Zápas v Ružomberku bol vyrovnaný a tak, ako mohli vyhrať domáci, mohli sa tešiť aj Trnavčania. Šancí bolo na oboch stranách dosť, no neujala sa ani jedna. Po zápase sa najviac hovorilo o penaltách. O tej v tretej minúte, ktorú domáci Brenkus nepremenil a o tej, ktorá mala byť v nadstavenom čase, ale rozhodca Ochotnický už taký ochotný ako na začiatku zápasu nebol a do píšťalky nefúkol.

„Môj názor, že to bola čistá jedenástka. Už neviem ako sa pískajú ruky. Mne sa to odrazilo od nohy a bolo to zapískané. V šestnástke čistá ruka, všetci to videli a nič...,“ hovoril po zápase Martin Bukata. Ruku Luterána, ktorá zastavila Savvidisovu strelu priznali dokonca aj domáci futbalisti, no nič to nemenilo na postoji hlavného rozhodcu a jeho asistentov, ktorí tentoraz strčili hlavy do piesku.

„Prišli sme vyhrať, no bol to zápas o jednom góle. Aj súper mal dosť šancí, ale mňa mrzí, že sme nepremenili tie naše a nevyhrali sme,“ dodal Bukata, ktorý nebehal veľa kilometrov, no tentoraz to neviedlo k úspechu a s remízou spokojný nebol.


Kým Spartak ešte penaltu v tejto sezóne nekopal, proti nemu už zahrávali súperi pokutové kopy tri, pričom ani v jednom prípade to nebola úplne čistá situácia vedúca bezprostredne k šanci. Našťastie, Takáč dve z týchto troch príležitostí zlikvidoval a po Lačnom chytil penaltu aj Brenkusovi. Je to v lige jeho už tretia chytená penalta, keďže jednu zmaril Trenčínu hneď pri svojom debute. K tomu sa blysol aj v rozstrele proti Sepsi v Konferenčnej lige, takže Spartak sa na neho môže pri týchto situáciách spoľahnúť. „Domino stabilne chytá fantasticky v takom mladom veku a bez toho, aby mal predtým nejaké veľké ligové skúsenosti. Kopali sa proti nám tri pokutové kopy, z toho dva chytil, takže nám veľmi pomohol,“ pochválil ho tréner Michal Gašparík.

Sám Dominik ostáva skromne na zemi a nepreceňuje svoje schopnosti. „Už po Pohroní som o tom hovoril, že je to hlavne o šťastí. Na to sa pripraviť nedá. Povedal som si, že počkám čo najdlhšie na to, čo urobí on a našťastie to vyšlo. Dal mi to do môjho priestoru, takže som nemal problém zasiahnuť.“ Oveľa viac ho mrzí, že neodchádzal z Liptova s tromi bodmi, hoci v lige inkasoval v tejto sezóne iba v Senici a v ostatných dueloch udržal nulu. „Nielen pre brankára, ale pre aj pre obranu a pre celý tím je to dobrý vizitka. Sám by som toho veľa neurobil, chalani hrajú dobre, len musíme začať dávať viac gólov a budeme úspešnejší.“


Už najbližšie sa Spartak zapojí aj do Slovnaft cupu a v stredu sa predstaví na pôde treťoligovej Beluše.