Spartakovci včera vybehli na zápas so Sereďou s trojicou čistokrvných stopérov v zadných radoch. Vedľa Kóšu debutoval v trnavskom drese Škrtel a na ľavom kraji obrany zaskočil za zraneného Mikoviča Filip Twardzik. Počínal si tam dobre, o čom svedčí nielen ďalšia nula na Takáčovom konte, ale aj pomerne časté výlety na súperovu polovicu.

Filip tam vyzeral veľmi dobre. Dozadu to bolo bez problémov a bolo vidno, že nám dokáže na ľavej strane dať aj myšlienku útoku,“ ocenil jeho výkon tréner Michal Gašparík.

Zápas sa však niesol v duchu návratu Martina Škrtela na trávnik po dlhom zranení achilovky a zároveň návratu do slovenskej ligy. Som rád, že to prišlo a čakanie je za mnou. Bola to dlhá doba a som rád, že ani po mojom príchode mužstvo neinkasovalo gól. Aj predtým ich dostávali málo a som rád, že som im to nepokazil. Chvalabohu, tá achilovka je v poriadku, nijako ma neobmedzuje, no zo začiatku zápasu som trocha chytal tempo. Ten čas bez futbalu bol dlhý a je niečo iné trénovať a hrať. Postupom času to bolo lepšie a každým zápasom sa tu bude len zlepšovať.“

Martin nastúpil v stopérskej dvojici s o polovicu mladším osemnásťročným Sebastianom Kóšom a svojho mladého kolegu pochválil za výkon. Sebo je na svoj vek sebavedomý, pritom pokorný a skromný. Futbalu rozumie a vníma ho. Myslím, že nám v ňom rastie, a to nielen pre trnavský klub, ale aj pre slovenský futbal, stopér, ktorý by v budúcnosti mohol zamiešať karty aj v reprezentácii.“

Mladík v trnavskom drese si prítomnosť hrajúcej legendy slovenského futbalu užíva a chce sa naučiť čo najviac. Bolo vidno, že Maťo má veľa skúseností. Všetky situácie si kaučoval a s prehľadom uhral, takže klobúk dolu. Chcem od neho pochytiť čo najviac a využívať to, čo mi hovorí.“

Celý rozhovor s Martinom Škrtelom a Sebastianom Kóšom si môžete pozrieť na našom oficiálnom youtube kanáli


Po zranení, ktoré utrpel v Ružomberku sa do hry vracia Brazílčan Saymon Cabral. Po polhodine v Michalovciach nastúpil aj v pohárovom zápase v Pate, kde skóroval.

Som veľmi šťastný, že som späť. Keď som sa zranil, tak som tvrdo pracoval na svojom návrate. Chcel som sa vrátiť silnejší a sústredenejší. Teším sa z víťazstva a z toho, že sme sa aspoň dočasne dostali na prvé miesto v tabuľke. Je to skutočne príjemný pocit,“ povedal 20-ročný krídelník, ktorý nemusel na gól dlho čakať ani proti Seredi. Ako inak, aj teraz zúžitkoval výbornú prihrávku z ľavého krídla od svojho náprotivka Yusufa.

Áno, ja a Yusuf sme veľmi dobrí priatelia aj v súkromí. Vieme jeden o druhom, viem, čo urobí a hrá sa mi s ním veľmi dobre. Môžeme hrať aj poslepiačky. Tuším kam bude dávať loptu a ja sa len snažím tam byť a zakončiť to. Tentoraz nám to vyšlo,“ usmieval sa po zápase Saymon. Prípadný ďalší zamestnávateľ by isto urobil dobre, keby ich získal oboch naraz, ako to pred časom urobil v NHL Vancouver, keď draftoval švédskych bratov Sedinovcov.

Cabral napokon nemusel ostať iba s jedným gólom. V druhom polčase ho dobre uvoľnil Boateng, no Cabral mal zlý prvý dotyk a nevylepšil ho ani strelou, ktorá skončila na bočnej sieti. Musím priznať, že som sa cítil už trocha unavený. Chcel som to vystreliť lepšie, ale nohy už ma úplne neposlúchali, tak som to dobre netrafil. Škoda…“

Spartakovci si tromi bodmi vybojovali nielen víkendový pobyt na prvej priečke, ale od trénera aj výnimočné voľno. V ďalšom kole nastúpia až v nedeľu na ihrisku Dunajskej Stredy.