Spartaku sa podarilo udržať vo svojom kádri jedného z najlepších hráčov v ligovej súťaži Kyriakosa Savvidisa. Grécky defenzívny stredopoliar patril medzi kľúčových hráčov Michala Gašparíka a po skončení vydarenej sezóny mal viacero ponúk na zmenu dresu. Vedenie si však dalo za úlohu udržať dobre rozbehnuté mužstvo čo najviac pokope, preto bolo prioritou nenechať odísť dôležitých hráčov základnej zostavy. Savvidis predĺžil zmluvu o ďalšie dve sezóny.

„Som v Trnave veľmi šťastný a úprimne môžem povedať, že sa tu už cítim ako doma. Dôvod prečo som sa rozhodol ostať v Spartaku je jednoduchý – tím, ktorý sa tu vytvoril je ako rodina. Cítim od klubu, že mi verí a čo je najdôležitejšie, keď som sem vlani prišiel, povedal som si sám pre seba, že tu musím vyhrať nejakú trofej, takže verím, že tento rok by sme mohli bojovať aj o horné priečky. Mám ohromnú dôveru vo svojich spoluhráčov a som presvedčený o tom, že môžeme mať skvelý rok s fanúšikmi na našom štadióne,“ neskrýval odhodlanie 25-ročný Grék.

Kyriakos Savvidis okúsil slovenskú ligu v Michalovciach a po sezóne 2019/20 sa presunul do Spartaka. V uplynulom ročníku odohral v 25 zápasoch viac ako 2000 minút. Strelil tri dôležité góly do siete Pohronia, Nitry a najmä víťazný na Tehelnom poli.

„Je to potešujúca správa, že sa nám nielen podarilo udržať takéhoto hráča, ale ešte sme s ním aj predĺžili platnú zmluvu. Najmä v jarnej časti sa vyprofiloval na kľúčového hráča, ktorý podával nadštandardné výkony v našej lige a je veľmi dôležitou súčasťou nášho tímu,“ potvrdil dobrú správu pre fanúšikov riaditeľ klubu Milan Cuninka.