Spartak Trnava sa pred odchodom na Maltu dohodol s brankárom Denisom Chudým, ktorý bude pokračovať v kariére v Trnave. Bol s tímom počas prípravného obdobia, zachytal si aj proti Petržalke a cestoval už aj na Maltu. Dvadsaťjedenročný gólman tak bude tvoriť počas rekonvalescencie Dobrivoja Rusova brankársky triumvirát s Takáčom a Kamenárom. Zmluvu podpísal na rok, s možnosťou následnej opcie.

„Počas zranenia Doba Rusova sme potrebovali doplniť stav brankárov a mali sme dve alternatívy. Buď nájdeme staršieho brankára na pol roka alebo mladého chlapca, ktorý môže mať perspektívu pred sebou. Vybrali sme si Denisa, s ktorým môžeme pracovať. Ja som ho poznal z Trenčína, mal som ho na zraze dvadsaťjednotky a tam na mňa urobil celkom dobrý dojem,“ povedal tréner brankárov Pavel Kamesch.

Bez troch centimetrov dvojmetrový brankár už má za sebou prvé ligové štarty. Premiéru mal pred dvoma rokmi vo februári proti Senici a tej istej sezóne si v spodnej šestke zachytal aj proti Spartaku. Prekonal ho Sloboda a Trnava vyhrala 1:0. „Začínal som v Trenčíne, kde som bol od svojich trinástich rokov a tam aj som zbieral prvé ligové minúty. Posledný polrok som strávil na hosťovaní v druholigovej Dubnici, kde som odchytal šesť zápasov. Nedávno som bol nominovaný na zraz dvadsaťjednotky, kde si ma všimol reprezentačný tréner Pavel Kamesch. Slovo dalo slovo a ja som vďačný trénerovi, že si ma vybral a priviedol do Trnavy,“ povedal Denis Chudý. S brankármi v Spartaku už niekoľko rokov problém nie je a aj v súčasnosti sa môžu Trnavčania oprieť o vyrovnaný tím. Do neho by rád zapadol svojimi výkonmi aj Chudý. „Rozhodne sa toho nebojím. Dám do toho maximum, čo vo mne je a čas ukáže, na čo to bude stačiť a ako budem klubu prospešný. Predtým sme sa nepoznali, no tá brankárska partia je výborná a myslím, že som do nej zapadol. Chalani sú priateľskí, vychádzame si dobre. Nevnímam ich ako konkurenciu. Ja budem odovzdávať maximum na tréningoch a snažiť sa ukázať trénerom, že chytať viem.“

Nie je to tak dávno, čo v Trnave pôsobil brankár s priezviskom Chudý a tá sezóna bola napokon nezabudnuteľná. Prajeme Denisovi, aby sa mu darilo aspoň tak, ako pred ním Martinovi.