Spartak vybehol v Trenčíne na domácich s rovnakou taktikou ako na Žilinu. Tá ukázala podobný obraz hry ako pred týždňom, no diametrálne odlišné skóre. Kým so Žilinou priniesol úvodný tlak dvojgólový náskok, s Trenčínom sme nielenže neskórovali, ale po pohotovej strele Čatakoviča sme inkasovali.

„Pokiaľ chcete byť v Trenčíne na umelej tráve aktívnejší, mať vyššie držanie lopty a po celý zápas vysoko napádať, tak to stojí veľmi veľa síl. Chýbala nám efektivita, aby sme k tomu pridali nejaký gól, potom by sa ten zápas odvíjal inak,“ skonštatoval po zápase tréner Trnavy Michal Gašparík. V príprave by zrejme nič nemenil. Chýbala presnejšia streľba na mladučkého 18-ročného brankára Kukučku. Domácich sme síce prestrieľali 11:4 (rovnaký bol aj pomer rohov), no na bránku len 5:3. Trenčín z tých troch striel dvakrát chirurgicky presne trafil kúty Rusovovej bránky, kým strelci Trnavy v tom lepšom prípade nachádzali len miesta, kde stál Kukučka.

„Vedeli sme, čo nás v Trenčíne čaká a vstúpili sme do zápasu aktívne. Snažili sme sa hrať jeden na jedného, čo je trocha riskantné, ale myslím, že nám to vychádzalo. Počas tých prvých dvadsať nám chýbalo trocha futbalového šťastia, aby sme mohli ísť do vedenia. Bohužiaľ, z prvej strely išiel do vedenia súper,“ povedal Gergely Tumma, ktorý opäť nastúpil v stopérskej dvojici s Twardzikom.

Pritom Trenčania boli v 20. minúte snáď prvýkrát v akom-takom ohrození našej bránky a do šestnástky sa ani nedostali. Gól Trnavu pribrzdil a do tempa sa dostala opäť až v závere polčasu. „Toto sa ovplyvňuje ťažko. Keď dominujete, máte šance, ale gól dá súper z prvej príležitosti, tak to každého nalomí. Dostali sa na koňa tak na ďalších pätnásť minút, ale potom sme sa vrátili my a bolo to v poriadku. Škoda, že bez gólu.“

Hoci Trenčínu išlo o postup do hornej šestky, Tumma odmietol, že by to pre Spartak nebol nedôležitý zápas. Po prehre totiž klesol opäť na štvrté miesto, na ktorom ukončí základnú časť. „Nemôžem povedať, že to nebol dôležitý zápas, v každom chceme vyhrať, vieme o čo hráme. Každopádne si myslím, že táto prehra nás nezlomí. Toto mužstvo je silné, máme tam vynikajúcich hráčov, sme dohrá partia a ideme ďalej za svojím cieľom.“

Spartak si bude môcť tretie miesto vziať späť hneď v prvom kole nadstavby, keď cestuje do Žiliny (13. marca). Prvý domáci zápas bude s Dunajskou Stredou (20. marca). Po reprezentačnej prestávke vycestujú spartakovci (3. apríla) opäť do Trenčína, doma privítame (10. apríla) ViOn Z. Moravce a prvú polovicu nadstavby ukončíme derby na Tehelnom poli (17. apríla).