FC Spartak Trnava U19 – FK Železiarne Podbrezová U19 1:1 (0:1)

Prvý inkasovaný gól síce znamenal prvú stratu bodov, ale starší dorastenci sú po treťom kole aj naďalej na čele. Spolu s víkendovým súperom zatiaľ jediní neokúsili trpkú chuť prehry. Vo vyrovnanom zápase išli hostia do vedenia v 12. minúte. Presne toľko minút pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal striedajúci Caué. V hektickom závere mohli strhnúť vedenie na svoju stranu oba tímy, ale nikomu sa to nepodarilo, a preto sa zrodila remíza 1:1.

FCST U19: Vasiľ – Rusnák, Ujlaky, Rojka, Boledovič – Karhan, Šarmír (82. Šimek), Kudlička – Kotlár (73. Repa), Kurej (73. Caué), Sabol (64. Polák)

Góly: 78. Caué

ŽK: Ujlaky, Karhan, Boledovič, Kudlička

ČK: Ujlaky po 2. ŽK

Peter Gaži: „V úvode zápasu sme inkasovali gól z pokutového kopu, ktorému predchádzala naša individuálna chyba. Prvý polčas bol súper viac v držaní lopty, v strednej zóne nás v istých úsekoch hry prečísloval, ale v našej obrannej zóne nebol nebezpečný. Druhý polčas sme pristúpili k zmene spôsobu bránenia, dôsledkom čoho sme boli viac kompaktnejší práve v strednej zóne. V útočnej fáze sme ukázali viac kvality na lopte, zvýšili súbojovosť a intenzitu, čo vyústilo do strelenia zaslúženého vyrovnávajúceho gólu. Po presnom zásahu sme nevyužili dobrú situáciu po hlavičke od Cauého. Pozitívum je, že počas 90 minút sme nepustili súpera k strele na bránu z hry, negatívom je zbytočná červená karta v závere zápasu.“

FK Železiarne Podbrezová U17 – FC Spartak Trnava U17 0:0

Druhý víkend po sebe nepadol v zápase prostrednej dorasteneckej kategórie ani jeden gól. Aj napriek bodovej strate sú Trnavčania v lige jediní, ktorí zatiaľ neinkasovali.

FCST U17: Grúber – Ďateľ, Stano, Rýzek, Ilavský – Kostolný, Bilčík, Horník – Grác (46. Šoóš), Író (57. Dadík), Slebodník (77. Kysucký)

ŽK: Ďateľ

Patrik Malý: „V zápase sme striedali lepšie úseky s horšími. Súper mal väčšie držanie lopty a počas zápasu si vypracoval jednu väčšiu príležitosť, ináč hrozil centrovanými loptami. Smerom do defenzívy sme podali solídny výkon, čoho dôkazom je tretí zápas bez inkasovaného gólu. Čo nás mrzí najviac, je naša ofenzívna časť hry, kde nám chýba väčšia kvalita a pokoj v zakončení. V prvom polčase sme si vypracovali tri zaujímavé príležitosti, v druhom ďalšie tri. Bohužiaľ, ani jednu sme nedokázali využiť. Musíme sa zlepšiť v hre smerom dopredu a zvýšiť efektivitu. To je momentálne najväčšia priorita do tréningového procesu.“

FK Železiarne Podbrezová U16 – FC Spartak Trnava U16 0:1 (0:0)

Tak ako minulý týždeň, aj tentokrát to vyzeralo dlho, že gól nepadne. O opaku rozhodol striedajúci Adam Šadibol, ktorý v poslednej minúte strelil víťazný gól a mohli začať zaslúžené oslavy. Najmladší dorastenci sú so skóre 6:0 a s deviatimi bodmi na druhej priečke.

FCST U16: Lopašovský – Čavojský, Turoň, Kalman, Karhan – Molnár (73. Basár), Trello (51. Paulen), Vyskoč – Beňo (76. Šadibol), Hesko (73. Divéky), Ostrovský (76. Prikryl)

Góly: 80. Šadibol

ŽK: Ostrovský, Turoň

Adam Chorvath: „Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasy. Od úvodu sme si vytvorili veľký tlak, následne sme v 5. minúte zahodili obrovskú gólovú príležitosť. Po tejto šanci prišiel trošku slabší úsek hry do približne 20. minúty. Po zvyšok zápasu sme dominovali a hrali s veľkou energiou. Tím ukázal charakter, keď sme dokázali už druhý zápas po sebe vyhrať gólom v posledných minútach. Máme veľký problém s efektivitou zakončenia. V tomto sa potrebujeme zlepšiť.“

FC Spartak Trnava U15 – MFK Dukla Banská Bystrica U15 5:3 (4:1)

Generálka vyšla starším žiakom na výbornú. Krátko po začiatku zápasu síce išli do vedenia hostia, ale ešte do polčasu sme dokázali streliť štyri góly. Následne vedenie sme si už nenechali ujsť. Tréner mal k dispozícii len 11 hráčov doplnených o mladších spoluhráčov, pretože až 7 hráčov bolo nominovaných do reprezentácie.

