AS Trenčín U19 – FC Spartak Trnava U19 4:0 (3:0)

Po vyrovnanom začiatku zápasu išli do vedenia domáci. Jedným zo zlomových momentov zápasu bola situácia, v ktorej Kotlár vybojoval loptu, vysunul Kudličku, ten nahral naspäť prvému menovanému, ale zoči voči brankárovi nedal. O pár desiatok sekúnd pridali Trenčania druhý gól a boli na koni.

FCST U19: Vasiľ – Rusnák, Rojka, Boledovič, Ferenčík (46. Kumpan), Polák (84. Kucharík), Karhan (C), Šarmír, Kotlár (67. Repa), Kudlička (74. Caué), Sabol (46. Kurej)

ŽK: Rojka, Karhan

Peter Gaži: „Do zápasu sme nastúpili s určitým zámerom, ktorým sme sa prezentovali prvý polčas. Za tento čas sme nevyužili 4 gólové šance zo situácií, do ktorých sme sa chceli dostávať a inkasovali sme po štandardnej situácii a dvoch veľkých individuálnych chybách. Po tomto polčase nebolo po psychickej stránke jednoduché dohrávať druhý polčas, ale väčšina hráčov k tomu pristúpila dobre. Trenčín vyhral zaslúžene, keď ukázal väčšiu kvalitu, aj keď priebeh hry by vystihoval vyrovnanejší výsledok.“

FC Spartak Trnava U17 – AS Trenčín U17 0:3 (0:1)

Sedemnástke sa nepodarilo skórovať v treťom zápase po sebe. Aj do tretice na to šance boli, no rozhodla mizerná efektivita. Dlho to vyzeralo na prehru najtesnejším rozdielom, ale v záverečných minútach Trenčania pridali ďalšie dva presné zásahy a upevnili si zápasové vedenie.

FCST U17: Grúber (C) – Ďateľ (78. Šebek), Stano, Rýzek, Šoóš (66. Krchnár), Ilavský, Horník (78. Lisý), Bilčík, Író (46. Kysucký), Slebodník (58. Kostolný), Dadík

Patrik Malý: „Proti kvalitnému Trenčínu sme chceli predĺžiť zápasovú neporaziteľnosť, čo sa nám, bohužiaľ, nepodarilo. Cieľom bolo byť pozorný v defenzíve a pomocou rýchlych protiútokov sa dostať do zakončenia v ofenzívnej časti našej hry. Bohužiaľ, sme inkasovali prvý gól po skrumáži v 12. minúte, čím sme museli upraviť spôsob hry. Dlho sme držali výsledok o jeden gól, pričom tie dva zvyšné sme inkasovali, keď sme už išli do väčšieho rizika v závere zápasu. Tento duel sme však prehrali zaslúžene, nakoľko sme neboli nebezpeční smerom dopredu. Slušne nám fungovala obranná štvorica s Ilavským a Horníkom pred nimi, avšak mali sme veľké problémy zakryť loptu u útočníkov v chrbtovom postavení, čím sa nám lopty vracali naspäť a zbytočne sme sa potom dostávali pod tlak. Takisto hráme hore často alibisticky, nakoľko volíme pohodlnejšie riešenie a málo chodíme do situácií 1 na 1, respektíve veľmi pomaly prechádzame z obrany do útoku. Čaká nás veľa práce, nakoľko sme neskórovali v treťom zápase po sebe, čo nie je vôbec dobré.“

FC Spartak Trnava U16 – AS Trenčín U16 0:4 (0:1)

Aj v druhom zápase mladších dorastencov sme prehrávali po výmene strán najtesnejším rozdielom. Trenčania pridali v druhom polčase jeden gól, po ktorom sa tesne pred záverečným hvizdom ešte dvakrát presadil Murko.

