Z chlapčenských tímov hrali len najstarší dorastenci. Banská Bystrica má mladší dorast v karanténe. To platí aj o našich žiakoch, ktorí mali hrať s Petržalkou.

MFK Dukla Banská Bystrica U19 – FC Spartak Trnava U19 0:1 (0:0)

Po bezgólovom prvom polčase uvidel krátko po výmene strán červenú kartu striedajúci Sabol. Trnavčania aj napriek početnej nevýhode dokázali skórovať a vďaka víťazstvu najtesnejším rozdielom 1:0 vezú z Banskej Bystrice všetky body. Starší dorast vyhral tri zo štyroch posledných zápasov a vďaka dobrej forme je v neúplnej tabuľke na piatom mieste.

FCST U19: Vasiľ – Rusnák, Ujlaky (C), Ferenčík, Boledovič, Šarmír (84. Šimek), Karhan, Kotlár (75. Kucharík), Repa (81. Bilčík), Kudlička (84. Slebodník), Polák (46. Sabol)

Góly: 66. Kudlička

ŽK: Šarmír, Kudlička, Vasiľ

ČK: Sabol

Peter Gaži: „V prvom polčase sme boli aktívnejší ako súper, postupným alebo rýchlym útokom sme sa dostávali do poslednej tretiny ihriska, kde vznikalo viacero nebezpečných situácií. Tá najnebezpečnejšia bola od Karhana, ktorý nastrelil brvno. Druhý polčas ovplyvnila červená karta pre Sabola v 49. minúte. Od tohto momentu sme upravili rozostavenie a zamerali sa na defenzívu s tým, že sme chceli byť stále nebezpeční v rýchlych prechodoch do ofenzívy. Jedna takáto akcia nám aj vyšla a Kudlička strelil víťazný gól. Hráčov musím pochváliť za nasadenie, keď hlavne v druhom polčase išli do svojho maxima. Tak isto sú pozitívom aj prvé štarty mladších dorastencov Bilčíka a Slebodníka v kategórii U19.“

FC Spartak Trnava WA – AS Trenčín WA 9:1 (7:1)

Ženský tím deklasoval súpera z Trenčína. Beznádejne posledné Trenčianky inkasovali v Trnave deväť gólov, z toho sedem do polčasu. Strelecky sa utrhla Michaela Martišková, ktorá skórovala hneď štyrikrát. Dôležité tri body posunuli naše ženy na 5. priečku.

FCST WA: Nemochovská – Vulganová, Šulíková (C), Čambalová, Belicová (73. Voščinárová), Pivarčiová (23. Konečná), Žigová (63. Horňáková), Poláková, Tóthová, Martišková (63. Obuchová), Tonkovičová

Góly: 4. a 89. Poláková, 15. a 36. Tonkovičová (prvý z 11m), 5., 37., 43. a 47. Martišková

Cyril Janoško: „Zápas proti Trenčínu bol z pohľadu tabuľky šesťbodový. Dievčatá ho výborne zvládli a zaslúžia si za to veľkú pochvalu. Celý zápas sme dominovali a vypracovali si množstvo gólových šancí. Samotný výsledok 9:1 je toho dôkazom, že dievčatá podali výborný kolektívny výkon. Taktiež je veľké pozitívum aj obranná fáza hry. Dievčatá každým zápasom naberajú potrebné skúsenosti, zápasovú prax v ženskej lige a výsledky pomaly prichádzajú. Dôležitý je tréningový proces, kde dievčatá zodpovedne pristupujú ku každej tréningovej jednotke a odmenou sú tieto výsledky. Ideme od zápasu k zápasu a tešíme sa na ďalšie kolo v Petržalke.“

FC Spartak Trnava WU19 – Spartak Myjava WU19 0:5 (0:4)

V súboji neporazených tímov ťahali naše dievčatá za kratší koniec. O všetkom sa rozhodlo v prvom dejstve, ktorý sme prehrali vysoko 4:0. V 6. minúte viedli Myjavčanky už 2:0, a tak sa im po zvyšok zápasu dýchalo podstatne lepšie. Aj napriek prvému zaváhaniu budú Trnavčanky naďalej na druhej pozícii.

