Nadchádzajúce derby so Slovanom Bratislava bude jubilejným stým ligovým zápasom Spartaka na zrekonštruovanom Štadióne Antona Malatinského. Od úvodného duelu so Žilinou pred šiestimi rokmi tu červeno-čierni odohrali 99 zápasov a všetci veríme, že po tom stom bude dôvod na oslavu.

Trnavčania sa na derby naladili dvoma víťazstvami na ihriskách ťažkých súperov. V Dunajskej Strede vyhrali hladko 3:0 a v Trenčíne 1:0. Ostatné dva zápasy vyhral po troch zaváhaniach aj Slovan a tak sú obaja súperi na čele prvoligovej tabuľky plece pri pleci len o skóre.

V minulej sezóne bola bilancia oboch súperov vyrovnaná. No kým Slovan vyhral prvé zápasy sezóny v základnej časti, spartakovci sa tešili oba razy v nadstavbovej časti o titul a v oboch prípadoch oddialili oslavy majstrovského titulu svojho rivala.

Pamätné boli obe víťazstvá. To prvé na Tehelnom poli po víťaznom góle Savvidisa sprevádzalo fantastické privítanie spartakovcov na trnavskom štadióne. V domácej odvete prišlo víťazstvo 3:0, ktoré však bolo tiež bez divákov a fanúšikovia si mohli užiť iba na diaľku.


Spartak sa vezie na výbornej vlne, neprehral ostatných osem zápasov, posledné štyri vyhral a naposledy inkasoval v 7. kole v Michalovaciach. Z kabíny sa šíri pohoda, dobrá nálada a spolu so vzájomnou súdržnosťou celého klubu sú tieto atribúty podpísané pod aktuálnymi úspechmi.

Niektorí hráči zažijú úplne prvé slovenské derby a bude medzi nimi aj Martin Škrtel. Na svojom konte má množstvo vyhecovaných zápasov z ruskej, anglickej, tureckej ligy, ba aj v pohárovej Európe. Teší sa na súboj odvekých rivalov. „Istanbulskému derby sa asi ťažko niečo vyrovná, ale aj naši fanúšikovia dokážu vytvoriť fantastickú atmosféru. Vďakabohu sa to zatiaľ celkom pekne napĺňa. Vieme v akej dobe žijeme, aké sú opatrenia a sme vďační za každého fanúšika, ktorý príde.“

Kým posledné zápasy sa hrali v kulise ticha, teraz je situácia iná a po dlhšej dobe sa črtá solídna návšteva. Naposledy bolo v Trnave viac ako 11 tisíc divákov na začiatku jarnej časti v roku 2020. Aj vtedy bol súperom Slovan a zápas sa skončil bez gólov. Teraz ich toľko nemôže byť kvôli protipandemickým opatreniam, ale tých povolených 9000 tisíc prítomných vytvorí isto pravú futbalovú kulisu. Chýbať nebudú ani fanúšikovia z hosťujúceho tábora.

V predaji ostáva ešte zhruba niečo viac ako tisíc lístkov, ktoré si možno zakúpiť online na https://cityarena.maxiticket.sk/ticket/select-seats/id/783 alebo vo štvrtok v pokladni na Športovej ulici od 15:30 do 17:30.

Nielenže sa stretne prvý s druhým, ale narazí na seba mužstvo s najlepšou obranou a mužstvo s najlepším útokom. Škrtel a spol. si trúfajú udržať na uzde aj Hentyho, Mráza a ostatných slovanistov. „Budeme chcieť hrať tak, ako sme hrali doteraz. V každom zápase si aj my dokážeme vytvoriť šance, a keď sa nám to podarí aj teraz, verím, že nejakú premeníme. Bude to ťažký zápas, lebo Slovan má najlepšie mužstvo v lige, no rozhodne sa na ihrisku a dúfam, že Spartak a celá Trnava bude po zápase spokojnejšia.“

Stretnutie sa hrá v nedeľu od 17. hodiny a viesť ho bude ako hlavný rozhodca Filip Glova.