Jakub Grič sa vrátil do Michaloviec, odkiaľ prestúpil do Trnavy a tentoraz cestoval späť na západ Slovenska spokojnejší, lebo bol vo víťaznom tíme. V dramatickom a vyrovnanom zápase sa napokon šťastie priklonilo na stranu spartakovcov.

„V prvom polčase sme dominovali na lopte, mali sme niekoľko šancí, ktoré sme nevyužili. Súper hrozil z brejkov a dva razy sme mohli inkasovať. V druhom polčase na nás vybehli, boli aktívnejší a až poslednej časti sme aj my mali častejšie loptu na nohe. Chvalabohu, tentoraz sa nám to vrátilo a vyhrali sme,“ povedal po zápase Jakub.


Každému zo súperom patril jeden polčas. Spartaku vyšiel ten úvodný, keď po Procházkovom centri usmernil loptu do siete grécky stredopoliar Savvidis. „V prvom rade som šťastný, že sme napokon vyhrali, to je to najdôležitejšie. Ak mám byť úprimný, nie som si úplne istý, ako sa to celé udialo. Bola to taká neprehľadná situácia. Ja som len sledoval loptu a naskakoval som do nej. Potom som už len videl loptu v sieti.“ Grécky futbalista tiež hrával svojho času na Zemplíne. Momentálne očakáva prírastok do rodiny, no tentoraz si odpustil zvyčajnú oslavu s loptou pod dresom. „Čakáme narodenie bábätka každým dňom a pred každým zápasom myslím na moju manželku a dieťatko. Keď sa mi podarí skórovať proti bývalému klubu, tak nikdy gól prehnane neoslavujem. Aj k Michalovciam cítim rešpekt.“ Z gólu mal radosť, rovnako z víťazstva, no kriticky priznal, že predvedený výkon, najmä v druhom polčase nebol dobrý. „Teší ma, že sme zvíťazili, no musím povedať, že nie som spokojný s výkonom, ktorý sme ako tím predviedli. Musíme to zmeniť, pracovať ešte viac a zlepšiť sa.“

O všetkom sa rozhodlo v samom závere, keď Vaško fauloval v šestnástke Boatenga a rozhodca Gemzický tentoraz nabral odvahu zapískať penaltu aj v tomto čase a za nerozhodného stavu. Rovnako ako proti Žiline sa k nej postavil Filip Twardzik a aj tentokrát bol úspešný. „Chalani sa ma pýtali, či to chcem ísťkopnúť a ja si na tie penalty verím. Bavili sme sa o tom, že minule som to kopol doľava, ale teraz som bol rozhodnutý, že to dám doprava. Som rád, že to vyšlo a mohol som pomôcť mužstvu.“

Výhra gólom v nadstavenom čase dodá vždy potrebnú emóciu. „V Michalovciach to chutí dvojnásobne, lebo je to ťažký súper a tu sa nevyhráva. S Trnavou tu hrám prvýkrát, no ešte som tu osobne nikdy nevyhral. Aj dnes nás zatlačili, mali tam šance na 2:1, ktoré však nevyužili. Vedeli sme, že nás teraz čakajú dva ťažké zápasy, z ktorých by sme chceli tri body a ak sa nám to podarí, že sa v tabuľke posunieme vyššie,“ povedal český stopér.


Fanúšikovia Spartaka netrpezlivo čakajú na návrat Martina Škrtela, ktorý by mohol nastúpiť už proti Seredi. Aj to je dôvod, prečo klub uvoľnil ďalšieho stopéra Anthonyho, ktorý prestúpi zrejme do Izraela. „Sme dohodnutí, že v najbližšom zápase už by mal Martin nastúpiť. V takomto zápase, kde sa hralo hore dolu a bolo to hektické, tak Martin by to dokázal oddirigovať a pomôcť nám. My ho vidíme v tréningoch a vidno obrovskú kvalitu. Som milo prekvapený, ako po takej dlhej dobe na ihrisku vyzerá pohybovo aj výkonnostne. Pomáha nám aj jeho profesionalita v kabíne a chalani sa od neho môžu veľa učiť,“ potvrdil tréner Michal Gašparík.

Stretnutie so Sereďou sa bude hrať na Štadióne Antona Malatinského v piatok od 17. hodiny.