FCST WU19: Králiková – Obuchová, Horňáková, Čoknayová, Voščinárová, Pivarčiová (C) (52. Čeriová), Tonkovičová (52. Kollárová), Tóthová (41. Vulganová), Gáliková (41. Čambalová), Konečná, Cedulová

Marián Kováčik: „Ťažko sa mi hodnotí tento zápas, lebo dievčatá sa snažili, ale musím uznať, že súper bol vo všetkých herných činnostiach lepší. Bol agresívnejší, rýchlejší v práci s loptou a tým pádom efektívnejší. Zápas nám ukázal naše slabiny, na ktorých musíme výrazne popracovať. Teší ma však fakt, že príležitosť proti tak kvalitnému súperovi dostali viaceré hráčky. Na našich cieľoch sa nič nemení a stále budeme bojovať o popredné umiestnenia.“

FC Spartak Trnava WU15 – Spartak Myjava WU15 10:2 (6:2)

Svoje staršie spoluhráčky pomstili žiačky na výbornú. O desať gólov sa postarali štyri hráčky. Suchoňová s Halásovou strelili po hetriku. O gól menej dali Pekárová a Krištofiaková. Vďaka vysokému víťazstvu sú Trnavčanky naďalej na špici ligovej tabuľky.

FCST WU15: Bukrotinová – Stanková (C), Fedorišinová, Barutová, Horváthová, Gregušová, Halásová, Pekárová, Krupová, Suchoňová, Rumančíková, Krištofiaková, Geschwandtnerová

Góly: 3., 15. a 62. Suchoňová, 17., 30. a 54. Halásová, 23. a 24. Pekárová, 37. a 66. Krištofiaková

Róbert Halada: „Na dnešný zápas sa dievčatá dobre pripravovali, pracovali veľmi dobre na tréningoch počas celého týždňa. Niektoré z nich boli za svoju šikovnosť a usilovnosť odmenené reprezentačným zrazom. Tesne pred zápasom nám však vypadli zo zostavy práve dve z nich, a tak dostali príležitosť ďalšie dievčatá z tímu. Chceli sme hrať aktívne od začiatku, čo sa nám aj podarilo strelením rýchleho úvodného gólu. Dievčatá Myjavy však onedlho reagovali vyrovnávajúcim gólom svojou najlepšou strelkyňou. Baby sa postupne dostávali do tempa rýchlymi prihrávkami a útočnou hrou, a tak skóre narastalo v náš prospech. Prvý polčas odohrali podľa našich predstáv, čo sa nám však v druhom polčase nepodarilo zopakovať. Nedarilo sa nám dodržať správne rozostavenie a dievčatá sa zbytočne dostávali do mnohých osobných súbojov. Za bojovnosť a srdiečko im patrí poďakovanie.“

FC Spartak Trnava WU13 – TJ Iskra – Horné Orešany U13 2:2 (1:1)

Vo vyrovnanej partii s chlapcami z Horných Orešian išli do vedenia naše dievčatá už v 6. minúte. Hostia vyrovnali prakticky okamžite. Zhruba desať minút pred koncom išiel do vedenia súper, no v poslednej minúte zápasu vyrovnala stav zápasu Krištofiaková.

FCST WU13: Pavlovičová – Dobrovodská, Tančoková, Šulecová, Pavlíková, Krchňáková, Reháková, Krištofiaková, Geschwandtnerová, Pekárová (C), Škultétyová, Jamrichová

Góly: 6. Škultétyová, 59. Krištofiaková

Róbert Halada: „Naše malé pusinky odohrali zápas, ktorý sa musel páčiť každému, kto ich prišiel povzbudiť. Svojím zápalom do hry, peknými akciami a tiež výbornému súperovi, si viackrát vypočuli ohromný potlesk. Ten najväčší si právom zaslúžila brankárka Emka, ktorá predviedla vynikajúce zákroky. Naše pusinky sa ujali vedenia, ale vzápätí súper vyrovnal. V druhom polčase si hostia vypracovali viacej gólových príležitostí, ale premenili len jednu. Pusinky bojovali do konca a doslova v poslednej sekunde vyrovnali na konečných 2:2. Patrí im veľké poďakovanie za krásny športový zážitok.“

FC Spartak Trnava WU9 – TJ Družstevník Špačince U9 2:10 (0:6)

Najmladšie dievčatá odohrali v rámci 6. kola zápas proti chlapom zo Špačiniec. Hostia bez väčších problémov zvíťazili, keď mladé Trnavčanky už len na záver zápasu korigovali výsledok dvomi presnými zásahmi.

FCST WU9: Benková – Štefunková, Koišová, Machučová, Domaracká (C), Bošková, Kubovičová, Žideková, Jamrichová, Kiacová, Klimeková, Hlavatovičová, Sorádová, Štrbková, Grancová

Góly: 42. Jamrichová, 44. Hlavatovičová