FCST U15: Halada - Bohmer, Baranovič, Velický, Kožuský - Turanský, Farkaš, Ptačín - Podolinčiak, Bukovský, Molnár

Náhradníci: Fenes - Kozachok, Repáň, Skoršepa, Terenkov, T. Vilkovský

Góly: 2x Podolinčiak, Farkaš (z 11 m), Skoršepa, Terenkov

Tomáš Kánik: „Do posledného prípravného zápasu pred začiatkom súťaže sme nastúpili iba s 11 hráčmi z nášho kádra, ktorých doplnili traja hráči z kategórie U14 a jeden hráč na skúške. Úvod sme mali slabší, čo viedlo k tomu, že sme zápas museli otáčať. Hráči sa ale dokázali v hlavách preladiť tak, že sa nám to podarilo ešte do polčasu, a to výrazným spôsobom. Paradoxne v druhom polčase bol súper menej nebezpečný ako v prvom, ale umožnili sme mu dvakrát skórovať. My sme zároveň viacej sľubných šancí nepremenili, a tak sa zápas skončil dvojgólovým rozdielom.

FC Spartak Trnava U14 – MFK Dukla Banská Bystrica U14 13:0 (6:0)

Mladší tím starších žiakov vyhral ešte väčším rozdielom. Výsledok 13:0 sa zrodil aj vďaka trom strelcom hetrikov. Menovite strelili po tri góly David Polťák, Adrián Kollár a Michal Jankových.

FCST U14: Lukošík – Benkovský, Noška, Daniel, Tittel – Benkovský, Jankových, Hruška – Fojta, Polťák, Kollár

Náhradníci: L. Vilkovský, Števík, Sobota, Repáň, Terenkov, T. Vilkovský

Góly: 3x Polťák, 3x Kollár, 3x Jankových, T. Vilkovský, Repáň, Fojta, Terenkov

Filip Nádaský: „Dnes nás čakal posledný prípravný zápas pred ligou. Aj napriek vysokej teplote hráči od prvej minúty zápasu dominovali, aktívne napádali súpera a tak sme získavali veľa lôpt. Tempo hry sme diktovali prakticky celý zápas. V zápase bolo vidieť veľa situácií, ktoré sme preniesli z tréningového procesu. Aj napriek tomu, že sme vyhrávali polčas 6:0, tak chalani neprestávali hrať, neuskromnili sa s výsledkom, ale bojovali až do konca. Taktiež by som pochválil efektivitu našich hráčov v zakončení, keďže sme strelili 13 gólov. Každý hráč, ktorý dnes nastúpil predviedol výborný výkon. Netreba mať však veľké oči. Teraz sa chceme sústrediť na tréningový proces v budúcom týždni a pripraviť sa na prvé kolo proti Prievidzi.“

MŠK Žilina U12 – FC Spartak Trnava U12 24:14 (11:6)

Z mladších žiakov hrali len tí úplne najmladší. Našim futbalistom generálka pred ligou nevyšla, keď sme so Žilinou prehrali 24:14.

FCST U12: Lehocký – Rakús, Bošanský, Kalamár – Zajánoš – Zlatňanský – Martinkovič

Vlkovič – Nejedlík, Lenghardt, Ďuriš – Fenič, Dunár, Hanzel

Náhradníci: Černý – Fedorišin, Svetlík

Góly: 3x Zlatňanský, 3x Martinkovič, 2x Ďuriš, 2x Zajánoš, 2x Hanzel, Fenič, Lenghardt

