ŠK Slovan Bratislava U19 – FC Spartak Trnava U19 0:1 (0:1)

Po azda najlepšom výkone v prebiehajúcej sezóne sa najstarší dorastenci tešili zo zaslúženého víťazstva v najslávnejšom slovenskom derby. O všetkom rozhodol presným zásahom v 38. minúte Timotej Kudlička, no mladí spartakovci mohli tento zápas vyhrať omnoho vyšším rozdielom.

FCST U19: Vasiľ – Rusnák, Ujlaky (C), Ferenčík, Boledovič, Šarmír, Karhan, Kotlár (82. Kurej), Repa, Kudlička (86. Kucharík), Sabol (75. Polák)

Góly: 38. Kudlička

ŽK: Vasiľ, Polák

Peter Gaži: „Do zápasu sme mali výborný vstup. Vychádzali nám pressingové situácie a dostávali sme sa do vyložených gólových príležitostí. Zaslúžený víťazný gól vsietil v prvom polčase výbornou strelou Kudlička. Celozápasovo nám taktiež vychádzali prechody do ofenzívy, kde chýbal len detail, aby sme pridali ďalší gól. Celkovo sme podali zatiaľ najlepší výkon v sezóne a zaznamenali dôležité víťazstvo, ktoré by nám mohlo pomôcť do ďalšej práce.“

FC ViOn Zlaté Moravce WA – FC Spartak Trnava WA 2:2 (1:0) – 4:3 pokutové kopy

Ženy sa lúčia so Slovenským pohárom hneď po prvom kole. Na pôde Zlatých Moraviec o tom rozhodla penaltová lotéria, v ktorej ťahali za kratší koniec. V omladenej zostave naše ženy dvakrát doťahovali nepriaznivý výsledok, ale otočiť sa im ho už nepodarilo.

FCST WA: Nemochovská – Šulíková (C), Horňáková, Čoknayová, Voščinárová, Obuchová, Trajlínková, Žuffová (56. Kolesíková), Bederková, Luptáková, Poláková (56. Čeriová)

Góly: 51. Žuffová, 69. Luptáková

Cyril Janoško: „V pohári sme nastúpili v úplne novej zostave ako proti Slovanu. Dali sme príležitosť mladým dievčatám, ktoré odohrali proti ženám Zlatých Moraviec vyrovnaný zápas. Celý duel bol vyrovnaný, obe družstvá sa snažili o postupný útok a v obrane pozorne bránili, keďže pohár sa hrá na jeden zápas a obidva tímy chceli postúpiť do ďalšieho kola. O postupujúcom museli rozhodnúť penalty, kde sme nepremenili až 4 pokutové kopy. Gratulujeme Zlatým Moravciam k postupu.“

ŠK Slovan Bratislava WU19 – FC Spartak Trnava WU19 1:3 (0:2)

Po dorastencoch do 19 rokov zvíťazili na pôde bratislavského Slovana aj dorastenky. Hetrikom sa blysla Simona Cedulová, ktorá strávila na trávniku len 57 minút, no stačilo jej to na rozhodnutie celého zápasu. Bratislavčanky v závere skorigovali po pokutovom kope, ale naše futbalistky drámu nepripustili. Po štyroch kolách sú trnavské dorastenky nezdolané a sú na o skóre horšom druhom mieste.

FCST WU19: Králiková – Vulganová, Čambalová (C), Koštrnová, Belicová, Žigová, Tóthová, Bajerová (70. Táčovská), Tonkovičová, Cedulová (57. Eckerová), Martišková

Góly: 4., 22. a 56. Cedulová

Marián Kováčik: „Na Slovan sme sa poctivo pripravovali. Začali sme aktívne a v prvej desaťminútovke sme súpera do ničoho nepustili. Odmenou bol gól Cedulovej. Slovan zvýšil aktivitu, ale naše hráčky sa dobre presúvali a dôrazne pokrývali súperky. Naďalej sme boli aktívni a do polčasu sme zvýšili vedenie na 2:0. Začiatok druhého polčasu sa niesol v aktivite súpera, no ich úvodný tlak sme ustáli. Dokonca sme z brejku zvýšili naše vedenie. Tempo zápasu potom upadlo, my sme sa zbytočne stiahli, z čoho vyústil kontaktný gól po faule a následnej penalte. Aj napriek zvýšenej aktivite súpera sa už výsledok nezmenil. Dievčatá musím za výkon len pochváliť a pogratulovať im k trom bodom.“

ŠK Slovan Bratislava WU15 – FC Spartak Trnava WU15 2:2 (1:1)

Ideálne sviatočné popoludnie sa napokon nezavŕšilo ďalším víťazstvom na pôde belasých. Žiačky pritom išli pár minút pred záverečným hvizdom do vedenia, ale domáce hráčky dokázali prakticky okamžite odpovedať. Mladé Trnavčanky tak prvýkrát zaváhali, no aj napriek tomu sú na druhom mieste.

FCST WU15: Bukrotinová – Barutová, Stanková, Geschwandtnerová, Z. Horváthová, Polačková, Suchoňová, S. Horváthová, Pekárová (C), Krištofiaková, Halásová, H. Bačiková, E. Bačiková, Krupová, Tančoková, Boriová, Gregušová, Voleková

Góly: 17. Halásová, 63. Suchoňová

Marián Kováčik: „Tak tento zápas musím hodnotiť ako smolný. Hneď na začiatku sme prehrávali po nešťastnom vlastnom góle. Ešte do polčasu sme dokázali vyrovnať. Dievčatám sa však nedarili kombinácie, pričom sme boli aj málo dôrazní v dlhých loptách súpera. Do druhého polčasu sme vstúpili aktívne. Vyhrávali sme súboje, presadzovali sa v situáciách 1 na 1. Zaslúžene sme sa dostali do vedenia po peknej individuálnej akcii Suchoňovej. Gól nám skôr uškodil ako pomohol. Niektoré veci sme si zbytočne komplikovali a riešili ich zložitejšie. Následne Slovan vyrovnal náhodným gólom, pričom naše dievčatá aj napriek veľkej snahe nedokázali zvrátiť výsledok vo svoj prospech. Z individuálnymi výkonmi som spokojný, skôr ten tímový nebol na požadovanej úrovni.“