FCST U16: Lopašovský (C) – Čavojský (41. Šadibol), Turoň, Kalman (72. Divéky), Karhan, Molnár (66. Basár), Trello (41. Paulen), Vyskoč, Beňo, Hesko (41. Špačinský), Ostrovský

Adam Chorvath: „Prvý polčas bol viac-menej vyrovnaný. Striedali sa fázy, kedy sme mali viac z hry my a kedy súper. Od začiatku sme sa snažili o postupný útok, súper veľmi dobre a dôraznej bránil v strednej zóne, čo nám pri prechode robilo veľké problémy. Mrzí nás najmä záver prvého polčasu, kde sme mohli dať gól po štandardnej situácií my a naopak po protiútoku a rohovom kope sme gól dostali. Druhý polčas sme nezvládli v hlavách, mali sme strašne veľa nepresných prihrávok, zlých prvých dotykov a po hrubej individuálnej chybe sme dostali druhý gól. V závere sa nám zranil stredný obranca, chceli sme zariskovať a posledným striedaním podporiť ofenzívu, miesto toho sme do otvorenej obrany dostali ešte dva góly.“

FC Spartak Trnava U15 – FC Baník Prievidza U15 4:1 (2:0)

Najstaršia žiacka kategória vstúpila do novej sezóny víťazstvom. Na gól zo 6. minúty síce Prievidza dokázala odpovedať, no na ďalšie tri presné zásahy už nie.

FCST U15: Halada – Molnár (41. Bohmer), Duchovič (57. Skoršepa), Velický (C), Kováč (47. Kožuský), Ležák, Pristach, Farkaš, Kubovič (57. Ptačín), Priecel (41. Kopa), Bukovský (67. Podolinčiak)

Góly: 6. a 46. Bukovský, 32. Duchovič, 80. Skoršepa

Tomáš Kánik: V dnešnom zápase sme ako družstvo podali priemerný výkon a súper dlho cítil šancu na dobrý výsledok. Naše držanie lopty musí byť kvalitnejšie a rýchlejšie, čím by sa nám skôr otvárali priestory na vedenie útoku. Po výsledkovej stránke sme si síce zápas postrážili, hráči by ale mali vnímať každú hernú situáciu ako príležitosť preukázať svoju hernú kreativitu a kvalitu.

FC Spartak Trnava U14 – FC Baník Prievidza U14 9:0 (1:0)

Po vyrovnanom prvom polčase, ktorý sme vyhrali len najtesnejším rozdielom, prišla v druhom dejstve trnavská kanonáda. Veľkou mierou k nej prispel päťgólový Dávid Polťák.

FCST U14: Lukošík – Benkovský (51. Števík), Daniel, Noška, Tittel, Benkovský (C), Jankových (59. Repáň), Kollár (46. Hruška), Fojta, Terenkov (59. Slezák), Polťák

Góly: 2., 37., 48., 66. a 69. Polťák, 53. Benkovský, 59. Terenkov, 64. Fojta, 68. Slezák

Filip Nádaský: „Do zápasu sme vstúpili aktívne a v úvodných minútach sa nám podarilo vsietiť rýchly gól na 1:0. Avšak po tomto góle sme sa uspokojili, začali strácať zbytočné lopty a nepristupovali sme k zápasu tak ako sme si pred ním povedali. Náš stred zálohy bol vypojený a len vďaka dobrej defenzíve sa nám podarilo udržať polčasový výsledok 1:0. V polčasovej prestávke sa nám podarilo hráčov namotivovať a aj vďaka tomu do druhého polčasu nastúpili mužstvo, ktoré súpera prevalcovalo ôsmimi gólmi. V druhom polčase sme ovládli zápas, súper bol v druhom polčas pasívny, u nás nechýbala efektivita, odhodlanie a bojovnosť. S druhým polčasom som spokojný.“

FC Baník Prievidza U13 – FC Spartak Trnava U13 1:4 (0:1)

V zápase žiakov do 13 rokov mohli diváci sledovať veľmi vyrovnaný zápas. Trnavčanom sa podarilo ísť do vedenia tesne pred polčasovým hvizdom. Domáci dokázali po štandardnej situácii vyrovnať. Dlho to vyzeralo tak, že by sa body mohli deliť, ale v záverečnej pätnásťminútovke sme strelili tri góly a zápas vyhrali 4:1.

