Spartak Trnava sa dohodol s NK Rijeka na prestupe severomacedónskeho futbalistu Milana Ristovskeho. Ten strávil jarnú časť v trnavskom klube na hosťovaní, kde v dvanástich zápasoch strelil 5 gólov a na jeden prihral. Pred posledným zápasom sezóny sa pripojil k severomacedónskej reprezentácii, ktorá účinkovala na nedávno skončenom európskom šampionáte. V príprave na EURO si pripísal nielen premiérový štart, ale Kazachstanu strelil aj prvý reprezentačný gól. V samotnom turnaji nastúpil v zápase proti Rakúsku.
Ristovski sa po šampionáte vrátil do svojho materského klubu NK Rijeka, no spartakovci už dávnejšie avizovali snahu o jeho vykúpenie zo zmluvy. To sa napokon podarilo a Milan Ristovski podpísal s červeno-čiernymi zmluvu na tri roky.
„Chcem poďakovať svojmu bývalému klubu z Rijeky. Strávil som tam štyri roky a nebyť Rijeky, asi by som dnes nebol tam, kde som. Teraz nastal čas na zmenu a musím povedať, že som veľmi šťastný, že sa prestup podaril a po niekoľkotýždňovom vyjednávaní sa Rijeka so Spartakom dohodli. Som hrdý, že budem opäť súčasťou Spartaka. Všetci vedia, že som sa tu cítil veľmi dobre v poslednom polroku a klub mi veľmi pomohol. Ďakujem a cítim rešpekt voči všetkým v klube, ktorí mi verili a pomohli v zrealizovaní tohto transferu. Otvára sa nová kapitola v mojom živote a ja sa na ňu neskutočne teším. Dúfam, že v nasledujúcej sezóne zažijeme spolu s fanúšikmi na tribúnach vynikajúce zápasy a spoločne sa budeme tešiť z úspešných výsledkov. Chcem dosiahnuť všetko, čo sa bude dať, som hladný po úspechoch a góloch,“ odkázal fanúšikom Ristovski, ktorý by sa mal k mužstvu pripojiť od budúceho týždňa.
„Milan chcel veľmi prísť k nám a my sme stáli o jeho služby. Nešli sme do neznámeho, bol to overený hráč, a preto sme vynaložili maximálne úsilie, aby sme ho získali. Rokovania s jeho klubom boli náročné, no napokon sme dospeli k dohode. Nechcem konkretizovať sumu, ale môžem potvrdiť, že je to najdrahší prestup v histórii klubu. Trvalo to trocha dlhšie, ale sme veľmi šťastní, že sa to podarilo. Verím, že sa nám podarí postúpiť cez Mostu a pomôže nám už v dvojzápase so Sepsi,“ povedal riaditeľ klubu Milan Cuninka a na staronovú posilu sa teší aj tréner Michal Gašparík
„Že je Milan správna voľba sme verili, už keď k nám prišiel v zime po ťažkom zranení nerozohraný a dali sme mu priestor, aby sa dal do pohody a pomohol nám. Tak sa aj stalo, neskutočne zapasoval do nášho systému, aj do kabíny medzi chalanov. Sme veľmi šťastní, že sa tento dlhý a náročný prestup podaril. Tešíme sa, že sa Milan vracia a už to nebude iba hosťovanie, ale bude jedným z nás.“