Dnes sa vyžrebovali dvojice 4. kola Slovanaft Cupu. Podľa nasadenia bolo jasné, že sa ešte nemôžeme stretnúť s prvoligistom, rovnako ako to, že budeme hrať na ihrisku súpera. Žreb nám napokon prisúdil druhý celok 2. ligy FK Železiarne Podbrezová. Hrá sa na jeden zápas v utorok 26. októbra a víťaz postúpi do osemfinále.

Podbrezová je ambiciózny súper, ktorý sa netají postupovými ambíciami na návrat do najvyššej súťaže. Vo Fortuna lige hrali železiari ešte v sezóne 2018/19. V tomto ročníku sú zatiaľ na druhom mieste druholigovej tabuľky za vedúcou Banskou Bystricou. Práve tohto súpera Podbrezová vyradila v predchádzajúcom kole Slovnaft Cupu po výsledku 2:1. Zaujímavosťou je, že v jej kádri figuruje aj trojica hráčov s trnavskou minulosťou – Erik Grendel, Boris Godál a Matej Oravec.

Z druhej ligy sme dostali asi najsilnejšieho súpera. Mohli sme dostať aj ľahšieho, ale takto sa na to nechcem pozerať, lebo ak chceme postupovať v pohári čo najďalej, potrebujeme vyhrať nad každým. Čaká nás ťažký zápas, ale bude to na peknom štadióne, na dobrom ihrisku a môžeme si to s nimi rozdať. Pre trojicu exspartakovcov to môže byť celkom zaujímavý zápas, ale myslím, že keď niekto dostane Trnavu v pohári, tak to je preňho atraktívny súper, na ktorého sa chcú vytiahnuť, takže nečaká nás nič ľahké,“ povedal na margo žrebu tréner Michal Gašparík.