FCST U13: Pavelka, Kostelný – Studený, Bohunický, Augustín, Fehér, Zemko, Gerčák, Pospíšil, Marčiš (C), Hrachovský, Slovák, Bartovič, Ušák, Mišo, Fraňo, Hečko

Góly: 35. Studený, 56. Hrachovský, 62. Marčiš, 64. Zemko

Dávid Miškovič: „Vo futbalovo výbornom zápase z oboch strán sa podarilo dotiahnuť duel do víťazného konca gólmi z posledných minút zápasu. Z prvé polčasu nás môže mrzieť efektivita zakončenia, kde sme trafili brankára z piatich čistých šancí. Druhý polčas bol v znamení nespornej chuti po víťazstve, hráči odjazdili zápas do poslednej sekundy. Odmenou za vysokú úroveň morálno-vôľových vlastností v zápase boli góly v poslednej tretine zápasu.“

FC Baník Prievidza U12 – FC Spartak Trnava U12 4:25 (1:13)

V zápase najmladších žiakov sme inkasovali ako prví, ale to bolo od nášho súpera prakticky všetko. Vďaka gólovej nádielke dvanástky sa spartakovci radovali z vysokého víťazstva 25:4.

FCST U12: Lehocký, Černý – Belmechri, Böhmer, Dunár Bošanský, Ďuriš, Fedorišin, Fenič, Hanzel, Kalamár, Koreň, Lenghardt, Martinkovič, Nejedlík, Rakús, Svetlík, Zajánoš, Zlatňanský

Góly: 3. Zajánoš, 4., 22. a 29. Ďuriš, 6. Koreň, 8. a 20. Fenič, 9., 24., 34. a 38. Zlatňanský, 11. a 36. Hanzel, 18. a 51. Böhmer, 21. a 46. Rakús, 28. Dunár, 38. a 57. Martinkovič, 40. a 45. Nejedlík, 44. Fedorišin, 47. Belmechri, 58. Lehocký

Oliver Burian: „Dnes nás čakal prvý ligový zápas. Som rád, že sme sa po dovolenkách a zraneniach ocitli v skoro kompletnej zostave. Zápas mal z našej strany dobré parametre. Počas celého stretnutia sme nad súperom jasne dominovali, bolo tam viacero výborných výkonov. Teší ma, že sa v zápase objavovalo viacero vecí z tréningov či už po technickej, ale ja taktickej stránke. Chalani si schuti zastrieľali, bolo na nich vidieť chcenie a túžbu vyhrať a dúfam, že presne s takýmto nasadením, no ešte väčším pokojom a efektivitou vo finálnej fáze pôjdeme do ďalších zápasov.“

FC Spartak Trnava U11 – AS Trenčín U11 15:7 (6:5)

Mládežnícka kategória do 11 rokov odohrala podľa slov trénera Tomáša Bartoša najlepší zápas prípravy. Aj preto sa niet čomu čudovať, že v ňom zvíťazili 15:7. Po polčase Trnavčania viedli síce len najtesnejším rozdielom 6:5, ale druhé dejstvo ovládli v pomere 9:2.

FCST U11: Trebatický, Krchnák – Marčiš, Repáň, Mikulec, Poláček, Podolinčiak, Ličák, Dvorský, Junás, Kohutovič, Poliak, Miklovič, F. Okoličány, Ščasný, Tančoková, Kobza, O. Okoličány, Fojta, Nadaský, Bočko

Tomáš Bartoš: „V nedeľu sme odohrali prípravný zápas proti Trenčínu a bol to najlepší zápas prípravy. Skoro všetko nám vychádzalo, najmä rozohrávka od brankárov bola veľmi dobrá. Postupne si chalani zvykajú na systém 6+1 a hlavne sa začínajú správne hýbať vo svojich priestoroch. Postupne doladíme presnosť a prudkosť prihrávky v tréningoch a bude to zase lepšie.“