Spartak mal v úvode prípravy viacero zranených a chorých hráčov. Jedným z nich bol aj Martin Bukata, ktorý sa až v tomto týždni zapojil do tréningového procesu. Do karantény ho však neposlal covid, ale angína.

„Začal som prvé dva dni trénovať a pocítil som, že niečo nie je v poriadku. Po tréningu mi bola zima, mal som vysoké horúčky a moja prvá myšlienka bola, že som chytil koronu. Nakoniec sa to nepotvrdilo a mal som hnisavú angínu. Bohužiaľ, mal som ťažký priebeh, týždeň som skoro nejedol a celkom ma to zložilo. Už som našťastie v poriadku a dostávam sa do pohody. Celý týždeň už som naplno trénoval,“ povedal stredopoliar Spartaka, ktorý priznal, že vo zvyšku prípravy sa bude snažiť dobehnúť zameškané, aby bol pripravený na štart jarnej časti ligy. „Určite budem mať oproti zvyšku kádra resty, lebo chlapci trénovali najmä kondičné veci. Aj na sústredení, ktoré som vynechal a musím to dobehnúť. Dávam si ešte po tréningu dávky navyše, prípadne aj mimo tréningov zaberám individuálne.“

Bukata vynechal všetky štyri prípravné zápasy, no na piaty duel do poľského Krakova už cestuje s mužstvom a mal by byť trénerovi k dispozícii na preverenie v akej hernej pohode sa nachádza. Bukata sa vracia do známeho prostredia, lebo v poľskej Ekstraklase pôsobil dva a pol roka, hoci to bolo v konkurenčnom PIaste Gliwice. „Teším sa do Krakova, lebo sa tam rád vraciam. Poľsko mi prirástlo k srdcu a mal som to tam rád. Niektorých chlapcov tam aj poznám, hrávali ešte so mnou. Štadión majú nádherný, tak sa teším na zápas. Už som pripravený hrať, uvidíme koľko minút mi tréner dopraje.“

Piatym súperom Trnavy v príprave bude v sobotu Wisla Krakov. Wisla je 13-násobný majster Poľska, no momentálne po 14. kolách až na 12. mieste tabuľky. Zrejme aj to bol dôvod na zmenu trénera a od decembra je trénerom Krakova Nemec Peter Hyballa, ktorý len nedávno trénoval v našej lige Dunajskú Stredu.

Spartak sa s týmto súperom stretol dvakrát v rámci letného Interpohára v roku 1974. Oba duely skončili nerozhodne – v Trnave bez gólov, v Krakove 2:2, keď góly červeno-čiernych dali Krajčovič a Jančula. Zaujímavosťou je, že v roku 2017 prestúpil zo Spartaka do Wisly Martin Košťál, o rok neskôr putoval opačným smerom Poliak Patryk Malecki.

Hrať sa bude v sobotu od 13. hodiny na hlavnom štadióne a stream zo zápasu bude vysielaný na klubovom youtube kanáli Wisly.