Pobyt spartakovcov na ostrove Malta sa pomaly chýli ku koncu. Dnes nastúpia na druhý zápas proti Zbrojovke Brno, čo je vlastne duel o tretie miesto na Tisport Malta cupe a v nedeľu podvečer odlietajú späť do Viedne.

Celý pobyt je za prísnych hygienických opatrení, takže hráči sú v bubline a kontakt s okolitým svetom majú striktne obmedzený. Aj v rámci hotela sú oddelení od iných mužstiev, stravujú sa zvlášť, aj trénujú osamote, aby sa minimalizovalo riziko zanesenia akejkoľvek nákazy

Sme zavretí v areáli hotela, v podstate poznáme iba cestu na ihrisko a späť. Počasie nám praje a máme tu všetko, čo potrebujeme. Okrem toho sme boli dvakrát pri mori, kde si chalani v rámci regenerácie na desať minút schladili nohy. Ideme v tréningoch podľa plánu, len jeden tréning sme mali na pláži taký oddychový. Vymysleli sme funny games futbalových zručností. Tímy sa žrebovali podľa lístočkov a osud to zariadil tak, že Dobo dostal do svojho tímu snáď všetkých dorastencov a mladíkov. V druhom tíme mal Miki väčšinu skúsených a nedali im šancu. V každej súťaži ich strašne vyprášili, ale zábavu mali z toho všetci,“ povedal zachrípnutým hlasom tréner Michal Gašparík, ktorý chcel dať hráčom trochu vyfúknuť pred druhou polovicou sústredenia.

Kým v prvom zápase proti Olomoucu nastúpili v drvivej väčšine dorastenci a mladíci, proti Brnu dostanú väčšiu porciu minút aj tí skúsenejší, krotí by už mali byť zahriati na vyššiu prevádzkovú teplotu. „V druhom stretnutí chceme to zaťaženie kompenzovať, takže určite nastúpia hráči, ktorí ešte nehrali ako napríklad Cabral, či Tsaousis. Tí, čo hrali v stredu menej, dostanú viac priestoru a naopak. Zasa to prestriedame, aby príležitosť dostalo čo najviac hráčov. Uvidíme aj podľa toho, kto bude v akej pohode, lebo niektorí majú drobné šrámy. Medzi zápasmi sme sa pripravovali skupinovo, každý trénoval inak, takže tomu bude prispôsobená minutáž hráčov v zápase.“

Trnavčania budú s Brnom hrať už o 14. hodine prvý zápas v ten deň, takže na rozdiel od predchádzajúceho hracieho dňa by malo byť ihrisko v lepšom stave. Priamy prenos zo stretnutia bude možné sledovať na stanici Nova Sport.