Včerajší pohárový zápas Spartaku proti Trenčínu nevyšiel a ukázalo sa, že proti tomuto súperovi sa ťažko presadzuje v útočnej fáze. Bol to už štvrtý vzájomný súboj týchto súperov, a hoci Trnavčania dva z nich vyhrali, dali len dva góly – v jednom prípade si dal Pirinen vlastný a v druhom sa presadil Ristovski z penalty. Ani Trenčín už nie je žiadne ofenzívne tornádo, takže zápasy sú zväčša o jednom góle s minimom šancí. Taký bol aj zápas v Topoľčanoch.

„Nezachytili sme začiatok zápasu, hoci v prvom polčase mal súper len náznak jednej šance. Trenčania mali viac z hry, no postupne sme sa dostávali do zápasu, ale nepodarilo sa nám to pretaviť do nejakých šancí. Hore sme dokázali podržať len málo lôpt, a keď sme sa aj dostali k centru, tak bol buď zblokovaný alebo neadresný,“ povedal po zápase Sebastián Kóša, ktorý s Filipom Twardzikom vytvoril stopérsku dvojičku v oboch zápasoch s Trenčínom. Hoci má len 17 rokov, svoje miesto si pri skúsenom kolegovi zastal. „Mali sme náročnejší týždeň, no nechcem sa na to vyhovárať, lebo sme mali podmienky obaja rovnaké. Aj tentoraz sme verili, že v druhom polčase sa nám to podarí zlomiť, tak ako v Trenčíne, ale akoby sme mali ťažšie nohy. Napriek tomu si myslím, že sme boli lepšie pripravení a Trenčín od 60. minúty fyzicky odpadával, ale nepodarilo sa nám to vpredu prelomiť.“

Kóšu mrzelo, že to bol v tejto sezóne pre neho a jeho spoluhráčov posledný zápas v Slovnaft Cupe a Trnavčania sa musia sústrediť na ligu, v ktorej im pohárovú miestenku zaručí pozícia do tretieho miesta v tabuľke. V nej po troch nadstavbových kolách strácajú na tretiu Žilinu bod a v najbližšom zápase privítajú doma piate Zlaté Moravce. „Pohár bola taká kratšia cesta do Európy, ale stále máme svoj cieľ, za ktorým si ideme. Vyčistíme si hlavy, dobre zregenerujeme a budeme na Zlaté Moravce dobre pripravení,“ uzavrel odhodlane rozhovor najmladší člen užšieho kádra Michala Gašparíka.