v ktorom sa vynímajú najmä štácie v Herthe Berlín, Schalke 04 či v Borussii Mönchengladbach. V nemeckej bundeslige strelil úctyhodných 82 gólov. Špeciálne sme naňho nepripravovali, je to obrovské meno, má veľmi dobré čísla z bundesligy. Predpokladáme, že bude mať možno nejaký tréningový deficit a zrejme nepôjde od začiatku, ale zasa keď nastúpi, tak má individuálnu kvalitu na vysokej úrovni a musíme si naňho dávať pozor.“

Predbežné opatrenie vydala aj disciplinárna komisia SFZ, ktorá do rozhodnutia zakázala fanúšikom Spartaka, s výnimkou detí do 15 rokov, účasť na domácich zápasoch.