Už dnes sa odohrá v Trnave úvodný zápas 2. predkola Európskej konferenčnej ligy medzi FC Spartak Trnava a Sepsi OSK. Oba tímy dnes absolvovali nielen predzápasový tréning, ale aj tradičnú tlačovú konferenciu.

„Pre nás je to neznámy klub, ktorý v pohároch iba začína. Je to však bohatý klub, má veľmi široký a kvalitný káder. Ak by sme vychádzali z analytických dát, tak sú Rumuni favoritom, ale rozhoduje sa na ihrisku. Hráme doma, kde sme silní, skúsime im to čo najviac sťažiť a zabojovať o čo najlepší výsledok, tak aby bola otvorená aj odveta,“ povedal tréner červeno-čiernych Michal Gašparík, ktorého podporil Martin Bukata. „Bude to otvorené. Sepsi má výborné mužstvo, s kvalitnými, agresívnymi hráčmi, no to máme aj my a zajtra to bude otvorená partia. My na ihrisku urobíme maximum, aby sme prvý zápas zvládli tak, aby sme do druhého išli vo výhodnej pozícii.“

Trnavčania vedia, že to bude súper z iného súdka ako predtým Mosta. Hoci pre

rumunský klub to bude premiéra v európskych súťažiach, v tej domácej sa mu darí napredovať. Realizačný tím poctivo zháňal informácie o svojom súperovi a vie, čo môže od neho očakávať. „Videl som všetky prípravné zápasy, aj prvý ligový. Hrali s Plzňou, odtiaľ máme informácie, že hrali agresívne, že ich dokopali. Vieme, že Rumuni sú temperamentný národ, v každom zápase bola nejaká strkanica a sme na to nachystaní,“ povedal Michal Gašparík. Ten sa oproti minulému dvojzápasu bude môcť oprieť o dvojicu útočníkov Ristovski – Boateng, hoci kvôli svalovému zraneniu mu vypadol Olejník. „Asi každý cítil, že v šestnástke, kde sa rozhodujú zápasy, nám chýbal útočník. Sme radi, že sme získali Ristovskeho, on pozná náš systém, nemusí sa zohrávať. Bol doteraz v príprave s Rijekou, takže na zápas je nachystaný. Do stretnutia môžu naskočiť obaja, aj keď nie sú pripravení úplne na sto percent. Zostavu nechcem prezrádzať, ale budú tam nejaké zmeny.“

Jeho náprotivok Leo Gruzavu sa mohol oprieť o výbornú prípravu, v ktorej jeho mužstvo neprehralo a remizovalo iba s Plzňou 1:1. Vyšiel im aj vstup do novej sezóny rumunskej ligy, kde zdolali Academicu Clinceni 2:1. Tréner hostí však prípravu nechcel preceňovať a vie, že ho čaká iný zápas. „V lete nám odišlo niekoľko hráčov a som si vedomý, že tí noví budú potrebovať trocha času, aby sa aklimatizovali. Prípravné zápasy sa nedajú s ostrým zápasom porovnať. Teraz nás čaká ťažký zápas. Vieme, že Spartak bol pred štyrmi rokmi majster a pravidelne účinkuje v európskych pohároch. Bude to vyrovnaný zápas a rozhodnúť môže jedna dôležitá situácia na jednej alebo na druhej strane.“

V kádri má Sepsi aj Slováka Branislava Niňaja, ktorý je však zranený a do Trnavy ani s mužstvom necestoval. Naopak, v pozícii kapitána je bývalý hráč Spartaka Bogdan Mitrea, ktorý bol aj na úvodnej tlačovke.

Čo ti prebleslo hlavou, keď dal žreb dokopy tvoj súčasný a predchádzajúci tím?

Bol som šťastný, lebo to znamenalo, že sa znova vrátim do Trnavy a zahrám si na trnavskom štadióne. Teším sa na to.

Spartak hral už v prvom predkole a celkom sa natrápil s maltským celkom FC Mosta. Čo hovoríš na vstup Trnavy do súťaže?

Videl som oba zápasy. Myslím, že ten prvý bol náročný, pretože sa hralo vo veľkej horúčave a na umelom povrchu. Napriek tomu som bol presvedčený, že domáci zápas Spartak zvládne a postúpi, čo sa aj ukázalo.

Čo si hovoril spoluhráčom o Spartaku?

Iba samé pozitíva, lebo na to obdobie spomínam rád a bol som šťastný, že som mohol v Spartaku hrať.

Momentálne je tvojím spoluhráčom Branislav Niňaj, bývalý hráč Slovana. Ako si vychádzate?

Mám s ním veľmi dobrý vzťah, podobne ako som mal vlani s ďalším Slovákom Šafrankom. Obaja sú to fajn chalani a dobrí futbalisti. S Niňajom často debatujeme o našej minulosti v Slovane a v Spartaku a navzájom sa doberáme a srandujeme.

Bude pre teba výhoda, že to v Trnave poznáš?

Pre mňa osobne asi áno, lebo idem do známeho prostredia, poznám zázemie aj niektorých bývalých spoluhráčov. Pre mojich súčasných spoluhráčov to asi bude ťažšie.

Ako vidíš šance vo vzájomnom dvojzápase?

Myslím, že to bude vyrovnané 50 na 50. V takýchto konfrontáciách je veľmi náročné niečo odhadovať. Rozhodne sa na ihrisku.

Prvý zápas sa bude hrať na Štadióne Antona Malatinského. Bude to pre vás výhoda začínať vonku?

Myslím, že áno. Je lepšie hrať odvetu doma.

Váš klub buduje nový štadión. Kde sa bude hrať odvetný zápas so Spartakom?

Bude sa hrať na ešte našom starom štadióne a povolená je polovičná kapacita.

Stretnutie sa začína zajtra od 19. hodiny a vstupenky sú ešte v predajni buď online prostredníctvom siete Maxiticket https://cityarena.maxiticket.sk/fc-spartak-trnava-vs-sepsi-osk-2021. Dnes sa končí predkupné právo pre majiteľov permanentiek, takže aj zajtra budú k dispozícii lístky, buď online alebo priamo pred zápasov v pokladniciach na Športovej ulici.