FC Spartak Trnava U19 – FC Košice U19 1:1 (1:1)

V zápase najstaršej mládežníckej kategórii sa udialo všetko podstatné v prvej pol hodine. Aktívnejšie začali hostia, čo pretavili do dobre umiestnenej strele k tyčke. Nepriaznivý stav dlho netrval, pretože o pár minút neskôr vyrovnal po chybe vzniknutej naším pressingom Patrick Karhan. Ten dokázal preniesť do ligy streleckú fazónu z minulovíkendového turnaja v Dunajskej Strede, kde sa presadil dvakrát. Devätnástke absentoval Timotej Kudlička, ktorý bol hrať opäť za treťoligové Malženice. Aj tento víkend strelil gól a o druhý sa veľkou mierou pričinil.

FCST U19: Vasiľ – Rusnák, Ujlaky (C), Ferenčík, Boledovič, Šarmír, Karhan, Kotlár, Polák (79. Repa), Slebodník (67. Kucharík), Kurej

Góly: 30. Karhan

ŽK: Ferenčík, Kotlár

Peter Gaži: „V dvadsiatej minúte sme inkasovali prvý gól. Dôležité ale bolo, že sme naň dokázali rýchlo zareagovať. Po pressingovej situácii získal loptu Karhan a vyrovnal peknou strelou na 1:1. Prvý polčas bol súper nebezpečný po našej ľavej strane. V druhom dejstve sme týmto útokom predišli. Naopak, zápas sa odohrával na polovici súpera. Dobre sme pracovali v zakladaní a vedení útoku. Dokázali sme sa dostať do poslednej tretiny ihriska, no tam sme sa nerozhodovali správne. S remízou sme nespokojní, vieme, čo musíme do budúcna zlepšiť.“

FC Spartak Trnava U17 – MFK Dukla Banská Bystrica U17 2:1 (1:0)

Mladšie dorasty odohrali svoje zápasy netradične v stredu. Sedemnástka vstúpila do zápasu mimoriadne dobre, keď viedla po pár desiatkach sekúnd zásluhou Marcela Bilčíka. Na ďalšie presné zásahy sa čakalo takmer celý zápas. Banskobystričania dokázali vyrovnať v 89. minúte a pomaly sa začali radovať z bodového zisku. Opak bol však pravdou. Po štandardnej situácii vznikla v pokutovom území súpera trma vrma, v ktorej sa najlepšie zorientoval Dušan Stano a presným zakončením zariadil Spartaku tri body.

FCST U17: Grúber (C) – Stano, Turoň, Šoóš, Wallner (65. Krchnár), Šebek, Kostolný (46. Ilavský), Slebodník (46. Grác), Horník (65. Kysucký), Dadík (82. Kovár), Bilčík

Góly: 2. Bilčík, 90. Stano

Patrik Malý: „Zápas sa nám hodnotí veľmi zvláštne. Na jeden strane sme spokojní s víťazstvom a ziskom troch bodov, na druhej strane sme však nepredviedli dobrý herný výkon. V úvode stretnutia sme dali rýchly gól, ktorý nás však uspokojil a v zápase sme pôsobili veľmi pomalým dojmom. V prvom polčase sme mali slabší pohyb, čo malo za následok vytvorenie malého množstva príležitostí. Avšak, ani súpera sme do ničoho nepustili. V druhom polčase sme spravili pár zmien, čím sme chceli zlepšiť náš herný prejav, avšak pokračovali sme výkonom z prvého polčasu. V závere sme inkasovali lacný gól, no v 94. minúte sa nám podarilo nakloniť misky váh na našu stranu. Do ďalšieho zápasu musíme hrať oveľa aktívnejšie smerom do ofenzívnej časti hry.“

FC Spartak Trnava U16 – MFK Dukla Banská Bystrica U16 0:4 (0:3)

Najmladší dorastenci praskli proti súperovi z Banskej Bystrice. Už do polčasu prehrávali Trnavčania rozdielom triedy, po výmene strán mohol Adam Špačinský zdramatizovať zápas z pokutového kopu, no poskytnutú šancu nevyužil. Hostia pridali ešte jeden gól a potvrdili narastajúcu formu. Po troch víťazstvách prišla vôbec tretia ligová prehra. V neúplnej tabuľke je šestnástka aj napriek prehre naďalej na skvelom štvrtom mieste.