Tomáš Vričan: „Z oboch strán sa jednalo o kvalitný a hlavne veľmi náročný zápas po fyzickej stránke. Žilina však pôsobila vyspelejšie a pokojnejšie vo finálnej fáze, čo jej zabezpečilo úvodný náskok a pokoj na kopačkách. Herne sa jednalo o vyrovnaný zápas. V úvode zápasu nám robilo problém vyhrávať osobné súboje, to sa však počas zápasu výrazne zlepšilo a následne sme dokázali z týchto situácií ťažiť a vytvárať si šance na gól. Z tréningu sme do zápasu preniesli hneď niekoľko dôležitých vecí, ktoré nám pomohli pri konštruktívnom riešení herných situácií. V závere sa už ukázala aj vyčerpanosť, nakoľko sa po celý čas hral zápas vo vysokom tempe. Zápas proti Žiline nám odhalil pozitíva, ale aj negatíva, na ktorých musíme zapracovať, ak sa chceme konfrontovať s tými najlepšími.“

Futbalisti z kategórie U11 si proti Dubnici schuti zastrieľali. Proti Žiline odohrali výborné vyrovnané zápasy.

FC Spartak Trnava U11 – FK Dubnica nad Váhom U11 35:2

FC Spartak Trnava U11 – FK Dubnica nad Váhom U11 45:0

FC Spartak Trnava U11 – MŠK Žilina U11 10:10

FC Spartak Trnava U11 – MŠK Žilina U11 8:8

FCST U11: Trebatický, Hambálek – Repáň, Mikulec, Kollár, Podolinčiak, Ličák, Dvorský, Junas, Kohutovič, Poliak, Piešťanský, Miklovič, Molnár, Okoličány, Ščasný, Strojný, Tančoková

Tomáš Bartoš: „V sobotu sme odohrali triangel proti Žiline a Dubnici. Konečne si chalani s chuťou zahrali futbal a ukázali svoje futbalové umenie. Bolo extrémne teplo a ešte k tomu pridala aj umelá tráva. Zápasy celkovo hodnotím za pozitívne, najmä proti Žiline, kde ukázali chalani množstvo pekných akcií a gólov.“

MŠK Žilina WA – FC Spartak Trnava WA 3:0 (2:0)

Ženskému tímu sa nepodarilo streliť gól v druhom zápase po sebe. Po smolnej domácej prehre s Petržalkou prišla prehra rozdielom triedy v Žiline. Domáce hráčky vyhrávali po prvom polčase 2:0. Všetko nasvedčovalo tomu, že týmto výsledkom sa zápas aj skončí, ale v poslednej minúte si dala nešťastný vlastný gól Belicová.

FCST WA: Nemochovská (46. Králiková) – Pivarčiová, Čoknayová (46. Martišková), Šulíková, Belicová, Tóthová, Trajlínková (69. Žuffová), Cedulová (21. Strmenská), Tonkovičová, Konečná, Bederková (46. Čambalová)

Cyril Janoško: „Dnes vyhralo lepšie družstvo. Pri inkasovaných góloch sme urobili veľké chyby, ktoré súper potrestal. Našu kvalitu, ktorú dievčatá majú a ukazujú v tréningovom procese, nevieme preniesť do majstrovských zápasov. Musíme ďalej tvrdo trénovať a výsledku budú postupne prichádzať počas sezóny.“

Spartak Myjava WU15 – FC Spartak Trnava WU15 1:6 (0:2)

Trnavské žiačky odohrali svoj prípravný zápas už v piatok. V zápase, v ktorom po celý čas dominovali, dokázali nastrieľať súperovi šesť gólov a poľahky zvíťaziť 6:1. Spokojnosť neskrýval ani hlavný tréner Peter Šarabok.

FCST WU15: Bukrotinová – Pioppi, Stanková, Boriová, Voleková – Krúpová, Pekárová, Krištofiaková – Tančoková, Halásová, Hudecová

Striedali: Rumančíková, Gregušová, Benovičová, Petranská, Dobrovodská, Šulecová

Góly: 2x Halásová, Tančoková, Gregušová, Pekárová (z 11m), Krištofiaková

Peter Šarabok: „Naše dievčatá dominovali počas celého zápasu. Kontrolovali hru, dobre kombinovali a vytvárali si mnoho šancí. V prvom polčase sa ujali len zakončenia Tančokovej a Gregušovej. V druhom polčase sa dvakrát presadila dôrazná Halásová, z penalty nekompromisne Pekárová a posledný gól vsietila Krištofiaková po strele z veľkej diaľky. Inkasovali sme z ojedinelej štandardnej situácie, kedy hráčky súpera boli v našom pokutovom území dôrazné. S výkonom našich hráčok som spokojný.“