Včera spoznal Spartak súpera na prvé predkolo Európskej konferenčnej ligy a už dnes sa žrebovalo aj 2. predkolo. Trnavčania boli opäť nasadení, ale spomedzi nenasadených už nemali na výber ľahkého súpera. V osudí boli víťazi domácich pohárov z Poľska (Rakow Czestochowa), Švédska (Hammarby) a Maďarska (Újpest). Okrem tejto trojice aj rumunský Sepsi (prešiel cez baráž) a tretie mužstvo švajčiarskej ligy (Servette Ženeva).

Žreb napokon rozhodol, že v prípade postupu pocestujeme do Rumunska, kde sa stretneme so Sepsi Sf. Gheorghe. Prvý zápas by sa mal hrať v Trnave 22. júla, odveta 29. júla v Rumunsku.

Michal Gašparík: „Už keď sme videli skupinu našich potenciálnych súperov, tak sme to zhodnotili ako ťažkú skupinu s náročnými klubmi. Hoci sme v nej boli nasadení, bolo ťažké si tam vybrať prijateľného súpera, takže nám to bolo jedno. Myslím, že sme mohli dostať aj ťažšieho súpera a možno by bol niektorý ľahší. Myslím, že favoritom budú Rumuni, ale šance sú otvorené a pobijeme sa o postup. Narýchlo sme pozerali nejaké informácie, zaujímalo ma, kto tam hrá, akým hrajú systémom. Vieme, že je tam Mitrea, ktorý pôsobil v Trnave, je tam Niňaj, bol tam Šafranko či Gál-Andrezly. Uvidíme, je to ešte ďaleko.“

Dominik Takáč: „Ešte sme sa nedostali cez prvé predkolo a nechcem sa pozerať až tak dopredu. Keď sa pozriem, koho dostali ostatné slovenské tímy, tak sme obišli asi najlepšie. Aj v našom osudí boli aj ťažší súperi, takže ja som vcelku spokojný. Hrával som s Mitreom, na to, že bol stopér dával veľa gólov, ale poznáme aj jeho slabiny, tak sa ich budeme snažiť využiť. „

Sepsi Sf. Gheorghe

Rumunský celok skončil v domácej súťaži na štvrtom mieste a o účasť v ELK musel bojovať v baráži. V nej zdolal Targovište a bude hrať až proti Trnave, keďže je nasadený priamo do druhého predkola. Zaujímavosťou je, že do tohto klubu prestúpil v minulom roku Bogdan Mitrea, ktorý hrával predtým v Spartaku. V zime tam prestúpil Slovák Branislav Niňaj a v uplynulej sezóne tam hrával aj slovenský útočník Pavol Šafranko.