Do prípravy na novú sezónu sa nezapoja viacerí hráči, ktorým sa skončilo hosťovanie alebo platný kontrakt. Zmluva sa skončila jednému z najdlhšie slúžiacich hráčov Matúšovi Turňovi. Pravý obranca prišiel do Spartaka pred tromi rokmi a v červeno-čiernom drese odohral 51 zápasov. Hosťovania sa skončili aj dvojici Nsumoh-Johnson Kalu a Dani Iglesias a obaja už nebudú pokračovať v Spartaku. Na hosťovanie budú uvoľnení aj mladíci Godinho, Jendrek, Mihál a Gembický, ktorí by v súčasnom kádri nedostali veľa príležitostí na ligové štarty.

„V prvom rade by som chcel poďakovať za služby Matúšovi Turňovi, ktorý bol profesionál a vždy sa naňho dalo spoľahnúť. Má už svoj vek, skončila sa mu zmluva a preto sme sa rozhodli hľadať niekoho mladšieho a perspektívnejšieho, čo spĺňa Matej Čurma. Napriek svojmu veku je to na slovenské pomery celkom skúsený hráč. Čakajú nás zápasy v európskom pohári a chceme mať zdvojné posty, aby sme mali viac možností v zostave,“ povedal riaditeľ klubu Milan Cuninka.

Na uvoľnené miesto na pravej strane obrany teda príde 25-ročný Matej Čurma, ktorý so Spartakom podpísal dvojročnú zmluvu. Pravý obranca je odchovancom ružomberského futbalu, kde strávil celú svoju doterajšiu ligovú kariéru. Debut si odkrútil pred štyrmi rokmi, no v posledných troch sezónach už bol trvalou súčasťou základnej zostavy Liptákov.

„Som veľmi rád, že som sa dohodol práve s Trnavou a moje nové pôsobisku bude Spartak, lebo je to veľký klub s históriou. Sú tu skvelé podmienky, pekný štadión, ambiciózny tréner, kvalitný káder a nesmiem zabudnúť na skvelých fanúšikov, ktorých poznám z môjho pôsobenia v Ružomberku. Verím, že je to správne rozhodnutie a je to krok vpred. Teším sa na prvý zápas, verím, že s fanúšikmi na tribúnach,“ povedal krátko po podpise zmluvy so Spartakom Matej Čurma, ktorý za posledné tri roky odohral 73 zápasov, v tej poslednej sezóne nastúpil v 27 dueloch a bol štvrtým najvyťaženejším hráčom MFK. Teraz ho opäť čaká boj o základnú zostavu, ktorého sa však neobáva. „Je tu vyššia konkurencia, ale to mám veľmi rád, pretože to ma posúva vpred. Tak, ako budú ostatní hráči tlačiť na mňa, ja budem tlačiť na nich a bojovať o miesto.“