Spartak sa zajtra v domácom prostredí predstaví na svojom ihrisku proti Senici, ktorá bude chcieť dokázať, že nepatrí na posledný stupienok prvoligovej tabuľky. Napriek súčasným poveternostným podmienkam sa bude hrať na výbornom teréne, ktorý si dnes vyskúšali aj spartakovci.

„Trávnik bol vo vynikajúcom stave, po dlhšej dobe sme sa naňho tešili. Myslím, že na zápas bude veľmi dobre pripravený a verím, že rovnako budeme pripravení aj my. Možno spočiatku nám bude chladno, ale počas zápasu tú zimu až tak nevnímane. Je to pre nás nepríjemné, ale musíme sa s tým vysporiadať,“ povedal Peter Kolesár po tréningu na prírodnej tráve, ktorá je niekoľko týždňov vyhrievaná, s minimálnymi známkami námrazy.


Trnavčania vstúpili do jesene víťazne v Zlatých Moravciach, ktoré mali kvôli pandémii v mužstve skomplikovanú prípravu. Naopak, Senica odohrala šesť prípravných zápasov a po úvodnej prehre s Podbrezovou už neprehrala a v generálke zdolala dokonca aj Slovan 2:1. Záhorčania sa navyše vcelku posilnili, keď odišli traja hráči a prišlo až sedem nových. Najzaujímavejším menom je isto Martin Gamboš zo Žiliny. Ešte v minulej sezóne hosťoval v Trnave a v tejto rozhodol svojím gólom o výhre Žiliny nad Spartakom pod Dubňom.

„Prvý zápas sa nám vydaril a veríme, že sa vydarí aj ten zajtra a doma zvíťazíme. Vieme, že nás čaká ťažký súper, ktorý bude na nás pripravený. Nebude to ľahké, ale verím, že to spoločnými silami zvládneme,“ priznal stredopoliar Spartaka, ktorý si uvedomuje, že v prípade výhry by už horná šestka mala byť realitou. Na to však bude treba potvrdiť výhru zvonku aj doma, čo sa červeno-čiernym v tejto sezóne podarilo iba v prvých dvoch kolách, keď po výhre v Michalovciach dokázal Spartak vyhrať aj následne doma proti Ružomberku. „Keď sa nám to podarí, tak je tam väčšia šanca na to, že v tej šestke budeme. Dodalo by nám sebavedomie a urobíme všetko pre to, aby sme zvíťazili a potvrdili tri body zo Zlatých Moraviec.“


Peter Kolesár prihral v Zlatých Moravciach na dva góly, ale prvý ligový gól po prestupe si ešte nestihol pripísať. „Na prvý gól stále čakám, ale dôležitejšie je, aby sme vyhrávali ako tím a ostali body doma, či už dám gól ja alebo spoluhráči, to je jedno.“

So Senicou máme celkom vyrovnanú bilanciu, ktorú sme naklonili na našu stranu až v tejto sezóne povýhre 2:0 na Záhorí, keď naše góly strieľali Bukata a Cabral. Zaujímavosťou je, že najlepší strelec vo vzájomných zápasoch je Martin Mikovič, ktorý do siete Senice trafil už sedemkrát. Po treste bude spolu so Savvidisom k dispozícii trénerovi Gašparíkovi aj v nasledujúcom zápase. Okrem dlhodobo zranených Yaoa a Anthonyho, ktorý už trénuje individuálne s Dávidom Moravcom, sú ostatní hráči pripravení.

Celkovo je to momentálne 33 13 8 12 38:34

Zápas sa začína od 14. hodiny a rozhoduje ho Michal Očenáš.

Od novej sezóny sa už zápasy nebudú dať sledovať online na portáli huste.tv, ale na stránke ifortuna.sk. Všetky streamy budú naďalej bezplatné a bez registrácie. Bližšie info na: http://bit.ly/nazivo_ifortuna.