FCST U16: Hollósy – Karhan, Čavojský (41. Basár), Bartoš, Paulen (71. Šadibol), Molnár, Adamkovič (41. Kalman), Vyskoč (C), Beňo, Nagy (54. Hesko), Špačinský

Adam Chorvath: „Od začiatku zápasu pôsobili hráči veľmi nekoncentrovane, čoho výsledkom bol prvý gól súpera po hrubej individuálnej chybe. Následne sme si vytvorili veľký tlak, nepremenili niekoľko príležitostí a súper nás potrestal druhým gólom po ďalšej individuálnej chybe. V ďalšom priebehu zápasu sme držali loptu, ale nedokázali sme sa presadiť cez kompaktnú obranu súpera. Viacerí hráči podali podpriemerné výkony. Zápas sme si zanalyzovali a verím, že sa podobný výkon už nezopakuje.“

FKM Karlova Ves Bratislava U15 – FC Spartak Trnava U15 1:6 (0:2)

Zo žiackych tímov hrali len staršie kategórie. Zápasy mladších žiakov boli zrušené kvôli pozitívnemu prípadu na Covid-19 v súperovom kádri. Najstarší žiaci sú vďaka ďalšiemu víťazstvu na o skóre horšej druhej priečke. Na pôde štvrtej Karlovej Vsi súpera nešetrili a nastrieľali mu hneď šesť gólov. Domáci dokázali skorigovať na priebežných 1:3, no spartakovci pridali ešte ďalšie tri presné zásahy a pohodlne zvíťazili. Po dva presné zásahy dali Juraj Duchovič a David Bukovský.

FCST U15: Fenes – Duchovič, Velický (41. Ptačín), Pristach, Bohmer, Ležák, Kubovič, Farkaš (41. Podolinčiak), Priecel (41. Kopaj), Bukovský (C), Kocian (41. Molnár)

Góly: 4. a 53. Duchovič, 29. a 77. Bukovský, 56. Kopaj, 69. Kubovič

Tomáš Kánik: „Aktívny úvod z našej strany vyvrcholil streleným gólom z rohu a následne prišla hluchá časť zápasu. Po chybe súperovho brankára sme stihli ešte do polčasu pridať druhý gól. V druhom polčase sme si už vypracovali viac príležitostí, z ktorých sme aj viaceré premenili. Gól sme inkasovali po peknej strele súpera z väčšej vzdialenosti.“

FKM Karlova Ves Bratislava U14 – FC Spartak Trnava U14 1:3 (1:2)

Štrnástka nevstúpila do stretnutia úplne najlepšie. Po úvodnej desaťminútovke prehrávali v Karlovej Vsi najtesnejším rozdielom. Našťastie to bolo od domácich strelecky všetko. Ešte do polčasu dokázali Trnavčania otočiť skóre zápasu zásluhou Samuela Fojtu a vlastného gólu domácich. Pár minút pred záverečným hvizdom pridal gólovú poistku Dávid Polťák. Spartakovci do 14 rokov strácajú na vedúcu dvojicu z Dunajskej Stredy a Trenčína tri body.

