Spartak Trnava podpísal talentovú zmluvu so sedemnásťročným odchovancom Marekom Ujlakym. Mladý stopér sa tak pripojil k štvorici Karhan, Boledovič, Jendrek, Rýzek.

„Som veľmi vďačný, že som v Spartaku prednedávnom zažil ligový debut a dnes som dostal aj možnosť podpísať prvú zmluvu. Chcem na sebe ešte viac pracovať, aby som o pár rokov mohol nastupovať v základnej zostave,“ povedal po podpise mladík, ktorý už má za sebou prvý ligový štart, keď ho Michal Gašparík poslal na záverečné minúty duelu so Zlatými Moravcami. Rozpútalo sa okolo neho menšie mediálne šialenstvo, keď musel dávať rozhovory na všetky strany. „Mamina mi hovorila, že som si zažil svoju minútku slávy. Zvládol som, mám to za sebou a som znova nohami na zemi,“ hovoril s úsmevom mladík, okolo ktorého sa točili novinári kvôli otcovi, ktorý je klubovou legendou.

„Či chcem alebo nie, všetci ma stále budú porovnávať s otcom a musím sa na to pripraviť. Okrem mena však futbalovo toho veľa spoločného nemáme, lebo on bol ofenzívny hráč a ja nastupujem v zadných radoch ako stopér,“ hovorí Marek Ujlaky mladší, ktorý si je vedomý aj toho, že keď sa rozbehnú mládežnícke súťaže, zrejme sa vráti späť do U19, kde vekom ešte patrí. „Pôsobenie v áčku bola príjemná skúsenosť a ligový štart čerešničkou na torte. Ako mladý hráč potrebujem zápasovú prax a som si vedomý toho, že pravidelné zápasy v devätnástke mi dajú veľa, aby som mohol časom byť lepší.“

„Sme veľmi radi, že meno Ujlaky sa opäť objavilo v ligovom drese. Marek sa pripojil ku kvartetu mládežníckych hráčov, s ktorými sme podpísali talentovú zmluvu. Verím, že jeho pracovitosť a skromnosť ho časom privedú ku stabilnému miestu v seniorskom futbale. O svojich kvalitách však bude musieť trénerov naďalej vytrvalo presviedčať. Do jeho ďalšej kariéry mu prajem veľa úspechov a pevné zdravie,“ povedal športový riaditeľ Andrej Kostolanský.