Sepsi OSK rozhodne nepatrí medzi tradičné rumunské kluby. Založený bol len pred 10 rokmi a do najvyššej súťaže sa prebojoval v roku 2017. Sepsi je taká rumunská Dunajská Streda. Sídli v meste Sfantu Gheorge, kde je silná maďarská menšina a klub je rovnako ambiciózny. Názov klubu Sepsi pochádza z maďarského pomenovania mesta Sepsiszentgyörgy. Postupne obsadil 12, 6., 9. a vlani 4. miesto. Vďaka úspešnej baráži sa teda Sepsi po prvý raz predstaví v pohárovej Európe.

Sepsi hráva svoje zápasy na Mestskom štadióne v Sf. Gheorge, no majiteľ László Diószegi už stavia nový štadión 4. kategórie UEFA, ktorý je tesne pred otvorením. Odvetný zápas so Spartakom sa bude hrať ešte na starom štadióne s kapacitou 5200 divákov a povolená je polovica kapacity.

Sepsi je multinárodným tímom. Okrem domácich Rumunov alebo rumunských Maďarov ma Leo Grozavu v kádri troch Bulharov, dvoch Portugalčanov, Španiela, Srba, Slovinca, Chorváta, Severomacedónca, Holanďana a Slováka Branislava Niňaja, odchovanca bratislavského Slovana. Ešte vlani tam hrával aj iný slovenský futbalista Šafranko. Druhú sezónu nastupuje v tomto klube s kapitánskou páskou aj stopér Bogdan Mitrea, ktorý tam prestúpil práve zo Spartaka.

Rumuni rozhodne v prestupovom období nešetrili a vo veľkom zbrojili. Prišlo 12 nových hráčov, medzi ktorými by mal byť aj najdrahší hráč, srbský stredopoliar Petar Bojič, ktorý má podľa portálu Transfermarkt hodnotu 1,2 milióna €.

Sepsi bolo nasadené až do druhého predkola a v prvom predkole malo voľno. Cez víkend sa však začala najvyššia rumunská súťaž. Sepsi v ligovej premiére hostilo Academicu Clinceni a vyhralo 2:0, gólmi Repa a Mitreu. Nastúpili v zostave: Niczuly - Dimitrov, Tincu, Mitrea, Ispas (Dumitrescu) - Gonzales (Dumiter), Vasvari, Paun - Aganovič (Rep), Chunchukov (Bojic), Barbut (Askovski).

Prvý zápas 2. predkola EKL sa uskutoční na Štadióne Antona Malatinského vo štvrtok od 19. hodiny, odveta bude o týždeň neskôr v Sf. Gheorgu.