Brankár Spartaka Trnava Dominik Takáč mal parádny vstup do tejto sezóny. Síce sa do bránky dostal až po Dobrivojovi Rusovovi, ktorý sa zranil, a po skúsenom Ľubošovi Kamenárovi, ale hneď v treťom štarte ho čakalo derby, ktoré sa skončilo víťazstvom jeho tímu. Treba uznať, že to nie je v poslednom období častým javom, preto nečudo, že si to Trnavčania vychutnali.

„Nič krajšie som si ani nemohol predstaviť. Hrali sme výborne, celý týždeň sme o tom snívali a sme veľmi radi, že sa nám to podarilo,“ povedal po zápase 22-ročný gólman, ktorý v zápase pôsobil pokojne a s rozvahou riešil situácie vo svojej šestnástke. Najviac sa blysol na začiatku druhého polčasu, keď dravým skokom zmaril Hentymu stopercentnú tutovku. On sám zákrok skromne nepreceňoval, skôr naopak, mrzelo ho, že na začiatku tej šance bola jeho rozohrávka.

„Ten ich útok som asi založil ja. Prestrkoval som loptu na Saviho a asi som to robiť nemusel. Po rýchlo rozohranom aute sa dostal Henty do takého nájazdu jeden na jedného, alebo povedzme do takej strely. V prvom momente mi napadlo, že sa po ňom rozbehnem a mal som šťastie. Trafil ma a nejako sme to ustáli.“

Takáč mal aj druhú šancu zažiariť, keď rozhodca odpískal pokutový kop po Savvidisovej ruke v šestnástke. V týchto súbojoch brankárov proti strelcom môže získať len gólman. A hoci bol úspešnejší Ratao, Takáčovi nechýbalo veľa, aby loptu, na ktorú si siahol, mal. „Priznám sa, že som videl Rataa, ako sa do toho rohu pozrel, tak som mal pocit, že asi ju tam dá. Skúsil som to, ale, bohužiaľ, prešlo mi to nad rukou. Trafil to veľmi dobre, veľmi ma to mrzí, ale som hlavne rád, že sme vyhrali.“


Bol to našťastie posledný gól v zápase, no prvý Takáčov inkasovaný v lige od svojho debutu. Padol až v šiestom jeho zápase v kariére a po 471 minútach. Jeho nepriestrelnosť od vstupu do ligy bola hlavnou témou najmä médií a Domino priznal, že mu to už liezlo na nervy a paradoxne je aj trocha rád, že ten gól dostal. „Bolo to dosť otravné. Dával som sa zbytočne pod tlak, hoci som sa snažil na to nemyslieť. Stále mi to všetci pripomínali, tak som asi aj rád, že som ten gól dostal, keďže sme vyhrali,“ dodal s úsmevom.

Spartakovci majú jar skutočne dobre rozohranú, keď z desiatich zápasov vyhrali osem a v tejto sezóne zabodovali aj s posledným súperom v lige. Zaujímavosťou je, že jediným celkom, ktorý sa im zdolať nepodarilo ostalo Pohronie, s ktorým zaknihovali dve remízy. „Do konca ostáva päť zápasov a pokúsime sa ich vyhrať. Potrebujeme čo najviac bodov, aby sme boli čo najvyššie v tabuľke a zabojovať o tretie alebo druhé miesto,“ načrtol ambície klubu Takáč, ktorý si užíval emočný náboj od fanúšikov. Tí ich boli pred derby odprevadiť a po víťazstve aj privítať, aby si aspoň v uliciach pripomenuli futbalovú atmosféru. „Bol to skvelý pocit, na tom sme sa zhodli aj s chalanmi. Škoda, že tu nemohli byť s nami,“ povzdychol si brankár Spartaka.