FC Spartak Trnava W – ŠK Slovan Bratislava W 1:9 (0:6)

Trnavské ženy hostili cez víkend bratislavský Slovan. Belasé futbalistky nedali tým našim najmenšiu šancu a ukázali svoju obrovskú kvalitu zaslúženým vysokým víťazstvom. Trnavčanky si budú môcť napraviť chuť už v stredu, kedy odohrajú na pôde Zlatých Moraviec prvé kolo pohára.

FCST W: Nemochovská – Čambalová, Šulíková (C), Vulganová, Voščinárová (29. Belicová), Pivarčiová (72. Obuchová), Žigová, Tóthová, Tonkovičová, Trajlínková (72. Luptáková), Cedulová (14. Martišková)

Góly: 55. Martišková

Cyril Janoško: „Nastúpili sme proti najlepšiemu družstvu súťaže, čo bolo vidieť počas celého zápasu. Slovan má veľmi vysokú kvalitu na každej pozícii a zaslúžene vyhral. My sme vzhľadom na súpera zmenili systém hry a boli sme viac v defenzívnom postavení. Snažili sme sa byť v čo najväčšom počte v strede ihriska a prinútiť súpera hrať do strán, následne po zisku lopty ísť do rýchleho útoku. Bolo to veľmi náročné po kondičnej a mentálne stránke neustále sa presúvať, brániť priestor a ešte z toho ísť do rýchleho útoku. Dnes som najviac sklamaný z defenzívnych štandardných situácií, po ktorých padlo viacero gólov.“

Mimoriadne úspešné tímy dorasteniek a žiačok cez víkend nehrali. Naplánované zápasy sú na programe už najbližšiu stredu, kedy sa počas štátneho sviatku predstavia na pôde bratislavského Slovanu. Budú môcť tak pomstiť ženský výber.

Dievčatá do 11 rokov absolvovali v sobotu turnaj v Bratislave. Výsledkovo to ešte nebolo úplne ideálne, ale aj napriek tomu je vidieť pokrok. Proti Interu Bratislava a Petržalke sme prehrali, s Dunajskou Lužnou sme vyhrali a s Myjavou sme sa rozišli po remíze 1:1. Celkovo sme sa umiestnili na 3. mieste.

Lenka Šulíková: „Prvé dva zápasy sa dievčatá nevedeli koncentrovať na hru. Dostali sme veľa gólov po zbytočných chybách. Po prestávke sme vybehli na ihrisko s úplne inou mentalitou. Dievčatá chceli hrať, vstreliť góly a získali sebavedomie do ďalšieho zápasu. Posledný zápas bol najlepším aký sme na turnaji odohrali. Vytvorili sme si množstvo šancí, ktoré sme, bohužiaľ, nepremenili a zápas skončil remízou.“

PFK Piešťany B U9 – FC Spartak Trnava WU9 12:6 (8:1)

V práci pokračujú aj najmladšie Trnavčanky. Vo svojom treťom zápase čelili chlapcom z Piešťan, ktorým podľahli 12:6. Treba vyzdvihnúť, že dievčatá sa nevzdali po prvom polčase, kedy prehrávali vysoko 8:1 a dokázali zápas skorigovať na 12:6. Štyrmi gólmi sa blysla Zuzana Jamrichová.

FCST WU9: Štefunková – Koišová, Machučová, Benková, Domaracká, Bošková, Kubovičová, Žideková, Jamrichová (C), Kiacová, Klimeková

Góly: 18., 33., 38. a 45. Jamrichová, 29. Domaracká, 30. Kiacová

Lenka Šulíková: „Prvý polčas sme sa nevedeli dostať do hry. Mali sme šance, ktoré sme nepremenili a následne sme dostali gól, po ktorom sa nám nedarilo presadiť dlhší čas. Druhý polčas sa výkonnostne odlišoval od toho prvého. Vstrelenie prvých gólov dievčatá namotivovalo a navzájom sa povzbudzovali. Zápas ich začal doslova baviť. Stále máme mnoho nedostatkov, na ktorých treba pracovať, ale v zápase bolo aj veľa pozitívnych okamihov. “