FCST U14: Lukošík – Benkovský (49. Sobota), Daniel (36. Molnár), Noška, Tittel, Benkovský (C), Slezák (49. Jankových), Hruška (55. Repáň), Terenkov (55. Kollár), Fojta, Polťák

Góly: 21. Fojta, 28. vlastný, 66. Polťák

ŽK: Benkovský

Filip Nádaský: „Zápas sme nezačali vôbec dobre a v 8. minúte sme pri súperovej štandardnej situácii nepokryli hráčov tak ako sme mali a inkasovali sme lacný gól. Opäť sme si zápas zdramatizovali sami z dôvodu neefektívnosti v zakončení. Dostávali sme sa do šancí, hlavne cez krídelné priestory, kde naši hráči prevyšovali kvalitou súpera, avšak z vyložených šancí sme sa nevedeli presadiť. Teší ma však, že sme nezačali byť nervózni, ale boli sme trpezliví a zaslúžene sme zápas otočili už v prvom polčase. Vyhrali sme 3:1, no výsledok mal byť vyšší. Musíme popracovať v tréningovom procese na zakončení.“

Zo ženských kategórií hrali len dievčatá do 13 a do 11 rokov. Hráčky Michaela Martišková, Ela Žigová, Janka Belicová a tréner Cyril Janoško boli na reprezentačnom zraze do 17 rokov v Portugalsku. V rovnakej krajine je momentálne aj Juliana Pivarčiová, ktorá reprezentuje Slovensko v kategórii do 19 rokov. Do 25. októbra odohrajú slovenské dorastenky tri zápasy v kvalifikácii na Majstrovstvá Európy. Reprezentačný zraz má aj ženská kategória, ktorú však tvoria s výnimkou jednej hráčky legionárky.

FC Spartak Trnava WU13 – TJ Elastik Bohdanovce U13 11:0 (4:0)

Dievčatá do 13 rokov si v chlapčenskej lige pripísali ďalší triumf! Najväčšiu zásluhu na víkendovom výsledku má Natália Polačková, ktorá strelila takmer polovicu gólov. Mladé Trnavčanky si vďaka vysokému víťazstvu upevnili piatu pozíciu.

FCST WU13: Pavlovičová – Boriová, Voleková (C), Krupová, Gregušová, Polačková, Pavlíková, Šulecová, Škultétyová, Tančoková, Petranská, Reháková

Góly: 2., 6., 10., 38. a 40. Polačková, 28. a 36. Voleková, 48. Gregušová, 58. Škultétyová, 59. Reháková, 59. Tančoková

Lenka Šulíková: „Zápas v Bohdanovciach bol už od začiatku v našich rukách. Súper nastúpil do zápasu o jedného hráča menej, čo nám, samozrejme, len vyhovovalo. Avšak, stalo sa to, čo sa stáva vo väčšine prípadov, kedy sa súper stiahol a nastaval sa pred svoje pokutové územie a dostať sa dovnútra je niekedy veľmi náročné. Nám sa to však krásne podarilo hneď na začiatku, kedy sme strelili prvý gól a postupne sme sa dostávali do hry. Vyžadovali sme od dievčat, aby otáčali hru a menili ťažisko hry, čo sa im darilo veľmi dobre a tým sa nám podarilo aj streliť ďalšie góly. Celý zápas sa prakticky odohrával na súperovej polovici a k našej bráne sa dostali len dva-trikrát. Stretnutie sa skončilo priaznivo pre nás a dievčatám nemám naozaj čo vytknúť. Plnili si úlohy, ktoré sme im zadali a výsledok sa dostavil.“

Dievčenský tím do 11 rokov absolvoval v sobotu turnaj v Bratislave. Vo všetkých štyroch zápasoch predviedli baby skvelý výkon. Petržalku porazili najtesnejším rozdielom 1:0, SDM Domino pre zmenu rozdielom triedy 3:0. S Interom Bratislava sa zrodila remíza 2:2. V jedinom zápase ťahali Trnavčanky za kratší koniec v súboji s Dunajskou Lužnou, ktorej podľahli 1:0.

Zuzana Imreová: „Zmena v podobe dievčenského turnaja im prospela. Dievčatá boli na lopte istejšie, dostávali sa do gólových príležitostí. Dotrénujeme zakončenie a bude to zase o krok veselšie aj pre baby, pretože sa z dosiahnutých gólov veľmi tešili. Dôležité je, že hrajú a trénujú a vďaka tomu sa posúvajú.“